Amazing Alex - Logická hra od tvůrců Angry Birds

Amazing Alex je nová chytlavá hra od Revio, tvůrců úspěšných Angry Birds. Ve více jak 100 levelech procvičíte vaši představivost a vynalézavost vymýšlením co nejoriginálnějších drah.

Stažení

Autorem tohoto článku je naše nová redaktorka Tereza Kratochvílová.

V dnešním článku si představíme logickou hru Amazing Alex od Revio, tvůrců úspěšných Angry Birds. A stejně jako Angry Birds i tato hra je chytlavá a vysoce návyková. Hlavní postavou je blonďatý kluk jménem Alex, který rád vymýšlí nové věci a celý dům proměňuje ve velké dobrodružství. Cílem hry je posbírat v každém kole hvězdičky tak, že z přítomných objektů v hracím poli vytvoříte dráhu, po které se do svého cíle dokutálí míček, letí balónek atd. Plná verze obsahuje více jak 100 levelů, takže nažhavte mozkové závity.

Amazing Alex

Úvodní obrazovka obsahuje pár ikon – pod nastavením se skrývá pouze regulace hlasitosti a dodatečné informace ke hře (licenční podmínky, zásady ochrany osobních údajů atd.). Ikony „Leaderboard“ a „Achievements“ jsou přístupné pouze uživatelům, kteří mají zakoupenou plnou verzi hry, a pomocí ikon Twitteru a Facebooku můžete sdílet své výsledky s přáteli a ostatními hráči.

Amazing Alex

Po spuštění hry je první kolo strukturováno jako tutoriál, v němž vám jsou ukázány základy a principy hry. V tomto kole je cílem dostat fotbalový míč do koše na prádlo a posbírat hvězdičky připravené na dráze. Jak je vidět na screenshotu níže, hra se spouští ikonou v pravém horním rohu a ikonou v levém horním rohu se přechází do nabídky, která umožňuje kolo opakovat, navrátit se na seznam kol nebo vypnout/zapnout zvuk.

Amazing Alex

Po tomto tutoriálu už pokračuje hráč sám, ale následujících pár kol je ještě ulehčeno – prostor, kam má být určitý předmětu umístěn, je žlutě vyznačen. V pravém dolním rohu se vždy zobrazí předmět (nebo předměty), které je nutné po hrací ploše rozmístit tak, aby byl splněn předem určený úkol (dostat míč do koše na prádlo). Daný předmět stačí tedy z pravého rohu tahem prstu nahoru přesunout na vyznačené pole a poté ikonou „Play“ spustit míč.

Amazing Alex

Po úspěšném splnění kola se objeví obrazovka s počtem hvězd, které jste nasbírali a možnostmi buď se vrátit na seznam kol, kolo opakovat, nebo postoupit dále.

Amazing Alex

S počtem odehraných kol postupně narůstá jejich náročnost a počet předmětů, které je nutno po hrací ploše rozestavit. Okolo předmětu, se kterým právě pohybujete, se vždy vytvoří modrý kruh tvořený přerušovanou čárou, jenž zmizí, jakmile jej umístíte na plochu. Změní se v kruh sestavený z šipek, jež naznačují, že daný předmět můžete libovolně otáčet. Pokud byste se snažili umístit předmět na místo, které je již obsazené jiným předmětem, z modrého kruhu se stane červený, jenž vás na takovouto situaci upozorní a předmět na dané místo nepřesune. V případě, že kvůli špatnému rozmístění předmětů není úkol splněn, stačí kliknout kamkoliv na obrazovku a můžete polohu předmětů znovu upravovat.

Amazing Alex

Tato logická hra plná krabic, míčů, vystřelovacích rukavic a dalších zajímavých předmětů určitě každého pobaví, ale také procvičí představivost a vynalézavost. Zdarma je k dispozici ve zkušební verzi, která vám umožní projít prvními šestnácti koly, plná verze je k dispozici za 21 Kč.

 

 

Komentáře (3)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Tereza Kratochvílová

13 | 04 | 13 14:31
Náhodou ano 0

kecup

10 | 04 | 13 12:05
Nebyla ona Terka onehda na fotkach pri testech Lumie 920? 0

Jindřich Lukeš

09 | 04 | 13 00:06
Amazing Alex je nová chytlavá hra od Revio, tvůrců úspěšných Angry Birds. Ve více jak 100 levelech procvičíte vaši představivost a vynalézavost vymýšlením co nejoriginálnějších drah. http://wmmania.cz/software/hry-zabava/amazing-alex/ 0

Mohlo by vás zajímat

Microsoft ukončil podporu Skypu pro Windows Phone 8.1 a starší

Jindřich Lukeš | software včera v 17:11

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software včera v 16:08

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody včera v 10:48

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:13

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím