Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Mobilnaut Keyboard 3

Dnes si představíme originální klávesnici od českéhé společnosti Mobilnaut, která nabízí celou řadu netradičních možností. Nejvíce asi zaujme možnost libovolné úpravy rozložení dle svých potřeb a požadavků.
d Vás již nebaví SMS nebo e-maily ve Vašem zařízení pracně vyťukávat na drobných klávesách Vaší softwarové klávesnice, bude Mobilnaut Keyboard 3 skvělou alternativou. Čím se tedy tato klávesnice liší od celé řady ostatních? Hlavní rozdíl spočívá v novém systému označeném jako "TAM". Díky tomuto systému je možno na jednu poměrně velkou klávesu umístit až 4 znaky. Požadovaný znak poté můžete napsat dvěma způsoby. Ten první (klasický) spočívá v kliknutí do oblasti znaku (tak jako u ostatních klávesnit). Druhý způsob je mnohem zajímavější. Stačí stisknout velké tlačítko (na jakémkoliv místě) a poté táhnout ve směru umístění požadovaného písmena. Tento způsob se mi prakticky velice dobře osvědčil např. při chůzi, kdy trefovat malá tlačítka na klasické klávesnici, je někdy pěkný oříšek. V základním rozložení nehledejte klasické klávesy jako je mezerník, enter, mazání a podobně. Všechny tyto prvky jsou zastoupeny pomocí gest. Tažením prstu vodorovně (zleva doprava) v oblasti klávesnice uděláte mezeru. Bohyb v opačném směru zastupuje funkci mazání atd. Tažením ve směru úhlopříčky klávesnici přepnete do rozložení číslic, znaků, smajlíků atd.

mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard

Další zajímavou funkcí je možnost vlastní úpravy rozložení a vzhledu jednotlivých kláves. Vše se provádí v jednoduchém XML souboru, který naleznete v "Program Files/Mobilnaut Keyboard/Layouts". Zkušenější uživatelé si tak mohou nadefinovat zcela nové rozložení vč. příslušného skinu apod.

 

Ani na majitele s hardwarovou klávesnicí se nezapomnělo. Díky Mobilnaut Keyboard 3 budete moci zadávat na klávesnici i české znaky. V základu jsou podporovány zařízení HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2 a HTC Wizard. Podporu dalších můžete docílit opět úpravou XML souboru.

 

Vlastní nastavení klávesnice je přehledně řešeno v jednotlivých kartách. Více se dozvíte z přiložených obrázků.

mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard

Aplikaci si můžete vyzkoušet jako trialverzi nebo zakoupit licenci, popř. objednat na CD. Celou řadu dalších užitečných informací naleznete na domovském webu výrobce.

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Instagram – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(23.03.): Podpora více fotografií v jednom příspěvku. // Oficiální aplikace Instagram určená pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 23 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 22 | 01 | 17

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16