BoxFiles for DropBox - Používejte Dropbox plnohodnotně

BoxFiles for DropBox je velice užitečnou aplikací, která umožňuje pokročinou práci s Dropboxem. Kromě klasických možností práce se složkami a soubory je k dispozici také celá řada užitečných funkcí. Například se jedná o možnosti připnutí adresáře/souboru jako dlaždice, přímé propojení se službou Skydrive, automatické zálohování fotografií apod.

Stažení Od poslední aktualizace tohoto článku aplikace BoxFiles for Dropbox prošla řadou změn. Zejména přibyla celá řada nových a užitečných funkcí, které si nyní představíme.

Službu Dropbox pravděpodobně každý zná. Jedná so o populární „cloudové“ úložiště pro Vaše data. Princip fungování jsme si popsali v původním článku (viz níže). Samotný Dropbox zatím nemá oficiálního klienta pro Windows Phone, a proto je nutné používat alternativy. Jednou z těch nejlepších je jednoznačně aplikace BoxFiles for Dropbox. Tato aplikace je na Marketplace již velice dlouho a v začátcích Windows Phone se jednalo o jediný použitelný způsob pro sdílení dat. Postupně však vznikala celá řada alternativ a dokonce i Microsoft vytvořil vlastního klienta pracujícího s úložištěm Skydrive. V mnoha směrech je však aplikace BoxFiles stále lepší. Kompletně bylo přepracováno grafické rozhraní, které dostalo typický „Metro“ vhled, který je velice praktický. Ruku v ruce s novým vzhledem přišlo i nové ovládání, které je podstatně intuitivnější. Celá aplikace se také výrazně zrychlila.

Boxfiles for Dropbox Boxfiles for Dropbox Boxfiles for Dropbox

Přidána byla také celá řada nových funkcí. Kromě klasických možností práce se složkami a soubory (kopírování, mazání, přejmenovávání, vytváření apod.) nabízí aplikace také možnost jejich připnutí (v podobě dlaždice) na plochu. Výrazně se zapracovalo také na možnostech sdílení. Nyní je možné jednoduše z menu aplikace poslat e-mailem odkaz na jakoukoliv složku či soubor. Aplikaci je také možno přímo propojit s úložištěm Skydrive. V praxi tak můžete posílat soubory přímo ze Skydrive na Dropbox.

Boxfiles for Dropbox

Poslední verze aplikace (3.6), která by se v evropském Marketplace měla objevit v následujících dnech, umožňuje také automatické zálohování Vašich fotografií. Obdobná funkce je k dispozici přímo v systému, ovšem Microsoft při odesílání fotografie automaticky zmenšuje, což není příliš praktické. Fotografie mají sice velikost dostatečnou pro „internetové použití“, ale nedá se hovořit o plnohodnotné záloze. Boxfiles fotografie nezmenšuje a posílá je v původní velikosti. Jelikož se však jedná o běžnou aplikaci, automatické odesílání není tak docela automatické. Když chcete soubory odeslat, je třeba ručně aplikaci spustit. Následně se provede kontrola adresáře s fotografiemi a vše nové se začne automaticky odesílat na Dropbox. Aplikace podporuje přenosy na pozadí, takže je možné ji ihned po zahájení odesílání opět uzavřít a nečekat tak, než se fotografie odešlou.

BoxFiles for Dropbox

V nastavení aplikace je možné zvolit, do kterého adresáře se budou fotografie odesílat a zda pro odesílání používat pouze Wi-Fi nebo i datové připojení operátora.

Aplikace BoxFiles for Dropbox je na Marketplace dostupná ve dvou verzích. První je verze free, která neobsahuje přímou integraci se Skydrive a zobrazuje reklamu (ostatní funkce jsou totožné s placenou verzí). Placenou verzi bez reklam je možno zakoupit za 27 Kč.

 

 

Popis starší verze

Samotnou služnu DropBox a možnosti které nabízí není v dnešní době asi třeba příliš dlouze představovat. Jednoduše řečeno, jedná se o internetové úložiště pro Vaše data, která je možné snadno zálohovat, sdílet, synchronizovat apod. Každý uživatel má zdarma k dispozici 2 GB volného místa pro libovolné soubory (v případě potřeby lze další prostor dokoupit). Použití aplikace je velice snadné. Stačí nainstalovat aplikaci DropBox do PC a provést jednoduché nastavení. Ve zvoleném umístění se vytvoří složka s názvem "Dropbox" jejíž veškerý obsah je automaticky synchronizován s webovým úložištěm. Cokoliv tedy do složky zkopírujete, automaticky se přemístí i na web. Aplikace nabízí i další pokročilé možnosti, které však nejsou pro tento článek tolik podstatné, a proto je nebudu dále popisovat.

DropBox lze také pohodlně používat s mobilními zařízeními vč. Windows Phone 7, kde je snad nejvíce potřeba, jelikož systém samotný neumožňuje přímé kopírování jiných než multimediálních souborů do paměti zařízení. Pomocí DropBoxu máte možnost do zařízení dostat jakékoliv soubory a to velice rychle a elegantně. Stačí potřebná data zkopírovat v PC do složky "DropBox" a během několika okamžiků k nim máte přístup i z mobilního zařízení. Pro tyto účely je ale nutné stáhnout a nainstalovat z Marketplace aplikaci BoxFiles for DropBox, která stojí 0,99 USD. Pokud nevíte, jak na MarketPlace "nakupovat", doporučuji prostudovat článek Jak získat placené aplikace pro Windows Phone 7.

Ovládání samotné aplikace je velice jednoduché a intuitivní. Užitečnou funkcí je možnost stažení souborů z webového úložiště přímo do zařízení, můžete tak své soubory jednoduše a rychle stáhnout např. doma přes WiFi a nezdržovat se pomalými datovými připojeními operátorů.

Boxfiles for DropBox Boxfiles for DropBox Boxfiles for DropBox Boxfiles for DropBox

Služby DropBoxu využívají také další aplikace (např. čtečky elektronických knih), na které se podíváme v příštím článku.

Komentáře (2)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

bagio

12 | 04 | 11 21:55
Nainstaloval,zkusil a můžu říct,že fakt dobrý .Teď ještě nějakou aplikaci na komiksy 0

Jindřich Lukeš

12 | 04 | 11 01:18
BoxFiles for DropBox je velice užitečnou aplikací, která zvládne zobrazit a stáhnout jakékoliv soubory z Vašeho DropBox webového úložiště. Toto řešení je velice jednoduché, rychlé a hlavně perfektně doplňuje (nahrazuje) nemožnost systému Windows Phone 7 jednoduše kopírovat do paměti zařízení jiné než multimediální soubory (dokumenty, elektronické knihy apod.). http://wmmania.cz/software/wp7/boxfiles-for-dropbox/ 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Mobile Insider Preview v. 15226 (Fast) a 15223 (Slow)

Nové Fast Insider sestavení pro mobilní telefony, které se nese pouze v duchu oprav. To samé platí pro poslední Slow sestavení.

Stanislav Forejt | články 22 | 06 | 17

Současný Windows 10 Mobile končí! Co bude dál?

Microsoft potvrdil, že současná vývojová větev Feature2 je pro Windows 10 Mobile konečná.

Stanislav Forejt | články 20 | 06 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Jak bude vypadat nové Continuum?

Podívejte se, jak se v nové verzi systému promění Continuum. Stane se z něj konečně plnohodnotná náhrada PC?

Jindřich Lukeš | články 13 | 06 | 17

Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují (aktualizováno)

(12.6.): Další velice zajímavý patent Microsoftu. // Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

Jindřich Lukeš | články 12 | 06 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím