Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

HTCSense.com nyní v plném provozu

Před několika dny byl do ostrého provozu spuštěn nový web s názvem HTCSense.com, který nabízí velice zajímavé funkce pro majitele nových zařízení (Desire HD a Desire Z) s operačním systémem Android. Vyzkoušet ho také můžete např. na HTC HD2 (s příslušnou verzí Androida).

Spolu s uvedením nových zařízení, obsahujících mimo jiné vylepšené rozhraní HTC Sense (více v tomto článku), byla oznámena i velice zajímavá služba přímo od HTC, kterou naleznete na adrese www.htcsense.com. Tento web nabízí užitečné nástroje pro "vzdálenou správu" nových zařízení od HTC. Konkrétně se jedná o novinky HTC Desire HD a HTC Desire Z, které by se měly na pultech obchodů objevit v následujících týdnech. Jelikož se ale podařilo získat a následně portovat ROM z těchto zařízení, je možné již nyní vše na vlastní kůži vyzkoušet. Jako první mají tu možnost majitelé HTC HD2. Postupně však přibývají i klasická androidí zařízení, pro která je tato ROM upravena.

Po registraci a přihlášení na webu HTCSense.com, budete vyzváni k připojení Vašeho zařízení, což provedete jednoduše tím, že si v telefonu spustíte aplikaci "HTC Hub" a zadáte Vaše registrační údaje. Nyní je vše připraveno k použití všech funkcí, které HTCSense.com nabízí.

htcsense.com

První záložkou na webu je "Dashboard", kde naleznete mapku s vyznačením aktuální polohy Vašeho zařízení. Kromě aktuální polohy, která se může hodit např. pokud zařízení ztratíte, je k dispozici i možnost zapnutí přesměrování hovorů "Forward calls" a SMS "Forward SMS" na libovolné telefonní číslo. Ti z Vás, kteří zařízení rádi odkládají na různá místa a poté ho složitě hledají, určitě ocení velice praktickou funkci "Ring", která umožní prozvonění Vašeho zařízení a to i v případě, že máte ztlumené nebo vypnuté zvuky. V případě krádeže jistě oceníte také funkci "Lock Phone", která dokáže zařízení na dálku zamknout heslem a nebo "Erase Phone" sloužící k vymazání veškerých dat z telefonu.

htcsense


Druhou záložkou  je "Footprints" a jak už název napovídá, jedná se rozhraní pro zobrazení a správu Vašich footprints. Pokud někdo na tento pojem zatím nenarazil, jedná se o jakési body zájmu, kterým můžete přiřadit fotografii, GPS polohu, popisek, hlasovou poznámku a následně zařadit do libovolné kategorie. V této záložce na webu můžete s footprinty libovolně pracovat a také je zobrazit na mapě.

htcsense

htcsense

Další karta "People" nabízí možnosti správy Vašich kontaktů, které je možno vytvářet, mazat a libovolně editovat. Veškeré změny se během několika okamžiků zobrazí i ve Vašem zařízení.

htcsense

 

Předposlední záložkou jsou "Messages", které nabízí možnost zobrazení veškerých SMS zpráv ve Vašem zařízení. (Tuto funkci se mi bohužel zatím nepovedlo zprovoznit)

Na posledním místě naleznete "HTC Hub". Tato položka se nachází také jako zástupce přímo v zařízení. Zde je možno získat další multimediální obsah. Konkrétně se jedná o pozadí, vyzváněcí tóny, widgety, aplikace, skiny apod.

htcsense

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Jaké jsou možnosti propojení počítače s Windows 10 a telefonu s Androidem?

Microsoft průběžně pracuje na užší provázanosti telefonů a počítačů s různými operačními systémy. V tomto článku naleznete průběžně aktualizovaný přehled aktuálních možností.

Jindřich Lukeš | články 27 | 07 | 17

Windows 10 používá více než 500 miliónu uživatelů, na Android to ale již nestačí

Windows 10 se rozrůstají nejrychleji ze všech verzí Windows v historii. Jak se jim ovšem daří v porovnání s všudypřítomným Androidem?

Jindřich Lukeš | články 11 | 05 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Recenze: Microsoft Universal Foldable Keyboard – kompaktní bezdrátová klávesnice pro všechna zařízení

V dnešní recenzi si představíme malou kompaktní klávesnici od Microsoftu, kterou můžete mít neustále u sebe a připojit ji jednoduše k tabletu nebo telefonu.

Tereza Kratochvílová | recenze 06 | 04 | 16

Microsoft Band vs. Band 2 - V čem je Band 2 lepší než jeho předchůdce?

V dnešním článku se podrobněji podíváme na chytrý náramek Band 2 a na to, jak si vede v porovnání se svým předchůdcem.

Tereza Kratochvílová | články 29 | 10 | 15