HD2O Dynamics7 - Povedená neoficiální ROM pro HTC Radar

HD2O Dynamics7 - Povedená neoficiální ROM pro HTC Radar
Publikováno : 12. 06. 2012, 23:06
Autor : Jindřich Lukeš Kategorie : Přehled ROM

Dnes si představíme jednu z prvních neoficiálních ROM pro HTC Radar přinášející celou řadu novinek a vylepšení. Za zmínku stojí možnost instalovat neoficiální aplikace, změnit funkci tlačítka s lupou, používat nativní aplikace (např. Operu mini) a mnoho dalšího. Tato ROM také obsahuje nejnovější aktualizaci Windows Phone Tango.


Před několika dny jsme uveřejnili návod popisující nahrání HSPL do HTC zařízení 2. generace (HTC Radar a Titan). Právě díky HSPL můžete zařízení odemknout a nahrát do něj libovolnou neoficiální ROM. Přínos těchto ROM u Windows Phone byl počátku nejasný, protože většina zařízení perfektně pracuje a se systémem nejsou žádné problémy. Řadě uživatelů však vadí četná omezení, která jsou mnohdy zbytečná (nemožnost nastavit vlastní vyzvánění na SMS, posílání souborů přes Bluetooth, apod.) A právě v tuto chvíli se neoficiální ROM hlásí o slovo a nabízí uživateli nebývale možnosti přizpůsobení jinak velmi „omezeného“ systému.

Hlavními výhodami těchto ROM jsou především různá odemčení jako např. odemčení pro instalaci neoficiálních aplikací, Interop-Unlock, apod. Díky těmto odemčením je možné do zařízení nahrávat neoficiální aplikace, které mají přístup do hloubi systému a umožňují jeho modifikaci. Tyto aplikace jsou ve většině případů velice užitečné, ale kvůli přísným pravidlům nemají šanci vstoupit na Marketplace. Přehled zajímavých neoficiálních aplikací naleznete v naší sekci Software.

Kromě odemčení neoficiální ROM nabízí také celou řadu drobných vylepšení a někteří autoři přistupují také ke grafickým úpravám systému.

Jelikož je HSPL pro HTC zařízení 2. generace zveřejněno poměrně krátkou dobu, na XDA-Developers se již nyní dá najít několik zajímavých ROM.

 

TIP: Jak nahrát HSPL (odemknout zařízení) HTC Radar a Titan

Jednou z těch nejlepších pro HTC Radar je ROM s názvem HD2O Dynamics7 v aktuální verzi 1.2. Základní funkce a vylepšení:

  • Základem je verze systému 7.10.8773.98, neboli poslední aktualizace Tango.
  • Obsahuje 24 jazyků vč. češtiny.
  • Konfigurace tlačítka s lupou – např. změna Bingu na Google, spouštění vybrané aplikace apod.
  • Plné odemčení zařízení (nejen pro instalaci neoficiálních aplikací ale také pro jejich úplný přístup k systému)
  • Podpora nativních aplikací (např. Opera mini či Opera Mobile)
  • Možnost vypnutí orientace displeje
  • Contacts Transfer (posílání kontaktů přes BT), vyzvánení a pozadí z Nokie Lumie 800
  • "Quick launch" menu obsahující nejpoužívanější zástupce (Zapínání WI-Fi, BT apod.)
  • Další drobné úpravy a vylepšení

HD2O Dynamics7 HD2O Dynamics7 HD2O Dynamics7 HD2O Dynamics7 HD2O Dynamics7

Další informace o této ROM vč. možnosti stažení naleznete na XDA-Developers.

Novinek je k dispozici celá řada, a pokud vlastníte HTC Radar jednoznačně doporučuji používat neoficiální ROM. Totéž platí i pro jakékoliv jiné HTC zařízení. Pokud Vám tato konkrétní ROM nebude vyhovovat, můžete vyzkoušet také ROM přímo od DFT (tvůrců HSPL).

Poznámka: Pokud se po nahrání ROM zobrazí pouze logo HTC a telefon se nespustí, bude třeba nahrát také příslušnou RadioROM.


Sdílení :
Záložka Google E-mail

Štítky : Homebrew, HTC, Windows Phone

Komentáře :
Nejdříve se musíte Přihlásit
 
 
Zobrazit celé téma

715