Jak již z naší podrobné recenze tohoto přístroje jistě víte, tělo je vyrobeno z tzv. polykarbonátu, což je poměrně pevný plast, který se vyznačuje svou barevnou stálostí. V praxi to znamená, že pokud dojte k poškození svrchní vrstvy (např. pádem nebo poškrábání), barva v tomto místě bude stále stejná. Touto vlastností se může pyšnit jen několik málo modelů na trhu. Přesným opakem jsou přístroje vyrobené z kovu opatřené barevnou (např. černou) povrchovou úpravou. Pokud takovýto telefon poškrábete (HTC Titan, iPhone5), již nikdy se nezbavíte výrazných leskle kovových šrámů.
Lumia 920 je vybavena ještě několika dalšími prvky, které zvyšují její odolnost. Především se jedná o odolný displej vyrobený technologií CORNING® GORILLA® GLASS, která zajišťuje podstatně větší odolnost vůči poškrábání a nárazům.
Polykarbonátovým tělem a displejem typu CORNING® GORILLA® GLASS disponovaly i předchozí modely (Lumia 800/900). Jejich hlavním nedostatkem však byla tlačítka a „plíšek“ v oblasti fotoaparátu, který se velmi snadno poškrábal (snad i obyčejným položením přístroje na stůl). Nokia se však poučila z vlastních chyb, a model 920 osadila tlačítky a „plíškem“ vyrobeným ze zirkonia. Tento materiál je také velmi obtížné poškodit.
Na níže připojených (poměrně drsných) videích je vidět, že Lumia 920 vydrží skutečně hodně. Až praxe však ukáže, jak se dokáže vyrovnat s vlasovými škrábanci na těle i displeji, kterými trpěly oba předchůdci. Konkrétně v případě Lumie 800 existovaly dvě série, které se odolností displeje výrazně lišily. Ačkoliv se stále jednalo o technologii CORNING® GORILLA® GLASS, displeje první série telefonů byly velmi náchylné na drobné škrábance.
Jindřich Lukeš
20 | 11 | 12 01:46