Autumn Dynasty – Netradiční strategie

Kvalitní strategie pro WM byste napočítali na prstech jedné ruky. Autumn Dynasty k nim určitě patří a navíc je freeware. Jde však svérázným směrem. Nesází na propracovaný příběh, spoustu jednotek se spoustou upgradů, spoustu budov – právě naopak hra je co nejjednodušší.

Hned po spuštění Vás zaujme krásna grafika stylizovaná do starodávných čínských kreseb a map. I hudba není špatná, jen je po chvilce stereotypní a otravná – na druhou stranu, kdo hraje na PDA v autobuse nebo kdekoliv jinde se zvuky? Při prvním hraní Vás uvítá průvodce, který Vám vysvětlí herní principy a ovládání.

 

autumn dynasty

Cílem je pokořit nepřítele – buď všechny jeho jednotky zničit, nebo ovládnout všechny jeho základny. Máte k dispozici 3 druhy jednotek (pěchotu, jízdu a lučištníky), každá je znázorněna jiným praporkem. Díky tomu není problém je od sebe rozeznat. Vybírat můžete jednu nebo více jednotek – nikoliv však klasickým natažením obdélníku, ale nakreslením kruhu (popř. i jiného útvaru) okolo jednotek. Toto vybírání je velice návykové. Poté tažením z jednotky nakreslíte trasu, po které se jednotky vydají. Pokud narazí na nepřítele, automaticky se začnou bránit a v případě dostatku sil i útočit. Jen je škoda, že musíte klepnout přesně na jednotku, jinak se výběr zruší. Uvítal bych nějakou toleranci, protože člověk se splete celkem často – obzvláště na kapacitním display HD2.

 

autumn dynasty

Posunování mapy je taky velice netradičně řešeno – musíte klepnout a poté táhnout. Na krátké posuny funguje na jedničku, ale když se chcete podívat na druhý konec mapy, tak se hodně naklepáte.

Velice milým překvapením bylo zjištění, že ve hře fungují různé strategie. Neplatí tu kvantitativní výhra – proti přesile lze s vhodnou taktikou vyhrát. Vyzkoušel jsem různé taktiky z jiných her a prakticky všechny fungují.

 

autumn dynasty

Je to díky speciálním vlastnostem jednotek – jízda při pohybu na delší vzdálenost získává auru, která ji zrychluje, ale jakmile útočí, či je napadena, tuto auru ztrácí. Lučištníci můžou střílet pouze, když stojí, v boji blízka neútočí a jsou bezbranní. Pěchota je pomalá, ale má štít, díky kterému se může bránit, pokud je ale napadena z více směrů, nedokáže se bránit.

 

autumn dynasty

Hra byla původně vyvíjena pouze pro Xbox 360 jako čistě multiplayerová. Sklidila obrovský úspěch, a tak se autoři rozhodli vyzkoušet portaci hry i na WM, což díky použití XNA mělo být snadné. Nevím jaký je důvod tak silného ořezání hry pro WM – obsahuje pouze jednu mapu s náhodně generovanou pozicí základen, neobsahuje multiplayer – což je velká škoda, hra by Vám vydržela déle.

 

autumn dynasty

I přes jednu mapu Vám hra vydrží hodně dlouho – pokud máte rádi strategie, tak strávíte celkem dlouho dobu zkoušením různých taktik. Doporučuju si hru alespoň zkusit zahrát, za zkoušku nic nedáte.

Stahovat můžete 5 MB instalační soubor na oficiálních stránkách. Hra vyžaduje NET CF 3.5.

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(7.10.): Nová verze s podporou zálohy na OneDrive a dalšími novinkami.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 07 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16

Office Lens – Využijte zařízení s Windows Phone jako příruční skener

Aktualizace (30.8.): Nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile).// Office Lens nabízí jednoduchý, efektivní a hlavně funkční způsob ukládání a sdílení papírových dokumentů skrze váš mobilní přístroj s Windows Phone. K dispozici je také přímé napojení na OneNote.

Jindřich Lukeš | software 30 | 08 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím