Nokia Lumia 610: První pohled

Nokia Lumia 610: První pohled
Publikováno : 17. 05. 2012, 14:01

Nokia dnes v Praze oficiálně představila model Lumia 610, který by měl být prodejním hitem. Pojďme se společně podívat, co tento model přinese a jaká bude jeho cena.


Nokia dnes v 10:00 zahájila „tiskovou konferenci“ nebo spíše oficiální prezentaci nového modelu Lumia 610. Tato akce se konala v příjemné prostředí restaurace Ambroisie v blízkosti obchodního domu Kotva. Jak tomu již u Nokie bývá dobrým zvykem, celá akce byla výborně technicky zajištěna a zastoupení Nokie ČR bylo milé a přátelské.

Jak již bylo v úvodu napsáno, cílem této akce byla oficiální prezentace nového modelu Lumia 610, který přichází na český trh. Od tohoto modelu se očekává mnoho. Jeho hlavní cílovou skupinou mají být zejména mladí uživatelé ve věkové skupině 18-24 let. Této cílové skupině je také přizpůsoben hardware a cena přístroje. Své příznivce si však tento model najde napříč věkovými skupinami a uchytit by se mohl i ve firemní sféře.

Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710

 

Co se hardwaru týče, již před dnešním oficiálním uvedením byly známy všechny hardwarové parametry a design přístroje. Ve stručnosti shrnuto: 800 MHz procesor, 3,7" displej, 8 GB vnitřní paměť, 256 MB RAM, 5 MPx fotoaparát.

Tyto hardwarové parametry jednoznačně řadí tento model na poslední místo v portfoliu Nokia Lumia telefonů. Ačkoliv nejsou papírové parametry nikterak oslnivé, zařízení velice příjemně překvapilo. Lumia 610 má velice pěkně propracovaný design a kvalitní dílenské zpracování. Ve skutečnosti tedy přístroj vypadá podstatně lépe než vyšší model Lumia 710. Samotný výkon zařízení je díky Windows Phone 7.5 Tango více než dostatečný. Jak je u Windows Phone zvykem, nikde se nic neseká a vše je pěkně plynulé. Po stránce optimalizace systému na slabší hardware tedy bylo vše provedeno na jedničku.

Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710

 

Z pohledu designu je však nutno již nyní vytknout jednu drobnou vadu. Celé tělo přístroje je vyrobeno z lesklého plastu, který je v blízkosti displeje doplněn o stříbrný rámeček (imitace kovu). Tento povrch je extrémně náchylný na zachycení otisků prstů, čehož si můžete všimnout také na přiložených fotografiích, které byly pořízeny spíše v „polních podmínkách“, o to lépe však tuto drobnou vadu zachycují. Nejlépe je na tom bílá varianta, nejhůře modrá.

Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710

Více informací o tomto modelu Vám samozřejmě přineseme v podrobné recenzi.

Z oblasti softwaru je možno i s tímto nejlevnějším modelem Nokie využívat široké portfolio zajímavých aplikací jako jsou např. Nokia Mapy, Nokia Autem a celá řada dalších užitečných aplikací. Nokia dnes také představila zcela novou aplikaci (službu), která bude dostupná v příštích dnech na Marketplace a to pro všechny zařízení (i ostatních výrobců). Tato aplikace se jmenuje Musicjet a bude umožňovat za poplatek poslech libovolné hudby. Majitelé Lumií budou mít tuto službu na první měsíc zcela zdarma (po jednoduché registraci). Cena služby zatím ale není známa.

Nokia Lumia 710

 

Lumia 610 se na pultech obchodů objeví 1. 6. 2012. U operátorů o měsíc později. K dispozici bude v bílé, modré, černé a růžové barvě.

Tou nejočekávanější dnešní zprávou však byla cena, která byla bohužel dle očekávání stanovena poměrně vysoko. Konkrétně se jedná o 5990 Kč, což je v porovnání z konkurencí a nabízeným hardwarem skutečně hodně. Za podobnou cenu je totiž možné sehnat i vyšší model Lumia 710. Jaké důvody k tomu Nokii vedly, nikdo neví, každopádně ceny, za které prodává své modely s Windows Phone, výrazně snižují její konkurenceschopnost.

Nokia Lumia 710

 

Nokia nabídne také celou řadu příslušenství jako jsou sluchátka apod. K modelu Lumia 610 bude navíc k dostání "bumper", neboli obvodový ochraný kryt. Tento kryt vypadá trochu zvláštně, ale jeho zásluhou se Vám na telefonu nebude zůstávat tolik otisků a přístroj bude alespoň částečně chráněn.

Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 710


Sdílení :
Záložka Google E-mail

Štítky : Lumia, Nokia, Windows Phone

Komentáře :
Nejdříve se musíte Přihlásit
 
 
Zobrazit celé téma

702