PowerGuard 1.2

Windows Mobile Professional používají čtyři hlavní módy napájení (úplné zapnutí – vše potřebné je aktivní, bezobslužný mód – programy mohou stále pracovat a displej je vypnutý, upsání – nepracují ani programy a úplné vypnutí – všechno včetně sítě je vypnuté). Tato rozsáhlá aplikace vám umožní tyto módy spravovat a vytvářet tak vlastní, čímž můžete znatelně ušetřit baterii.

power guardHned po spuštění se zobrazí aktuální přehled stavu napájení: „Draining/charging:“ ukazuje aktuální vybíjení (záporná hodnota) nebo nabíjení (kladná hodnota) v mA a „Life“ procentuelní stav baterie. Následují všechna hlavní právě napájená zařízení: Pokud stisknete jejich ikonu napravo, otevře se okno s možností změny módu jejich napájení. Stiskem zeleného pluska můžete přidat kteroukoliv součást zařízení, u které lze napájení spravovat.Ikona baterie v zeleném kroužku přepne na správu šablon (módů) napájení. Každá stránka odpovídá konkrétnímu módu napájení definovanému operačním systémem. Ve spodní části se mezi schématy přepíná (stiskem šipky nebo tahem). Ve vrchní části obrazovky jsou položky rozhraní (modře podbarvené), defaultní nezměnitelné hodnoty (zeleně podbarvené) a další zařízení, jejichž napájení může být modifikováno (podbarveno šedě – například zvuk, podsvícení, GPS, G-Senzor, kamera, USB…). Dlouhými seznamy se posouvá tahem (svisle), podobně jako se přepínají jednotlivé možnosti (tahem vodorovně nebo šipkami). I zde ve správě módů lze přidat správu dalších zařízení (opět zelené plusko). Spodní lišta je zde však ještě delší: Uchopte ji a posuňte, kromě možnosti odejít, přidat zařízení, odstranit zařízení, uložit aktuální nastavení a obnovit zobrazení získáte ikonu pro vytvoření zálohy aktuálního nastavení a pro obnovení nastavení ze zálohy.


Pokud se dveřmi vrátíte na hlavní obrazovku, máte odtud možnost vstoupit ozubeným kolem do nastavení: V části „Settings“ lze zrušit zobrazení na celé obrazovce, plynulé posouvání seznamy nebo povolit cache pro napájecí módy. Další část nastavení „Battery Info“ zobrazuje detailní informace o jen baterii (typ, stav, teplotu, nabití, voltáž a vybíjení/nabíjení).


Aplikace je poměrně rozsáhlá. Pokud nevíte, co přesně měníte, raději se nepouštějte do hlubších změn, aby vám zbytečně neběžely nepotřebné součásti (například při spánku), anebo aby naopak běžely ty potřebné při normálním módu napájení. Pokud však víte, co přesně chcete (resp. nechcete), můžete dosáhnout významné úspory baterie. Přinejmenším zjistíte, co vám ji nejvíce spotřebovává. Na oficiálních stránkách je hezký popis všech částí aplikace.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 02 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím