Navigon v4.7 - Plnohodnotná automobilová navigace pro Windows Phone

Navigon v4.7 - Plnohodnotná automobilová navigace pro Windows Phone
Publikováno : 21. 03. 2013, 09:54
Autor : Jindřich Lukeš Kategorie : GPS

Aktualizace (21.3. 2013) - Nová verze 4.7

Nejlepší automobilová navigace pro Windows Phone, která v aktuální verzi přináší podporu českého jazyka a možnosti pravidelné aktualizace mapových podkladů.

 

Soubor Velikost
font.zip font.zip (1810x) 3.33 MiB
navigon_select_premium_edition_-_v3.0.1304.zip navigon_select_premium_edition_-_v3.0.1304.zip (5771x) 11.67 MiB
navigon_select_premium_edition_-_v3.0.1321.zip navigon_select_premium_edition_-_v3.0.1321.zip (2653x) 12.7 MiB

Stažení

Navigon verze 4.7

(Aktualizace 21.3.2013)

Navigon svou aplikaci stále vylepšuje. V poslední verzi (4.7) najdeme tyto novinky:

- Last Mile Navigation - Aplikace automaticky ukládá pozici zaparkovaného vozidla. Tato funkce výrazně usnadní jeho následovné hledání (např. na parkovišti). Další novinkou spojenou s parkováním je zobrazení volných parkovacích míst po kliknutí na ikonku, které se zobrazí, když se přiblížíte k cílové stanici.
- Náhled na navigační cíl v Google Street View při zadání cíle a před dosažením cíle - Navigon při vyhledání cílového místa, resp. při jeho dosažení zobrazí "fotopohled" z aplikace Google Street View.
- EnergySaver - Prodloužení výdrže zařízení. Aplikace umožňuje na dlouhých úsecích bez změny směru (dálnice apod.) automaticky vypínat displej telefonu. Když se však přiblížíte k nějaké odbočce, displej se opět automaticky zapne.
- Optimalizovaný příjem GPS

 

Navigon verze 4.2

(Aktualizace 21.8.2012)

Již poměrně dlouhou dobu je na Marketplace k dispozici oficiální automobilová navigace od společnosti Navigon. V současné době se jedná o jednoznačně bezkonkurenční navigaci, která je pro Windows Phone k dispozici. Z neznámého důvodu však ve verzích 4.0 a 4.1 chyběla podpora českého jazyka. S příchodem (minulý týden) nové verze 4.2 je vše jinak.

Verze 4.2 přináší nejen podporu češtiny, ale především také nové mapy a možnost jejich aktualizace. Výrobce navíc při nákupu aplikace (2070 Kč) garantuje stažení nejaktuálnějších map. Pokud budete chtít mapy následně aktualizovat, je třeba využít možnost jednorázového nákupu služby NAVIGON FreshMaps XL, která vám zajistí pravidelné aktualizace (každé 3 měsíce) po dobu 2 let.

 

Další funkce (oficiální informace):

- Traffic Live
- Reality View Pro
- NAVIGON MyRoutes
- Aktivní průvodce jízdními pruhy
- Asistent rychlosti
- Informace o radarech
- NAVIGON Reality Scanner
- Počasí Live
- Text-to-Speech a přesná hlasová oznámení
- různé hlasy (nářečí)
- Rozšířená navigace pro pěší
- Google Lokální vyhledávání
- Zadání cíle souřadnicemi
- Pomoc v případě nouze
- Zaslání polohy pomocí SMS nebo e-mailu
- Cíle na trase
- Formát na výšku nebo na šířku
- Mapový náhled ve 2D a 3D
- Automatický režim den/noc pro zobrazení mapy
- Přímé spuštění navigace k adresám kontaktů uložených ve smartphonu
- Funkce Domů stisknutím jediné klávesy
- Uložení oblíbených položek přímo na úvodní obrazovce Windows Phone 7 prostřednictvím NAVIGON Shortcut

Navigon 4 Navigon 4 Navigon 4 Navigon 4 Navigon 4 Navigon 4 Navigon 4 Navigon 4

 

Navigon verze 3.X

V současnosti je k dispozici jediná automobilová navigační aplikace. Jedná se o aplikaci Navigon, která byla vytvořena na zakázku pro Deutsche Telekom. Aplikace je v původním stavu blokována na SIM tamějšího operátora a obsahuje mapy Rakouska, Německa, Švýcarska a Lichtenštejnska. Šikovní vývojáři z XDA-Developers ovšem úspěšně tuto aplikaci upravili a nyní je možné ji používat se SIM jakéhokoliv operátora. Krom toho také zjistili, že mapy pro stejnojmennou aplikaci pro iPhone, jsou totožné s těmi pro WP7 a je možné je používat. Mezi těmito mapami se samozřejmě nachází také ČR. Poslední (třetí) verze také obsahuje české hlasové povely. Navigon je tak první plnohodnotnou offline navigací, kterou je možno plnohodnotně používat také v ČR.

 

Navigon pro WP7

 

Jak nainstalovat starší (3.x) verze aplikace vč. map ?

Nová verze má také zcela nový (jednodušší) způsob instalace, který si nyní ukážeme.

 1. 1. Nejdříve je třeba stáhnout tento archiv, který obsahuje samotnou navigaci (Navigon_v3.x.xap) a také aplikaci (NavigonContentDownloader.exe), která dokáže stáhnout a nakopírovat do zařízení všechny potřebné soubory.

 2. 2. Stažený archiv rozbalíme do libovolné složky a spustíme (jako správce) aplikaci NavigonContentDownloader.exe.
  navigon instal

 3. 3. Zvolíme první položku "Step 1: Download the content you need".

 4. 4. V následujícím okně zvolíme "filelist40.xml" a vybereme požadované soubory ke stažení. (Není nutné stahovat vše, zejména pokud nepotřebujete všechny mapy.)
  navigon instal

 5. 5. Během stahování je třeba nainstalovat samotnou aplikaci Navigon. Před instalací je však nutné vypnout v telefonu Wi-Fi a také mobilní síť. Po dokončení instalace Navigon nespouštíme !

 6. 6. Pokud máme aplikaci nainstalovánu do zařízení a v PC staženy všechny potřebné soubory, zvolíme "Step 3: Setup your phone".

 7. 7. V následující okně stiskneme tlačítko "Start", v zařízení (stále připojeném k PC) spustíme aplikaci Navigon Select a potvrdíme stažení dat.
  navigon instal

 8. 8. Na displeji zařízení budeme informováni o aktuálním průběhu kopírování souborů z PC.
  navigon instal

 9. 9. Po dokončení kopírování je vše připraveno k použití.

Další informace naleznete na XDA-Developers.

 

 

 

Jak nainstalovat starší verze aplikace vč. map ?

 1. 1.Nejprve si budeme muset stáhnout upravenou verzi aplikace. Pouze výjimečně a pro studijní účely přikládám také odkaz.

 2. 2. Nainstalujeme aplikaci do odemčeného zařízení. Viz. Jak odblokovat Windows Phone 7 pro instalaci aplikací/


 3. 3. Aplikaci spustíme a menu vybereme libovolnou položku. Zobrazí se nám upozornění, že nejsou k dispozici žádné mapy. Připojte zařízení k wifi nebo Zune a potvrďte stažení map.

 4. 4. Celková velikost map je cca. 390 MB, proto jejich stažení bude nějakou tu chvíli trvat. I když stažené mapy obsahují pouze Rakousko, Německo, Švýcarsko a Lichtenštejnsko, je nutné je stáhnout, aby se nám v zařízení vytvořily příslušné adresáře.

 5. 5. Během stahování map v telefonu si můžeme v PC najít a připravit mapu ČR (popř. jakoukoliv jinou zemi). Jak již jsem psal v úvodu, bude třeba sehnat mapy pro aplikaci Navigon určenou pro iPhone. Pokud takovéto mapy seženete, budou ve formátu *.ipa. Tento soubor stačí otevřít například ve WinRARu a vyextrahovat požadovanou mapu ze složky "maps". Získáte tedy např soubor "Czech Republic.map". Pro ty z Vás, kteří by náhodou žádné mapy nemohli najít, doporučuji čistě ze studijních důvodů kliknout sem.

 6. 6. Počkáme na dokončení stahování v telefonu. Následně nakopírujeme požadovanou mapu (např. Czech Republic.map) přímo do paměti zařízení. Pomocí tohoto postupu: Kopírování souborů do Windows Phone 7 bez ZUNE.

 7. 7. Nyní si v telefonu spustíme aplikaci TouchExplorer (HTC) nebo WP7 Root Explorer (Samsung) a proklikáme se do složky "My Documents/Zune/Content/0400/00" odkud zkopírujeme soubor "3.z" (popř. jiný alternativní název "Číslo.z") a vložíme do složky "Aplications/Data/6F9CB464-BDAF-DF11-8A2F-00237DE2DB9E/Data/IsolatedStore/map".

 8. 8. Nově vložený soubor upravíme (přejmenujeme) do původního stavu. (např.: 3.z >>> Czech Republic.map)

 9. 9. Hotovo. Nyní si můžeme spustit aplikaci Navigon a vydat se na cesty.

Navigon pro WP7

 

Další informace naleznete na XDA-Developersnebo na domovském webu Navigonu.

 

 

Změna písma

Navigon umožňuje práci s jinými *.nfs soubory. Ke stažení přikládám archiv "font.zip", který obsahuje "MapDrawerHiRes.nfs" (zvětšení písma) a "MapDrawerEgml.nfs" (lepší kontrast písma). Vybraný soubor písma (*.nfs) si stačí nakopírovat do adresáře aplikace "/ Applications / Data / 6F9CB464 ... .. / Data / IsolatedStorage / data" obdobně jako mapy (viz. níže).

Navigon pro WP7

Pokud sháníte další mapy, podívejte se do našeho fóra.

 


Zlevněné produkty v sekci Mobilní příslušenství

Sdílejte software na:
Záložka Google E-mail


Komentáře :
Komentovat články mohou jen přihlášení uživatelé.
 
 
Zobrazit fórum...