cleanRAM 2.5

Tento nástroj dokáže jediným spuštěním vymazat z operační paměti (RAM) nepotřebná data a získat v ní tak další místo, čímž se může zrychlit odezva zařízení. Nemusíte proto za účelem vyčištění RAMky restartovat systém a čekat, až se znovu celý načte. Tato aplikace zvládne čištění v několika sekundách a její preciznost si můžete nastavit.

Doplnění redakce (20.9.10): Vydána nová verze 2.3. V této verzi byla přidána řada nových funkcí a kompletně přepracována grafika celé aplikace. Další informace naleznete na XDA-Developers.

 

cleanRAM cleanRAM cleanRAM cleanRAM

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popis starší verze:

clean RAMV Programech se po instalaci zobrazí dva zástupci: „cleanRAM“ provede okamžité čištění a zobrazené okno vás už jen informuje o dokončení procesu a výsledku („The Result:“), což je většinou počet uvolněných megabajtů, popřípadě minimální změna („Minor Change“). Pod čarou si můžete přečíst nynější velikost volné paměti („Free Memory:“) a zavřít aplikaci obrovským „OK“.


Druhý zástupce „cleanRAM Config“ určuje level, jakým se bude paměť uvolňovat. Čím vyšší level, tím déle bude proces trvat. Defaultně je zatržen první level („Basic Purge Only (quick)“), který jen zavře neodpovídající úlohy a je nejrychlejší. Druhý level („Quality Pruge“) je doporučený pro optimální výsledek. Třetí level („Fundamental Purge (slow)“) restartuje neodpovídající úlohy a služby a je nejpomalejší. Čtvrtá možnost je „Customize Processes List“, u které se použije váš vlastní list z běžících procesů, které chcete zavřít. Tento list se konfiguruje v „Menu“ -> „Custom Processes List“, ovšem nenechte za každou cenu vypínat procesy, pokud nevíte, co přesně znamenají; zvláště u těch systémových („Show Hidden Processes“) riskujete nestabilitu systému nebo odepření některých funkcí (příjem zpráv, připojení k síti…). Nastavení uložte a ukončete levým softwarovým tlačítkem.

 

(Screeny pocházejí z předchozí verze 1.0.4)


Oficiální diskusi na fóru xda-developers.com zde.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 24 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím