Jak odblokovat Windows Phone 7 pro instalaci aplikací- Chevron WP7

Jak odblokovat Windows Phone 7 pro instalaci aplikací- Chevron WP7
Publikováno : 11. 03. 2011, 07:01
Autor : Jindřich Lukeš Kategorie : Návody (pokroč.)

Aktualizace: Doplněn postup pro odstranění chybové hlášky.

V tomto podrobném a  jednoduchém návodu si ukážeme, jak odemknout jakékoliv zařízení s Windows Phone 7 pro instalaci aplikací přímo z PC. Díky této úpravě již nebude nuceni instalovat aplikace pouze z Marketplace a budete si moci vyzkoušet i aplikace, které neprošly schvalovacím procesem Microsoftu.


Soubor Velikost
chevronwp7.zip chevronwp7.zip (4899x) 79.38 KiB
chevronwp7cer.zip chevronwp7cer.zip (4268x) 967 bajtů
superedi.zip superedi.zip (3055x) 247.61 KiB
tom_xap_installer.zip tom_xap_installer.zip (2475x) 43.6 KiB

Nyní je k dispozici oficiální možnost, jak odemknout jakékoliv zařízení s libovolnou verzí operačního systému Windows Phone 7 za pouhých 9 dolarů. Více v samostatném článku: ChevronWP7 Labs - Oficiální odemčení WP7 zařízení jen za 9 USD spuštěno.
--------------------------------------------

Windows Phone 7 jsou oproti Windows Mobile podstatně více omezeným operačním systémem. Jedním z nejpodstatnějších omezení je nemožnost instalovat aplikace jinak než z Marketplace, což je vlastně obdoba Android Marketu u Windows Phone 7. Toto omezení, je velice nepříjemné hned z několika pohledů. Veškeré aplikace, které jsou na Marketplace uveřejněny musí projít procesem schvalovaní, a ne každá aplikace se Microsoftu líbí. Dalším problém nastává v případě, kdy vývojář pochází ze země, kterou Marketplace nepodporuje, je tak velmi obtížné aplikaci do schvalovacího procesu vůbec dostat.

Před měsícem se však na internetu objevila aplikace, pomocí které je možno zařízení velice jednoduše odblokovat. Autoři však byli po velice krátkém čase kontaktování Microsoftem a tuto aplikaci stáhli. Dle jejich vyjádření se nejednalo ze strany Microsoftu o žádný nátlak a prý budou vzájemně i nadále spolupracovat. Z tohoto nepřímo vyplývá spekulace, že by v budoucích aktualizacích systému mohla být tato funkce přímo implementována. Každopádně v této chvíli, pokud chcete instalovat aplikace z PC, je nutné zařízení odemknout dle tohoto návodu:

--------------------------------------------------------------

Aktualizace (2.12.11): Pro odemknutí touto metodou je nutné změnit datum.
Certifikát, který je nutné do zařízení nainstalovat před samotným odemknutím (viz článek níže) má platnoast pouze do 25.11.11. Po tomto datumu se Vám odemknutí zařízení již nepodaří. Proto je nutné nastavit datum v zařízení i v PC na jakékoliv před 25.11.11. Odemknutí se poté podaří bez problémů.

Aktualizace (11.3.11):
Často se objevují problémy s použitím aplikace ChevronWP7, která zobrazuje chybovou hlášku (viz obrázek níže). Na XDA Developers přišli na způsob jak tuto chybku opravit.

WP7 odblokování

1) Postupujeme standardně dle původního návodu níže až do doby, kdy se zobrazí výše uvedená chybová hláška.
2) Odpojíme telefon, zavřeme aplikaci Zune.
3) Stáhneme aplikaci Superedi (možno využít také obyčejný Poznámkový blok)
4) V PC se proklikáme do C:/Windows/System32/drivers/etc a zde si zkopírujeme soubor "hosts" např. na plochu.
5) Spustíme aplikaci Superedi a v ní otevřeme soubor "hosts" z plochy.
6) V aplikaci smažeme řádky obsahující text "developerservices.windowsphone.com". (obvykle poslední 2-3 řádky v souboru)
7) Soubor uložíme a zkopírujeme ho zpět do původního umístění, kde necháme přepsat původní soubor.
8) Hotovo - Nyní by se chybová hláška v aplikace ChevronWP7 již neměla objevit.

Osobně jsem tento způsob vyzkoušel a jako jediný mi zatím funguje.

Více informací naleznete na XDA-Developers.
-------------------------------------------------------------------

 

WMM Servis

Pokud nemáte čas či chuť návod studovat, můžete využít náš WMM Servis, kde Vám zařízení upravíme dle vašich představ.

 

1. Odemčení zařízení s Windows Phone 7 pro instalaci neoficiálních aplikací

Tímto postupem v žádném případě nepřicházíte o záruku. Každopádně vše děláte na vlastní nebezpečí, a proto buďte opatrní. 
(Tento návod není funkční pro zařízení s nainstalovanou první aktnualizací "NoDo" systému WIndows Phone 7.)

1) Nejdříve je nutné do PC naistalovat kompletní balík vývojářských nástrojů Windows Phone Developer Tools, který bude dále potřeba i pro instalaci aplikací a také synchronizační aplikaci Zune.

2) Dále je třeba naistalovat příslušný certifikát přímo do zařízení. Nejdříve si stáhneme soubor "ChevronWP7Cer.zip", rozbalíme jej v PC a obsah ("ChevronWP7.cer") si pošleme do zařízení např. jako přílohu e-mailu.

3) V zařízení si příchozí e-mail otevřeme a na přílohu (certifikát) si 2x klikneme a potvrdíme instalaci tlačítkem "Install".

4) Nyní je třeba zkontrolovat v PC příslušnou hodnotu registru. Konkrétně se jedná o položku "DeviceReg" kterou nalezneve ve větvi HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/WindowsPhone/ProxyPorts a její hodnota musí být nastavena na "000069C5". Pokud není, tak ji upravíme. (Úpravu registru můžeme provést pomocí klasického Editoru registrů ve Windows, kterého spustíme pomocí zadání textu "regedit" do pole vyhledávání v nabídce Start).

WP7 odblokování

5) V PC si spustíme aplikaci Zune.

6) Po spuštění aplikace Zune připojíme zařízení k PC pomocí USB kabelu a počkáme, až se nám úspěšně spojí. Toto spojení je indikováno obrázkem a jménem zařízení na úvodní stránce aplikace.

Zune

 

7) Nyní si stáhneme soubor "ChevronWP7.zip" po jehož rozbalení získáme vlastní aplikaci pro odblokování. (ChevronWP7)

8) Před vlastním spuštěním aplikace, je třeba zařízení klasicky odemknout (displej). Na displeji musí být zobrazena úvodní obrazovka s barevným čtverci.

9) Spustíme aplikaci ChevronWP7.exe

10) Práce s aplikací je velice jednoduchá. Stačí zaškrtnout obě kolonky, které jsou k dispozici a následně kliknout na tlačítko "Unlock".

ChevronWM7

11) V okně aplikace se po chvíli původní tlačítko "Unlock" změní na "Relock", což indikuje úspěšné odemčení zařízení.

12) Nyní si můžete nainstalovat libovolnou aplikaci pomocí *.XAB souboru, což je v podstatě obdoba *.CAB souboru u WM. *.XAB soubory je však nuté instalovat pomocí speciální aplikace z PC. Podrobný návod naleznete ve článku: Jak instalovat aplikace ve Windows Phone 7.

 

2. Jak zabránit opětovnému zamčení přístroje

Samotné zařízení se po určitém časovém intervalu opět zamkne (hodiny až dny), a proto je ještě třeba pomocí speciální úpravy tomuto opětovnému zamčení zabránit. Více informací naleznete v samostarném návodu Jak zabránit opětovnému uzamčení přístroje


Další informace naleznete také na XDA-Developers.


Sdílení :
Záložka Google E-mail


Komentáře :
Nejdříve se musíte Přihlásit
 
 
Zobrazit celé téma

418