Reálné fotografie z první české Lumie 1020 (denní snímky)

Zajímá vás, jak fotí Nokia Lumia 1020? Nevěříte zahraničním recenzím a ukázkovým fotografiím? Podívejte se, jak fotí první česká 1020tka.V tomto pokračování naleznete především denní snímky a praktické zkušenosti z fotografování.

V předchozím článku jsme si ukázali několik nočních snímků pocházejících z první české Lumie 1020. V tomto článku se zaměříme na denní snímky a připojíme také komentář autora.

Praktické zkušenosti:

"Dneska je docela pošmourno, tak ty barvy nejsou tak kontrastní. Možná by se pak hodilo na počítači nastavit větší saturaci (ve výchozí aplikaci to nastavovat nejde). Ale výsledek je pěkný. Dá se při focení docela hrát s hloubkou ostrosti. Fotky jsem na ten SkyDrive nahrál v plných 38 MPix, můžete si zobrazit originály. Pozor na to, že jeden má tak 10-15 MB :)

Ohledně prodlevy - když fotím pomocí té výchozí aplikace Pro Cam, po vyfocení snímku se musí cca 4 sekundy čekat. I když fotím jenom na 5 MPix (ne na plnou kvalitu), je to podobné. Zase tolik to ale nevadí, většinou si stejně chci prohlédnout po vyfocení náhled. Neomezuje mě to. Jen párkrát jsem instinktivně hned po vyfocení znovu namačkával spoušť (jako u Canonu, zruší náhled a rovnou přejde zpátky k focení), to tady nejde. Ale vzhledem k tomu, že tam jde nastavit např. bracketing na 5 snímků, určitě to nějaký software bude umět řešit líp. Výkonu i paměti má ten telefon dost.

Ohledně ostření - jde přesně zaostřit i manuálně, i když mi tam dost chybí ten hardwarový otáčecí kroužek kolem objektivu, co mají zrcadlovky nebo lepší kompakty :) Na to matlání po displeji je potřeba si zvyknout. Ale hlavní je, že to nastavovat jde. Co je super, že můžu kliknutím na displej uzamknout ostřící bod (pak už nefunguje přeostření namáčknutím), částečně se tím zamkne i světelná expozice. Pak si můžu v klidu vybrat záběr a plným stiskem spouště vyfotit.

Automatické ostření funguje čistě podle středu, není podle mě nějak vícezónové. Ale funguje poměrně spolehlivě. V noci docela bez problémů, na blízko si přisvěcuje diodou, na dálku si nastaví natvrdo nekonečno (tj. většinou to vyjde správně). Teď při focení ve dne mě docela překvapilo, že když chci dělat opravdu makro, hůř ten mobil ostří na odstíny červené nebo fialové (i když je tam docela kontrast). Několikrát jsem musel přeostřovat podle zelených větviček, aby se chytnul. Manuální ostření ale tohle řeší.

Zatím jsem nezkoušel Full HD video, nejdřív se naučím, jak pořádně s tím zamykáním ostření, expozice apod. Ale tenhle mobil mě baví :)" Zdroj


Ukázkové fotografie:

Všechny fotografie naleznete na tomto Skydrive účtu, kde se během dnešního dne objeví i další snímky.

Hodnotit fotografie snad ani není třeba. Stačí jen kliknout a kochat se snímky, které nemají v mobilním světě obdoby.

(Všechny fotografie jsou foceny z ruky, bez úprav a v automatickém režimu fotoaparátu)

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020

Nokai Lumia 1020


Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

28 | 08 | 13 10:38
Zajímá vás, jak fotí Nokia Lumia 1020? Nevěříte zahraničním recenzím a ukázkovým fotografiím? Podívejte se, jak fotí první česká 1020tka. http://wmmania.cz/clanky/obecne/realne-fotografie-z-prvni-ceske-lumie-1020/ 0

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software před 1 den

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Band 2 v bílé barvě exkluzivně pouze pro zaměstnance Microsoftu

Jindřich Lukeš | články 27 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím