Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Reálné fotografie z první české Lumie 1020 (denní snímky)

Zajímá vás, jak fotí Nokia Lumia 1020? Nevěříte zahraničním recenzím a ukázkovým fotografiím? Podívejte se, jak fotí první česká 1020tka.V tomto pokračování naleznete především denní snímky a praktické zkušenosti z fotografování.

V předchozím článku jsme si ukázali několik nočních snímků pocházejících z první české Lumie 1020. V tomto článku se zaměříme na denní snímky a připojíme také komentář autora.

Praktické zkušenosti:

"Dneska je docela pošmourno, tak ty barvy nejsou tak kontrastní. Možná by se pak hodilo na počítači nastavit větší saturaci (ve výchozí aplikaci to nastavovat nejde). Ale výsledek je pěkný. Dá se při focení docela hrát s hloubkou ostrosti. Fotky jsem na ten SkyDrive nahrál v plných 38 MPix, můžete si zobrazit originály. Pozor na to, že jeden má tak 10-15 MB :)

Ohledně prodlevy - když fotím pomocí té výchozí aplikace Pro Cam, po vyfocení snímku se musí cca 4 sekundy čekat. I když fotím jenom na 5 MPix (ne na plnou kvalitu), je to podobné. Zase tolik to ale nevadí, většinou si stejně chci prohlédnout po vyfocení náhled. Neomezuje mě to. Jen párkrát jsem instinktivně hned po vyfocení znovu namačkával spoušť (jako u Canonu, zruší náhled a rovnou přejde zpátky k focení), to tady nejde. Ale vzhledem k tomu, že tam jde nastavit např. bracketing na 5 snímků, určitě to nějaký software bude umět řešit líp. Výkonu i paměti má ten telefon dost.

Ohledně ostření - jde přesně zaostřit i manuálně, i když mi tam dost chybí ten hardwarový otáčecí kroužek kolem objektivu, co mají zrcadlovky nebo lepší kompakty :) Na to matlání po displeji je potřeba si zvyknout. Ale hlavní je, že to nastavovat jde. Co je super, že můžu kliknutím na displej uzamknout ostřící bod (pak už nefunguje přeostření namáčknutím), částečně se tím zamkne i světelná expozice. Pak si můžu v klidu vybrat záběr a plným stiskem spouště vyfotit.

Automatické ostření funguje čistě podle středu, není podle mě nějak vícezónové. Ale funguje poměrně spolehlivě. V noci docela bez problémů, na blízko si přisvěcuje diodou, na dálku si nastaví natvrdo nekonečno (tj. většinou to vyjde správně). Teď při focení ve dne mě docela překvapilo, že když chci dělat opravdu makro, hůř ten mobil ostří na odstíny červené nebo fialové (i když je tam docela kontrast). Několikrát jsem musel přeostřovat podle zelených větviček, aby se chytnul. Manuální ostření ale tohle řeší.

Zatím jsem nezkoušel Full HD video, nejdřív se naučím, jak pořádně s tím zamykáním ostření, expozice apod. Ale tenhle mobil mě baví :)" Zdroj


Ukázkové fotografie:

Všechny fotografie naleznete na tomto Skydrive účtu, kde se během dnešního dne objeví i další snímky.

Hodnotit fotografie snad ani není třeba. Stačí jen kliknout a kochat se snímky, které nemají v mobilním světě obdoby.

(Všechny fotografie jsou foceny z ruky, bez úprav a v automatickém režimu fotoaparátu)

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020


Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

28 | 08 | 13 10:38
Zajímá vás, jak fotí Nokia Lumia 1020? Nevěříte zahraničním recenzím a ukázkovým fotografiím? Podívejte se, jak fotí první česká 1020tka. http://wmmania.cz/clanky/obecne/realne-fotografie-z-prvni-ceske-lumie-1020/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17