PowerGuard 1.2

Windows Mobile Professional používají čtyři hlavní módy napájení (úplné zapnutí – vše potřebné je aktivní, bezobslužný mód – programy mohou stále pracovat a displej je vypnutý, upsání – nepracují ani programy a úplné vypnutí – všechno včetně sítě je vypnuté). Tato rozsáhlá aplikace vám umožní tyto módy spravovat a vytvářet tak vlastní, čímž můžete znatelně ušetřit baterii.

power guardHned po spuštění se zobrazí aktuální přehled stavu napájení: „Draining/charging:“ ukazuje aktuální vybíjení (záporná hodnota) nebo nabíjení (kladná hodnota) v mA a „Life“ procentuelní stav baterie. Následují všechna hlavní právě napájená zařízení: Pokud stisknete jejich ikonu napravo, otevře se okno s možností změny módu jejich napájení. Stiskem zeleného pluska můžete přidat kteroukoliv součást zařízení, u které lze napájení spravovat.Ikona baterie v zeleném kroužku přepne na správu šablon (módů) napájení. Každá stránka odpovídá konkrétnímu módu napájení definovanému operačním systémem. Ve spodní části se mezi schématy přepíná (stiskem šipky nebo tahem). Ve vrchní části obrazovky jsou položky rozhraní (modře podbarvené), defaultní nezměnitelné hodnoty (zeleně podbarvené) a další zařízení, jejichž napájení může být modifikováno (podbarveno šedě – například zvuk, podsvícení, GPS, G-Senzor, kamera, USB…). Dlouhými seznamy se posouvá tahem (svisle), podobně jako se přepínají jednotlivé možnosti (tahem vodorovně nebo šipkami). I zde ve správě módů lze přidat správu dalších zařízení (opět zelené plusko). Spodní lišta je zde však ještě delší: Uchopte ji a posuňte, kromě možnosti odejít, přidat zařízení, odstranit zařízení, uložit aktuální nastavení a obnovit zobrazení získáte ikonu pro vytvoření zálohy aktuálního nastavení a pro obnovení nastavení ze zálohy.


Pokud se dveřmi vrátíte na hlavní obrazovku, máte odtud možnost vstoupit ozubeným kolem do nastavení: V části „Settings“ lze zrušit zobrazení na celé obrazovce, plynulé posouvání seznamy nebo povolit cache pro napájecí módy. Další část nastavení „Battery Info“ zobrazuje detailní informace o jen baterii (typ, stav, teplotu, nabití, voltáž a vybíjení/nabíjení).


Aplikace je poměrně rozsáhlá. Pokud nevíte, co přesně měníte, raději se nepouštějte do hlubších změn, aby vám zbytečně neběžely nepotřebné součásti (například při spánku), anebo aby naopak běžely ty potřebné při normálním módu napájení. Pokud však víte, co přesně chcete (resp. nechcete), můžete dosáhnout významné úspory baterie. Přinejmenším zjistíte, co vám ji nejvíce spotřebovává. Na oficiálních stránkách je hezký popis všech částí aplikace.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(7.10.): Nová verze s podporou zálohy na OneDrive a dalšími novinkami.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 07 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16

Office Lens – Využijte zařízení s Windows Phone jako příruční skener

Aktualizace (30.8.): Nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile).// Office Lens nabízí jednoduchý, efektivní a hlavně funkční způsob ukládání a sdílení papírových dokumentů skrze váš mobilní přístroj s Windows Phone. K dispozici je také přímé napojení na OneNote.

Jindřich Lukeš | software 30 | 08 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím