Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují

Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

O tom, že Microsoft připravuje zařízení, které by se v mnohém mělo vymykat současným trendům a mělo by přinést nový pohled na mobilní zařízení (pravděpodobně Surface Phone), již víme. Doposud se ale všechny spekulace objevovaly v souvislosti s telefonem, či malým tabletem, kde by mohly běžet plnohodnotné Windows 10 vč. klasických desktopových aplikací a klíčovou roli by měl hrát režim Continuum.

TIP: Surface Phone – souhrn všech dostupných informací a spekulací (aktualizováno)

 

Podle aktuálních informací z amerického patentového úřadu se však ukazuje, že by se o telefon v dnešním slova smyslu jednat nemuselo. Microsoft si totiž nechal patentovat celou řadu skládacích zařízení. Jejich koncepty a způsob používání je možné vidět na obrázcích níže. V podstatě se jedná o tablet s jedním či dvěma „klouby“ pomocí nichž je možné zařízení složit/rozložit. K dispozici jsou také oblíbené režimy konvertibilních zařízení jako například „stan“. Jeden z konceptu je dokonce vysouvací.

Ačkoliv schválené patenty ani zdaleka neznamenají reálné produkty, je zde patrné, jak v Microsoftu uvažují a jakým směrem by se mohli vydat. Jedná se tedy o jakousi vizi, která ale zcela vystihuje nedávné prohlášení šéfa Microsoftu, který řekl, že nové zařízení, které bude představeno, bude definovat novou kategorii na trhu.

Z obrázků je také patrné, že alfou a omegou těchto zařízení bude flexibilní displej. V tomto případě se nejedná o žádnou neznámou novinku. O flexibilních displejích se již dlouho mluví a existují také reálné prototypy, které byly prezentovány na různých výstavách. LG, jako jeden z hlavních výrobců displejů navíc nedávno prohlásil, že Microsoft je jedním z prvních zákazníků, který má o jejich flexibilní displeje, teoreticky s termínem doručení v roce 2018, zájem.

Microsft již v minuloszi svou vizi skládacího zařízení prezentoval jako koncept Courier.

 

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

dkdesign

17 | 01 | 17 20:26
Hezké to sice je, ale telefonovat bych z toho nechtěl, zůstávám u L950. Jinak další hřebíček do rakve, NE podpora pro W10M http://www.windowscentrum.sk/runtastic-konci-podporou-windows-aplikacie-os-microsoftu-ma-malo-pouzivatelov/ 0

Jaroslav Hronek

17 | 01 | 17 08:16
puppy2016: Přesně tak, taky mi to není jasné, když se patentují mnohdy maličkosti. 0

puppy2016

17 | 01 | 17 01:22
Nechapu proc si nepatentovali Continuum. 0

mokashi

16 | 01 | 17 16:44
a kde jste prisli na to, ze tohle ma byt telefon? 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Insider Preview v. 15042 pro PC a 15043 pro telefony

K dispozici je další testovací sestavení Windows 10 v rámci Fast Ring Insideru, tentokrát přinášející spíše drobné opravy a vylepšení pro PC i telefony.

Jindřich Lukeš | články před 12 hod.

Continuum jako základní výbava v německých policejních autech?

Jindřich Lukeš | články včera v 14:00

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software včera v 12:57

Microsoft začal s vývojem třetí velké aktualizace systému Windows 10 – Redstone 3

Jindřich Lukeš | články včera v 10:00

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software včera v 00:55
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím