Jednoduchý převod videa nejen pro WP7

V této sekci naleznete obecnou diskuzi na téma Windows Phone 7

Jindrich Lukes
Administrátor
Administrátor
Přístroj: Nokia Lumia 1520

pát 10. čer 2011 8:41:07
V dnešním návodu si ukážeme, jak jednoduše a rychle převést video nejen pro Windows Phone 7 zařízení. Cílem je získat dostatečnou kvalitu výstupu (vč. titulků apod.) s použitím minima času a práce.

clanky/wp7/jednoduchy-prevod-videa-nejen-pro-windows-phone-7/

silent64sk
ostřílený diskusník
ostřílený diskusník
Přístroj: HTC HD2
Veľmi jednoduchý a hlavne rýchly je aj nástroj Badaboom, jeho komerčná verzia je platená, ale trial umožňuje pri plnej funkčnosti(ktorá nie je síce veľká, ale väčšine bude postačovať) konverziu videa pre rôzne zariadenia. Samozrejme je možné meniť rozlíšenie, dátové toky videa a zvuku a pár ďalších vecí. Tento program však vyzerá byť tiež dosť zaujímavý a rozhodne ho vyskúšam pri najbližšej príležitosti, vďaka za tip.

polly.90
kolemjdoucí
Přístroj: HTC Radar
Hmm... Bylo by to super, kdyby převod jednoho 700 mb AVI videa s titulkama netrval 5 hodin ...

Jindrich Lukes
Administrátor
Administrátor
Přístroj: Nokia Lumia 1520
Na jakém PC to převádíš? Můžeš vyzkoušet ruzné aplikace. S rychlostí jsem ale nikdy problém neměl...

polly.90
kolemjdoucí
Přístroj: HTC Radar

ned 25. pro 2011 16:21:52
Takový průměr - dvoujádro AMD E-350 1,6 Ghz, 4GB RAM... Zkoušel jsem jiné conventory a ty měly jakousi volbu priority nebo co, kterou když jsem nastavil na high, tak to lítalo podstatně rychleji... Mimochodem, autor by se mohl podívat na možnost přenést video v avi do WP7 bez komprese - jde to, mám to vyzkoušené... Bohužel to nejde vždy a zatím jsem nepřišel na to, na čem to záleží... Za tím, co teď napíšu si úplně nestojím, ale funguje to přibližně takhle - WP7 samo o sobě podporuje kodek DIVX, ale nikoliv kontejner Avi. Ovšem stačí když kodek zachováme a přeměníme pouze kontejner z avi na mp4 - to trvá jen pár vteřin. Potom je ještě nutno převést audio stopu na aac - to jsou tak dvě minutky. A je to hotovo a může se to dát do WP7 už bez synchronizace v Zune... Dá se to udělat například přes Avidemux - ovšem jak říkám jeden film mi touhle cestou šel úplně v pohodě a druhý ne, nevím na čem to záleží... Jo a bohužel touhle cestou nejde vkládat titulky...