Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Začínáme s Androidem (1.Díl) - Instalace aplikací

V této sérii článků s názvem "Začínáme s Androidem" se podrobně seznámíme s operačním systémem Google Android. V prvním díle si ukážeme, kde získat programy a hry a jak je následně nainstalovat do přístroje.
alace aplikací pro Android je velice jednoduchá a v podstatě se dělí na 2 druhy a to dle zdroje aplikací:

1) Aplikace stažené volně z internetu (soubory s koncovkou *.APK):

Soubor *.APK je nutné nejdříve nakopírovat do paměti přístroje, poté jej spustit (otevřít) pomocí libovolného správce souborů a následně provést jednoduchý instalační proces. Tento proces spočívá v odsouhlasení položek, ke kterým bude mít aplikace v systému přístup, což provedete jednoduše kliknutím na tlačítko "Instalovat", zároveň se tak spustí i samotná instalace. Po skončení instalace Vám bude nabídnuta možnost instalovanou aplikaci přímo otevřít nebo instalační okno zavřít.

Android Market Android Market Android Market

 

2) Aplikace z AndroidMarketu

AndroidMarket je "centrální úložiště" většiny (použitelných) dostupných aplikací. K tomuto "úložišti" se dostanete pomocí aplikace s názvem "Market", kterou naleznete mezi nainstalovanými programy ve Vašem zařízení. Ovládání je velice jednoduché a intuitivní. Po spuštění Marketu máte na výběr ze 3 sekcí (Aplikace, Hry, Stažené) a možnosti vyhledávání aplikací (ikonka lupy). V jednotlivých sekcích jsou aplikace, resp. hry děleny do skupin dle jejich charakteristiky (Cestování, Finance ....). Bohužel toto základní dělení není dostatečné a jen velmi obtížně se oddělují kvalitní aplikace od těch téměř nepoužitelných. Podstatně častěji budete využívat funkci vyhledávaní, kdy budete znát název aplikace a budete si ji chtít nainstalovat. Po vyhledání a kliknutí na název aplikace se zobrazí její základní popis, několik obrázků a komentáře uživatelů. Ve spodní části displeje pak již stačí kliknout na tlačítko "Instalovat", resp "Koupit". O průběhu stahování a následné instalaci budete informování ikonkou v horní informační liště.

Android Market Android Market Android Market Android Market Android Market

 

Jak už z předchozího odstavce vyplývá, na Marketu můžete stahovat jak bezplatné, tak i placené aplikace. S těmi placenými je to trochu složitější a pro více informací doporučuji shlédnout toto názorné video od Jakuba Čížka ze Živě.cz:

 

 

Zajímavým způsobem, jak se snadno a rychle dostat do Marketu přímo na Vámi požadovanou aplikaci, je rozpoznáním příslušného QR kodu, který naleznete v každém článku nejen na našem webu. K dešifrování tohoto kódu je třeba mít nainstalovánu příslušnou čtečku, která vše pohodlně udělá za Vás, stačí jen fotoaparátem zamířit na QR kód.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Jaké jsou možnosti propojení počítače s Windows 10 a telefonu s Androidem?

Microsoft průběžně pracuje na užší provázanosti telefonů a počítačů s různými operačními systémy. V tomto článku naleznete průběžně aktualizovaný přehled aktuálních možností.

Jindřich Lukeš | články 27 | 07 | 17

Windows 10 používá více než 500 miliónu uživatelů, na Android to ale již nestačí

Windows 10 se rozrůstají nejrychleji ze všech verzí Windows v historii. Jak se jim ovšem daří v porovnání s všudypřítomným Androidem?

Jindřich Lukeš | články 11 | 05 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Recenze: Microsoft Universal Foldable Keyboard – kompaktní bezdrátová klávesnice pro všechna zařízení

V dnešní recenzi si představíme malou kompaktní klávesnici od Microsoftu, kterou můžete mít neustále u sebe a připojit ji jednoduše k tabletu nebo telefonu.

Tereza Kratochvílová | recenze 06 | 04 | 16

Microsoft Band vs. Band 2 - V čem je Band 2 lepší než jeho předchůdce?

V dnešním článku se podrobněji podíváme na chytrý náramek Band 2 a na to, jak si vede v porovnání se svým předchůdcem.

Tereza Kratochvílová | články 29 | 10 | 15