WP7: Jak instalovat aplikace ve Windows Phone 7 (oficiální i neoficiální)

Dnes si ukážeme jak jednoduše instalovat oficiální i neoficiální (homebrew) aplikace ve Windows Phone 7.

Oficiální aplikace

Veškeré oficiální freeware i placené aplikace naleznete v Marketplace, což je takový centrální obchod s aplikacemi, hudbou atd. K přihlášení do Marketplace musíte mít zaregistrované Live ID (účet pro přístup ke všem službám od Microsoftu). Pokud již Live ID máte, stačí jen mezi programy v telefonu vybrat položku MarketPlace, kde můžete jednoduše vyhledat, stáhnout a nainstalovat libovolnou aplikaci (vše je velice jednoduché a automatické).

 

Neoficiální (homebrew) aplikace

Na internetu se v poslední době objevuje celá řada neoficiálních aplikací různých druhů. Seznam těch nejzajímavějších naleznete v našem fóru. (aplikace pro WP7 mají příponu *.XAP, což je obdoba *.CAB pro WM). Aby bylo možné aplikace nainstalovat, je třeba nejdříve zařízení odemknout. Pokud máte zařízení odemčené, jsou k dispozici dva způsoby instalace z PC:

 

1) Application Deyloyment

Application Deployment a je součástí "Windows Phone Developer Tools", které je možno stáhnout ZDE. Jedná se však o kompletní vývojářské nastroje, které po instalace zaberou cca. 3GB místa v PC. (Tyto nástroje však již pravděpodobně máte stažené, jelikož jsou nutné pro odemčení zařízení). Po spuštění Application Deployment stačí vybrat "Windows Phone 7 Device", následně přes tlačítko "Browse" také .*XAP soubor a na závěr stisknout "Deploy".

Application Deployment

 

2) TOM XAP Installer

Alternativou prvního postupu je drobná utilita se jménem XAP Installer, která nabízí podstatně rychlejší a elegantnější řešení. Po stažení aplikace stačí spustit instalační sobor jako správce systému a po malé chvíli se zobrazí tato nabídka:

tom xap installer

Nyní jsou všechyn *.XAP soubory asociovány s touto aplikací. Pokud budete chtít nějakou neoficiální aplikaci nainstalovat, stačí na jakýkoliv *.XAP soubor dvakrát kliknout v PC a zobrazí se tato nabídka:

tom xap installer

Zde již stačí vybrat "Device" a stisknout tlačítko "Install".

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Band 2 v bílé barvě exkluzivně pouze pro zaměstnance Microsoftu

Jindřich Lukeš | články 27 | 11 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(2.11.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 11 | 16

Facebook (Beta) – testovací verze oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(2.11.): Nová verze s řadou novinek. // Facebook vydal první betaverzi své oficiální aplikace pro Windows 10 Mobile, která nahrazuje původní aplikaci vyvíjenou Microsoftem.

Jindřich Lukeš | software 02 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím