WP7: Jak instalovat aplikace ve Windows Phone 7 (oficiální i neoficiální)

Dnes si ukážeme jak jednoduše instalovat oficiální i neoficiální (homebrew) aplikace ve Windows Phone 7.

Oficiální aplikace

Veškeré oficiální freeware i placené aplikace naleznete v Marketplace, což je takový centrální obchod s aplikacemi, hudbou atd. K přihlášení do Marketplace musíte mít zaregistrované Live ID (účet pro přístup ke všem službám od Microsoftu). Pokud již Live ID máte, stačí jen mezi programy v telefonu vybrat položku MarketPlace, kde můžete jednoduše vyhledat, stáhnout a nainstalovat libovolnou aplikaci (vše je velice jednoduché a automatické).

 

Neoficiální (homebrew) aplikace

Na internetu se v poslední době objevuje celá řada neoficiálních aplikací různých druhů. Seznam těch nejzajímavějších naleznete v našem fóru. (aplikace pro WP7 mají příponu *.XAP, což je obdoba *.CAB pro WM). Aby bylo možné aplikace nainstalovat, je třeba nejdříve zařízení odemknout. Pokud máte zařízení odemčené, jsou k dispozici dva způsoby instalace z PC:

 

1) Application Deyloyment

Application Deployment a je součástí "Windows Phone Developer Tools", které je možno stáhnout ZDE. Jedná se však o kompletní vývojářské nastroje, které po instalace zaberou cca. 3GB místa v PC. (Tyto nástroje však již pravděpodobně máte stažené, jelikož jsou nutné pro odemčení zařízení). Po spuštění Application Deployment stačí vybrat "Windows Phone 7 Device", následně přes tlačítko "Browse" také .*XAP soubor a na závěr stisknout "Deploy".

Application Deployment

 

2) TOM XAP Installer

Alternativou prvního postupu je drobná utilita se jménem XAP Installer, která nabízí podstatně rychlejší a elegantnější řešení. Po stažení aplikace stačí spustit instalační sobor jako správce systému a po malé chvíli se zobrazí tato nabídka:

tom xap installer

Nyní jsou všechyn *.XAP soubory asociovány s touto aplikací. Pokud budete chtít nějakou neoficiální aplikaci nainstalovat, stačí na jakýkoliv *.XAP soubor dvakrát kliknout v PC a zobrazí se tato nabídka:

tom xap installer

Zde již stačí vybrat "Device" a stisknout tlačítko "Install".

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software včera v 17:18

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím