MeteoStation – osobní meteorologická stanice pro Windows 10 od autorů Meteoservisu

Autoři velmi populární české aplikace pro předpověď počasí Meteoservis vydali svou další aplikaci, která je zaměřená na zobrazení aktuální meteorologických veličin ze stanic NetAtmo.

Jednu z nejoblíbenějších aplikací pro předpověď počasí s názvem Meteoservis asi není třeba žádnému uživateli Windows blíže představovat. Nabízí totiž velmi zajímavé funkce, které jsou lokálně zaměřeny. Nejedná se tedy o zahraniční aplikaci s obecnými daty, ale o český produkt s českými daty. Aplikace je také specifická tím, že pro předpověď používá vlastní výpočtové modely. Ačkoliv jsou její výhody nesporné, uživatelé si často stěžují na to, že nabízí pouze předpověď počasí a nezobrazuje aktuální stav, který je zrovna venku. Je tedy vhodná pro predikci, ale aktuální data vám přímo nesdělí.

K tomuto účelu, tedy zobrazení aktuálních meteorologických veličit, vč. možnosti náhledu do blízké minulosti, si autoři připravili aplikace zcela novou, která je jednoduchá, moderní a podporuje Windows 10 (PC i telefony).

Její princip spočívá ve využívání celosvětové sítě soukromých měřících stanic NetAtmo. Pokud jste o nich zatím neslyšeli, tak se dá zjednodušeně říci, že se jedná o speciální domácí/venkovní meteostanice, které jsou připojeny k internetu, a pokud to jejich majitelé dovolí, sdílí do celého světa svá aktuální měření. Kdokoliv se tak může k takto nastavené stanici připojit a aktuální údaje zjistit. Největší výhodou je tedy fakt, že stanici vůbec nemusíte vlastnit, stačí se připojit k nejbližší „veřejné“ stanici z vašeho okolí. I na poměry ČR je stanic skutečně velké množství a i v méně osídlených oblastech jistě naleznete nějakou v rozumné vzdálenosti.

 

Samotné ovládání aplikace respektuje standardy Windows 10. V levém hamburgerovém menu naleznete základní funkce. Pokud nejste majitel některé ze stanic NetAtmo, pravděpodobně vás bude zajímat pouze první položka „veřejná stanice“, která umožňuje připojení k cizím stanicím. Naopak, pokud takovouto stanici vlastníte, můžete k ní přistupovat pomocí nabídek „Moje stanice – Venku“ a „Moje stanice- Doma“.

Pokud se blíže zaměříme na možnosti nabídky „veřejné stanice“, tak prvním krokem, který budete muset udělat, je výběr libovolné stanice z mapy.

Následně se zobrazí její aktuální údaje (teplota, atmosférický tlak a relativní vlhkost vzduchu) vč. grafů z několika posledních hodin.

Pokud vás budou zajímat údaje i z dalších stanice, je možné jejich vyhledání přes ikonku ve spodní kontextové nabídce (ikonka tří teček). Jednotlivé stanice můžete také přidávat jako dlaždice na plochu, nebo si je označit jako oblíbené pro budoucí snadnější přepínání.

Aplikace je k dispozici na Storu za 55 Kč, samozřejmostí je i zkušební verze zdarma.

MeteoStation

Cena: 55,00 Kč

 

Komentáře (7)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Hujer

26 | 05 | 16 11:04
Ještě s dovolením doplním odkaz na oficiální stránky, kde najdete další informace a taky odpovědi na různé otázky. http://www.softimage.cz/products/meteostation/description/ 0

medvid

26 | 05 | 16 08:12
Sorry NetAtmo :) 0

medvid

26 | 05 | 16 08:10
Nejedná se o předpověď počasí, ale o zobrazení naměřených hodnot z meteostanic NetAmo. A jedná o univerzální aplikaci pro WIN 10 PC a Mobile. Není to aplikace Microsoftu, tak těžko lze nadávat, že to není na W 8.1. 1

Radim Stehlík

26 | 05 | 16 07:16
Nechci hanět české autory, ale pokud bude fungovat stejně jako Meteoservis (tzn. totální výmysly), tak zůstávám u orig. počasí VM10, které je perfektně propracované. 0

jklejna

26 | 05 | 16 06:57
je to pro win 10 a win 8.1 ? Kde je slibovaná podpora 8.1 soudruzi bděte 0

Barvajs

26 | 05 | 16 06:37
Jaký je rozdíl mezi zkušební a plnou verzi? 0

medvid

25 | 05 | 16 21:58
Aplikace je super. Zakoupil jsem. 1

Mohlo by vás zajímat

Windows Mapy - zcela nová aplikace dostupná pro všechny uživatele Windows 10 (Mobile) – adekvátní náhrada za HERE

(27.10.): Nová verze s možností organizovat uložená místa do kolekcí.// Microsoft představil zcela novou mapovou aplikaci pro Windows 10, která odstraňuje většinu nedostatků stávající verze a je téměř plnohodnotnou náhradou za HERE.

Jindřich Lukeš | software před hodinou

Microsoft Paint 3D Preview - stahujte testovací verzi revolučního 3D malování pro Windows 10

Včera oficiálně představené Malování 3D, které kromě kompletně přepracované grafiky a nových funkcí podporuje také 3D objekty, je již možná stáhnout a vyzkoušet.

Jindřich Lukeš | software před 3 hod.

Windows 10 Creators Update (Redstone2) – Přehled plánovaných novinek a vylepšení v druhé velké aktualizaci Windows 10

Microsoft včera představil v pořadí již druhou velkou aktualizaci Windows 10, která ponese název Creators Update a nabídne celou řadu novinek a vylepšení. Pojďme se na ně podrobněji podívat.

Jindřich Lukeš | články před 8 hod.

Windows 10 (Mobile) Insider Preview v. 14955: Nové Insider sestavení pro PC a telefony

Nové Fast Insider sestavení pro počítače i telefony ke stažení. Co přináší nového?

Jindřich Lukeš | články včera v 10:17

26. října Microsoft představí nová zařízení, na co se těšit? (aktualizováno)

Podrobnější informace o obsahu tiskové konference Microsoftu ohlášené na 26. října.

Jindřich Lukeš | články 25 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím