Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Autumn Dynasty – Netradiční strategie

Kvalitní strategie pro WM byste napočítali na prstech jedné ruky. Autumn Dynasty k nim určitě patří a navíc je freeware. Jde však svérázným směrem. Nesází na propracovaný příběh, spoustu jednotek se spoustou upgradů, spoustu budov – právě naopak hra je co nejjednodušší.

Hned po spuštění Vás zaujme krásna grafika stylizovaná do starodávných čínských kreseb a map. I hudba není špatná, jen je po chvilce stereotypní a otravná – na druhou stranu, kdo hraje na PDA v autobuse nebo kdekoliv jinde se zvuky? Při prvním hraní Vás uvítá průvodce, který Vám vysvětlí herní principy a ovládání.

 

autumn dynasty

Cílem je pokořit nepřítele – buď všechny jeho jednotky zničit, nebo ovládnout všechny jeho základny. Máte k dispozici 3 druhy jednotek (pěchotu, jízdu a lučištníky), každá je znázorněna jiným praporkem. Díky tomu není problém je od sebe rozeznat. Vybírat můžete jednu nebo více jednotek – nikoliv však klasickým natažením obdélníku, ale nakreslením kruhu (popř. i jiného útvaru) okolo jednotek. Toto vybírání je velice návykové. Poté tažením z jednotky nakreslíte trasu, po které se jednotky vydají. Pokud narazí na nepřítele, automaticky se začnou bránit a v případě dostatku sil i útočit. Jen je škoda, že musíte klepnout přesně na jednotku, jinak se výběr zruší. Uvítal bych nějakou toleranci, protože člověk se splete celkem často – obzvláště na kapacitním display HD2.

 

autumn dynasty

Posunování mapy je taky velice netradičně řešeno – musíte klepnout a poté táhnout. Na krátké posuny funguje na jedničku, ale když se chcete podívat na druhý konec mapy, tak se hodně naklepáte.

Velice milým překvapením bylo zjištění, že ve hře fungují různé strategie. Neplatí tu kvantitativní výhra – proti přesile lze s vhodnou taktikou vyhrát. Vyzkoušel jsem různé taktiky z jiných her a prakticky všechny fungují.

 

autumn dynasty

Je to díky speciálním vlastnostem jednotek – jízda při pohybu na delší vzdálenost získává auru, která ji zrychluje, ale jakmile útočí, či je napadena, tuto auru ztrácí. Lučištníci můžou střílet pouze, když stojí, v boji blízka neútočí a jsou bezbranní. Pěchota je pomalá, ale má štít, díky kterému se může bránit, pokud je ale napadena z více směrů, nedokáže se bránit.

 

autumn dynasty

Hra byla původně vyvíjena pouze pro Xbox 360 jako čistě multiplayerová. Sklidila obrovský úspěch, a tak se autoři rozhodli vyzkoušet portaci hry i na WM, což díky použití XNA mělo být snadné. Nevím jaký je důvod tak silného ořezání hry pro WM – obsahuje pouze jednu mapu s náhodně generovanou pozicí základen, neobsahuje multiplayer – což je velká škoda, hra by Vám vydržela déle.

 

autumn dynasty

I přes jednu mapu Vám hra vydrží hodně dlouho – pokud máte rádi strategie, tak strávíte celkem dlouho dobu zkoušením různých taktik. Doporučuju si hru alespoň zkusit zahrát, za zkoušku nic nedáte.

Stahovat můžete 5 MB instalační soubor na oficiálních stránkách. Hra vyžaduje NET CF 3.5.

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17