HTC HD2: První ROM s Windows Phone 7.5 Mango

HTC HD2: První ROM s Windows Phone 7.5 Mango
Publikováno : 02. 11. 2011, 00:34
Autor : Jindřich Lukeš Kategorie : Přehled ROM

K dispozici je první klasická ROM pro HTC HD2 obsahující finální verzi Windows Phone 7.5 Mango vč. české lokalizace. Tuto ROM lze nahrát starším a jednodušším způsobem. Pojďme se na ni společně podívat.


Soubor Velikost
hd2o_1.22_leo71_7720.rar hd2o_1.22_leo71_7720.rar (1635x) 284.33 MiB

Portování operačního systému Windows Phone 7 na HTC HD2 trvá až nečekaně dlouho. Jako první se již před mnoha měsíci objevila úplně původní (verze OS: 7004) ROM od skupiny DFT, kterou následovalo několik dalších ROM lišících se pouze několika maličkostmi. Dlouhou dobu se v tomto směru nic nedělo, až s příchodem aktualizace Mango o sobě vývoj pro HD2 dal opět vědět. Na internetu se objevil plnohodnotný návod umožňující z HD2 v podstatě udělat klasické zařízení s WP7. Tento návod je funkční a rozhodně jej lze doporučit. Má ovšem celou řadu drobných úskalí. Kromě faktu, že je poměrně složitý a časově náročný, vyžaduje také používat v zařízení originální paměťové karty od Sandisku, které jsou shodné s těmi u klasických WP7 zařízení. Tyto karty je samozřejmě možné standardně zakoupit, jsou ovšem o něco dražší než ty od konkurenčních výrobců.

ROM označena jako HD2O© v1.XX WP7 BUILD 7720 je první vlaštovka umožňující nahrát finální verzi Windows Phone 7.5 Mango (v češtině) do HTC HD2 klasickým starším způsobem, který podporuje vesměs vetšinu paměťovách karet. Tento návod je navíc velice jednoduchý a rychlý.

WP7 for HD2

Výše zmiňovaná ROM funguje až nečekaně dobře, veškeré funkce systému jsou dostupné a fungují bez problémů. Samotný systém je velice rychlý (srovnatelně s klasickými WP7 zařízeními). Je třeba však míti na paměti, že se stále jedná pouze o testovací ROM, které se stále vyvíjí.

Další úpravy a zajímavé funkce této ROM:

 1. Startmenu/dlaždice mírně graficky přepracovány (mírný stín).
 2. Odemčení zařízení pro instalaci neoficiálních aplikací.
 3. Předinstalovány některé aplikace od HTC (HTC HUB 1.7, nastavení připojení)
 4. Telefon je identifikován jako HD7 pro přístup k Marketplace.
 5. Optimalizace systémových registrů
 6. Zvuk spouště fotoaparátu se vypne při nastavení hlasitosti systému na 0
 7. Přidána možnost "nikdy" do nastavení automatického uzamykání displeje
 8. Přidán přepínač pro 3G
 9. Povolen protokol WiFi 11n
 10. Rozšířená nastavení fotoaparátu

 

Další důležité poznámky:

 1. Před instalací ROM doporučuji v PC zformátovat paměťovou kartu (případně odebrat EXT oddíly)
 2. Po instalaci ROM je nutné provést Hardreset.
 3. Pokud před nahráním WP7 Váš telefon obsahuje Android, doporučuji provést Task29 nebo nahrát libovolnou oficiální WM ROM.
 4. Aby bylo možné stahovat aplikace z Markteplace, je nutné jej aktivovat na infolince Microsoftu. Zavoláme na MS HELPDESK ČR, číslo 841 300 300, zvolíme volbu 2, znovu 2, počkáme na operátora, kterého požádáme o sdělení aktivačního klíče na službu Microsoft Live pro Windows Phone 7. Operátor bude chít vědět telefonní číslo, email a případně i model telefonu (řekneme HTC HD7). Tento klíč následně vyplníme do požadovaných políček v telefonu.

Poslední aktuální verzi můžete stáhnou z odkazu výše. Obecně ale doporučuji sledovat vývoj ve fóru autora, kde se v následujících dnech objeví jistě i novější verze.


Sdílení :
Záložka Google E-mail


Komentáře :
Nejdříve se musíte Přihlásit
 
 
Zobrazit celé téma

574