Crash test - Co všechno vydrží Nokia Lumia 920?

V dnešním krátkém článku, doplněném o názorné (poměrně drsné) video pocházející z webu phonebuff.com, se prakticky přesvědčíme o tom, co všechno snese Nokia Lumia 920.

Jak již z naší podrobné recenze tohoto přístroje jistě víte, tělo je vyrobeno z tzv. polykarbonátu, což je poměrně pevný plast, který se vyznačuje svou barevnou stálostí. V praxi to znamená, že pokud dojte k poškození svrchní vrstvy (např. pádem nebo poškrábání), barva v tomto místě bude stále stejná. Touto vlastností se může pyšnit jen několik málo modelů na trhu. Přesným opakem jsou přístroje vyrobené z kovu opatřené barevnou (např. černou) povrchovou úpravou. Pokud takovýto telefon poškrábete (HTC Titan, iPhone5), již nikdy se nezbavíte výrazných leskle kovových šrámů.

Lumia 920 je vybavena ještě několika dalšími prvky, které zvyšují její odolnost. Především se jedná o odolný displej vyrobený technologií CORNING® GORILLA® GLASS, která zajišťuje podstatně větší odolnost vůči poškrábání a nárazům.

Polykarbonátovým tělem a displejem typu CORNING® GORILLA® GLASS disponovaly i předchozí modely (Lumia 800/900). Jejich hlavním nedostatkem však byla tlačítka a „plíšek“ v oblasti fotoaparátu, který se velmi snadno poškrábal (snad i obyčejným položením přístroje na stůl). Nokia se však poučila z vlastních chyb, a model 920 osadila tlačítky a „plíškem“ vyrobeným ze zirkonia. Tento materiál je také velmi obtížné poškodit.

Crash test Nokia Lumia 920

Na níže připojených (poměrně drsných) videích je vidět, že Lumia 920 vydrží skutečně hodně. Až praxe však ukáže, jak se dokáže vyrovnat s vlasovými škrábanci na těle i displeji, kterými trpěly oba předchůdci. Konkrétně v případě Lumie 800 existovaly dvě série, které se odolností displeje výrazně lišily. Ačkoliv se stále jednalo o technologii CORNING® GORILLA® GLASS, displeje první série telefonů byly velmi náchylné na drobné škrábance.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

20 | 11 | 12 01:46
V dnešním krátkém článku, doplněném o názorné (poměrně drsné) video pocházející z webu phonebuff.com, se prakticky přesvědčíme o tom, co všechno snese Nokia Lumia 920. http://wmmania.cz/clanky/obecne/crash-test-co-vsechno-vydrzi-nokia-lumia-920/ 0

Mohlo by vás zajímat

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

Gartner: Windows Phone má pouze 0,3% zastoupení aktuálních prodejů na trhu chytrých telefonů

Jindřich Lukeš | články 17 | 02 | 17

Jak nainstalovat starší (rychlejší) aplikaci Facebook přímo od Microsoftu?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak snadno nainstalovat starší oficiální aplikaci Facebook vyrobenou přímo Microsoftem, která nabízí podstatně lepší výkon než současná verze přímo od Facebooku.

Jindřich Lukeš | návody 07 | 02 | 17

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 22 | 01 | 17

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím