Bookviser - povedená čtečka elektronických knih zdarma

V dnešním článku si představíme povedenou čtečku elektronických knih Bookviser, jenž zaujme především svou propracovaností a cenou.

Stažení

Podpora formátů a možnosti nahrání knih do čtečky

Aplikace má pouhý 1MB a tak instalace zabere jen okamžik. Po jejím zapnutí jste vyzváni k přidání knih do čtečky. Podporovány jsou formáty TXT, fb2 a ePub a nabízí se hned několik způsobů, jak knihy do aplikace dostat:

  1. Nákup knih přes jeden z nabízených online obchodů, které jsou bohužel jen zahraniční, a tak byste českou knihu jen těžko pohledali. Dají se zde však najít i nejnovější tituly.
  2. Synchronizace knih s účtem na Bookviser.com, kde pokud se zaregistrujete, můžete nahrát knihy v podporovaných formátech a poté je synchronizovat s aplikací.
  3. Vyhledávat knihy přes vestavěný internetový prohlížeč.
  4. Stahovat knihy nahrané na OneDrive účtu (v aplikaci nazván stále SkyDrive, ale na funkčnost to vliv nemá).

Osobně preferuji čtvrtou variantu, kdy mám všechny své knihy formátu ePub zároveň zálohovány na svém OneDrive.

Všechny stažené knihy naleznete v sekci Knihovna.

 

 

Nastavení aplikace a samotné čtení

V nastavení aplikace naleznete očekávané položky jako velikost, barva a font písma, řádkování, orientaci displeje, jazyk, zámek obrazovky a přechody (neboli způsob pohybu v knize). Většinu těchto nastavení lze pak elegantněji měnit přímo během čtení, kde rovnou uvidíte efekt provedené změny.

Přejděme teď k samotnému čtení. Na začátku vás uvítá obrazovka popisující oblasti pro ovládání knihy - listování do stran a aktivace menu. Toto uvítání lze zaškrtnutím příslušného políčka pro další otevření knihy zrušit. Listování je rychlé, aplikace nezaváhá ani po zvolení libovolné stránky z prostředku knihy. Po kliknutí do oblasti Menu můžete přejít na libovolnou stránku tažením jezdce v horní polovině displeje. Po kliknutí na 3 tečky v pravém spodním rohu lze opět nastavit písmo a jeho barvu, přechody, zámek a orientaci displeje či vyhledávat přímo v knize. Vyhledávání funguje spolehlivě a nemá problém ani s českými výrazy s diakritikou. Ve spodním pásu ikonek máte možnost přidat záložku pro pozdější rychlé vyhledání oblíbené pasáže či přejít v knize na kapitolu dle Obsahu, pokud jej kniha obsahuje. Zajímavější je však ikonka pro Rychlá nastavení, která vyvolá jednoduché okno pro nastavení velikosti písma a jeho barvy, jasu a orientaci displeje. Vyberete tak ikonku reprezentující zamýšlený stav a je hotovo. Velmi elegantní řešení.

Poloha v rozečtené knize se automaticky ukládá, takže nemusíte mít strach, že byste při příštím spuštění přemýšleli, kde jste se čtením skončili. A na způsobu ukončení aplikace nezáleží, nezklame ani při vybití baterie. Jakoukoliv knihu můžete připnout na domácí obrazovku, odkud ji pak kdykoliv rychle spustíte bez nutnosti spouštět nejdříve aplikaci.

 

Závěrem

Aplikace Bookviser je čtečkou elektronických knih převážně formátu ePub (ale nezastaví se ani před fb2 a TXT), podporuje češtinu, má velké možnosti nastavení, synchronizuje s OneDrive nebo Bookviser.com a pamatuje si pozici v rozečtené knize. Toto vše dělá z Bookviseru téměř ideální aplikaci. Navíc je zdarma, takže za zkoušku rozhodně stojí. Věřím, že nebudete zklamáni.

Upozornění: Objevují se informace, že čtečka chybně zobrazuje diakritiku. Osobně jsem se s tím nesetkal, ale má na to předpokládám vliv to, že jsem všechny knihy legálně zakoupil. Pokud máte s nějakou knihou problém nebo se chcete v souvislosti s aplikací na cokoliv zeptat, napište do diskuzního fóra a já se vám pokusím poradit.

Komentáře (3)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Stanislav Forejt

01 | 03 | 14 09:01
Tak u DOC se nepředpokládá čtení knih a tak jsou veskrze jen editory, kde se připravíš o spoustu výhod čtečky (rychlá úprava písma, zapamatování rozečtené pozice apod). Doporučuji spíše si převést DOC do EPUB a použít pořádnou čtečku, třeba právě Bookviser. Stačí do googlu napsat "převod doc do epub" a konvertor tak snadno najdeš. Pohodlné čtení dokumentů DOC jen ztěží najdeš, od Office se moc nelišící. 0

cipisek

28 | 02 | 14 21:58
Ahoj Chtěl bych se zeptat, zda je nějaká apka na čtení knih ve formatu doc. Vím že tel.obsahuje office, ale word moc nevyhovuje. Diky za tip 0

Jindřich Lukeš

28 | 02 | 14 02:15
V dnešním článku si představíme povedenou čtečku elektronických knih Bookviser, jenž zaujme především svou propracovaností a cenou. http://wmmania.cz/software/ostatni/bookviser/ 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Mobile Insider Preview v. 15226 (Fast) a 15223 (Slow)

Nové Fast Insider sestavení pro mobilní telefony, které se nese pouze v duchu oprav. To samé platí pro poslední Slow sestavení.

Stanislav Forejt | články 22 | 06 | 17

Současný Windows 10 Mobile končí! Co bude dál?

Microsoft potvrdil, že současná vývojová větev Feature2 je pro Windows 10 Mobile konečná.

Stanislav Forejt | články 20 | 06 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Jak bude vypadat nové Continuum?

Podívejte se, jak se v nové verzi systému promění Continuum. Stane se z něj konečně plnohodnotná náhrada PC?

Jindřich Lukeš | články 13 | 06 | 17

Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují (aktualizováno)

(12.6.): Další velice zajímavý patent Microsoftu. // Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

Jindřich Lukeš | články 12 | 06 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím