Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

ASUS P535 - Přehrání ROM (WM6>WM6.1)

V tomto článku se dozvíte, jak jednoduše přehrát ROM. Pozor: platí pouze pro přehrání nižší verze na vyšší nebo stejné verze operačního systému WindowsMobile. Návod na downgrade, který využijete například když se budete chtít vrátit na původní oficiální verzi WindowsMobile, naleznete ZDE
odů jak přehrát ROM najdeme na internetu nepřeberné množství. Vybral jsem dva nejčastější, pomocí kterých jednoduše nahrajeme většinu ROMek, které jsou k dispozici. Jeden způsob spočívá v updatu přímo z PC a druhý pomocí miniSD karty. Jaký postup si vyberete záleží jen na Vás. Může se také stát, že součastí archivu s ROM nebudou některé důležité soubory, které Vás budou omezovat pouze na jeden způsob přehrání.

 

Postup přehrání ROM pomocí miniSD:

(POZOR!!! U některých miniSDHC nebo microSDHC karet, nemusí dojít k jenich načtení)

1) Nakopírujte soubor ASUS.UnlockLangID.exe (díky němuž bude moct nahrát ROM libovolné jazykové verze) na kartu MiniSD a spusťte ho....poté restartujte přístroj.
2) Nakopírujte souborGalaxyII.nb0 (vlastní ROM) do rootu na kartu MiniSD.
3) Připojte nabíječku nebo USB kabel k přístroji.
4) Najednou zmáčkněte tlačítka POWER+RESET+CAMERA+REC a držte dokud se nespustí flashovací program.
(Pokud by Vám program vypsal chybu "Boot: Checksum error! Update fail" bude třeba smazat všechny ostatní soubory na kartě a spustit update znovu.)
5) Počkejte na úspěšné dokončení.
6) Nyní můžete začít přístroj normálně používat.....předtím ale doporučuji Hard Reset. (Navigačni tlačítko + Reset)

 

Postup přehrání ROM pomocí USBLoaderu:

(POZOR!!! Tato metoda nelze použít ve Windows Vista)

1) Ujistěte se, že je na počítači nainstalována aplikaci Microsoft Active Sync.
2) Stáhněte si soubor s ROM. (Většinou ve formě archivu)
3) Rozbalte soubor s ROM do nové složky. (Složka bude obsahovat soubory: GalaxyII.NB0, AsusUpdateROM.cmd a USBLoader)
4) Zkopírujte soubor ASUS.UnlockLangID.exe na miniSD kartu, a spusťte ho. (Umožní nahrání ROM jiné jazykové verze)
5) Stiskněte Ctrl + Alt + Del (na PC), spustí se Správce úloh, přepněte na kartu „Procesy“a zde ukončete proces MS Sync (Wcescomm.exe). Vypnou MS Sync je také možné spuštěním souboru Kill Active Sync.cmd.
6) Připojte zařízení k PC přes USB port. Součastně zmačkněte tlačítka REC + POWER + UP (horní směr navigačního tlačítka) + RESET a několik sekund držte, než se spustí Flash update. (Doporučuji najednou zmáčkout REC + POWER + UP, držet stisknuté, a na závěr připojit i tlačítko RESET).
7) Spusťte soubor AsusUpdateROM.cmd v PC a postupujte podle instrukcí . (stiskněte Enter 3-4 krát).
8) Počkejte na dokončení procesu a poté proveďte softreset zařízení.
9) Na závěr se doporučuje po dokončení celého upgradu provést HardReset.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se