CamScanner – konečně spolehlivý a funkční skener dokumentů (aktualizováno)

Aktualizace (12.8.): CamScanner se dočkal nové aktualizace přinášející řadu zajímavých funkcí. // CamScanner je jedna z nejlepších aplikací ve svém oboru. Nabízí jednoduchý, efektivní a hlavně funkční způsob ukládání a sdílení papírových dokumentů skrze váš Windows Phone.

Aktualizace

Aktualizace (12.8.2015): Populární CamScanner přichází v další verzi, která přináší řadu nových funkcí:

  • Možnost skenování QR kódů
  • Digitální zoom
  • Volba rozlišení při skenování
  • Podpora Cortany
  • Možnost zvolit si pro přístup k aplikaci heslo

Popis aplikace

CamScanner je praktická a velmi oblíbená aplikace, která umožňuje podstatně snadnější a efektivnější ukládání dokumentů do vašeho mobilního telefonu než s využitím vestavěného fotoaparátu.

Jistě jste zažili situaci, kdy bylo třeba rychle elektronicky zaznamenat/odeslat nějaký papírový dokument a po ruce jste neměli žádný scanner. Logickou volbou byl tedy mobilní telefon, kterým jste dokument standardně vyfotili a snímek odeslali. Tento způsob je sice nejrychlejší, ale výsledný dokument je často nevalné kvality. Kolem papíru je vidět okolí, text nečitelný, papír žlutý, listy není možné kompletovat apod.

Jak ovšem tyto problémy jednoduše vyřešit? Lze vůbec v telefonu pořídit kopii dokumentu v takové kvalitě, abyste ji mohli odeslat např. obchodním partnerům, a to navíc bez nutnosti složitých úprav v grafickém editoru?

Odpověď na tyto otázky je „ano“, pokud použijete aplikaci CamScanner. Při praktickém testování nás aplikace doslova ohromila. Její možnosti jsou skutečně velmi propracované a hlavně přínosné.

Při prvním spuštění aplikace je třeba provést rychlou registraci, která je samozřejmě zdarma. Po úspěšné registraci, ověření e-mailové adresy, je možné se přihlásit a začít CamScanner používat. Hlavní obrazovka obsahuje všechny vaše naskenované dokumenty. Pokud v nich chcete mít pořádek, stačí si vytvořit štítky a přiřadit jeden nebo více k vybranému dokumentu. Seznam štítků (a tedy i jednotlivých složek) je k dispozici v záložce vlevo.

Samotný proces „skenování“ probíhá v několika jednoduchých krocích – nejprve použijete jednu z ikon v dolní části obrazovky. Fotoaparátem pořídíte nový snímek, druhou ikonou načtete obrázek, který již máte uložen ve svém zařízení. Následně aplikace provede automatické ohraničení cílového dokumentu. Skenovat můžete více stránek za sebou, které se poté uloží jako jeden dokument.

V dalším kroku lze pomocí rohových bodů upřesnit ohraničení či obrázek libovolně otočit. Aplikace následně (někdy až neuvěřitelně) snímek automaticky upraví a vylepší. Mezi tyto úpravy patří vyrovnání dokumentu (pokud byl vyfocen trochu z úhlu), odstranění přebytečného okolí, upravení barev, zvýšení kontrastu apod. Z původní nepříliš povedené fotografie s řadou přebytečných prvků a nedostatků je vytvořen přehledný dokument skoro jako ze skeneru. Jeho finální podobu lze však ještě měnit přesně dle vašich potřeb – k dispozici jsou filtry (originál, černobílý, odstín šedé atd.) či úpravy jasu a kontrastu.

K takto vytvořenému dokumentu můžete přidat název, štítky, připnout jej na úvodní obrazovku, zpětně jej upravit nebo přidat další obrázek. Samozřejmostí je též sdílení, a to pomocí emailu, OneDrive nebo uložením do galerie v telefonu. Vybrat si lze také typ dokumentu – JPG nebo PDF.

V základu máte k dispozici 200 MB volného prostoru. Pokud vám to nestačí, místo lze jednoduše navýšit. Jak na to? Stačí splnit některý z „úkolů“ – ohodnotit aplikaci, sdílet ji nebo pozvat přátelé. Díky tomu můžete získat až 600 MB.

V nastavení lze zvolit automatickou synchronizaci, notifikace, ochranu heslem a mnoho dalšího.

Pomyslnou třešničkou na dortu je fakt, že k dokumentům nemáte přístup pouze prostřednictvím vašeho Windows Phone nařízení, ale také přes webové stránky aplikace, kde si můžete dokumenty jednoduše spravovat.

CamScanner je skutečně povedená aplikace, která „skenování“ dokumentů skrze mobilní telefon posune na zcela jinou úroveň. Jednoznačně ji doporučujeme alespoň vyzkoušet, budete pozitivně překvapeni. Ke stažení je na Storu zdarma. 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Mobile Insider Preview v. 15226 (Fast) a 15223 (Slow)

Nové Fast Insider sestavení pro mobilní telefony, které se nese pouze v duchu oprav. To samé platí pro poslední Slow sestavení.

Stanislav Forejt | články před 2 dny

Současný Windows 10 Mobile končí! Co bude dál?

Microsoft potvrdil, že současná vývojová větev Feature2 je pro Windows 10 Mobile konečná.

Stanislav Forejt | články 20 | 06 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Jak bude vypadat nové Continuum?

Podívejte se, jak se v nové verzi systému promění Continuum. Stane se z něj konečně plnohodnotná náhrada PC?

Jindřich Lukeš | články 13 | 06 | 17

Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují (aktualizováno)

(12.6.): Další velice zajímavý patent Microsoftu. // Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

Jindřich Lukeš | články 12 | 06 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím