Budoucí verze Windows Phone nabídnou tlačítka přímo na displeji

Microsoft pravděpodobně upustí od požadavku na trojici dotykových tlačítek pod displejem a nahradí je tlačítky na displeji.

Před časem se začalo spekulovat o tom, že by v budoucích zařízeních s Windows Phone nemusel být přítomna hardwarová tlačítka. V současné době totiž Microsoft výrobcům stanovuje jasná pravidla, kterých se při výrobě svých přístrojů musí držet. Jedná se například o samostatné tlačítko sloužící jako spoušť fotoaparátu, rozlišení displeje, minimální hardwarovou výbavu a v neposlední řadě také přítomnost trojice dotykových tlačítek pod displejem v jednotném složení.

Tato jasná pravidla a podmínky zajišťují, že systém bude jakémkoliv přístroji o libovolného výrobce vždy ostatečně rychlý a stejně ovladatelný. Nevýhodou těchto opatření jsou vyšší náklady na výrobu samotných přístrojů. Pokud například výrobce musí počítat se samostatnými tlačítky pod displejem a na spoušť fotoaparátu, je nutné tomu výrobní proces přizpůsobit.

Nokia Lumia 520 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Na populárním Twitter účtu @evleaks se dnes objevil uniklý screen obrazovky, kde je vidět trojice ovládacích tlačítek přímo na displeji, nikoliv jako samostatné prvky pod displejem. Je tedy velmi pravděpodobné, že Microsoft tuto variantu testuje a v budoucnu zpřístupní ve Windows Phone.

Hlavním přínosem tohoto řešení není pouze snížení nákladů na výrobu samotných zařízení, ale dokonce možnost používat stejný hardware resp. hotové telefony se systémem Android i Windows Phone. Možná se tak jednou dočkáme stavu, kdy na pultech obchodů nalezneme dva vzhledově totožné přístroje s jiným operačním systémem.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

Gartner: Windows Phone má pouze 0,3% zastoupení aktuálních prodejů na trhu chytrých telefonů

Jindřich Lukeš | články 17 | 02 | 17

Jak nainstalovat starší (rychlejší) aplikaci Facebook přímo od Microsoftu?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak snadno nainstalovat starší oficiální aplikaci Facebook vyrobenou přímo Microsoftem, která nabízí podstatně lepší výkon než současná verze přímo od Facebooku.

Jindřich Lukeš | návody 07 | 02 | 17

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 22 | 01 | 17

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím