Crash test - Co všechno vydrží Nokia Lumia 920?

V dnešním krátkém článku, doplněném o názorné (poměrně drsné) video pocházející z webu phonebuff.com, se prakticky přesvědčíme o tom, co všechno snese Nokia Lumia 920.

Jak již z naší podrobné recenze tohoto přístroje jistě víte, tělo je vyrobeno z tzv. polykarbonátu, což je poměrně pevný plast, který se vyznačuje svou barevnou stálostí. V praxi to znamená, že pokud dojte k poškození svrchní vrstvy (např. pádem nebo poškrábání), barva v tomto místě bude stále stejná. Touto vlastností se může pyšnit jen několik málo modelů na trhu. Přesným opakem jsou přístroje vyrobené z kovu opatřené barevnou (např. černou) povrchovou úpravou. Pokud takovýto telefon poškrábete (HTC Titan, iPhone5), již nikdy se nezbavíte výrazných leskle kovových šrámů.

Lumia 920 je vybavena ještě několika dalšími prvky, které zvyšují její odolnost. Především se jedná o odolný displej vyrobený technologií CORNING® GORILLA® GLASS, která zajišťuje podstatně větší odolnost vůči poškrábání a nárazům.

Polykarbonátovým tělem a displejem typu CORNING® GORILLA® GLASS disponovaly i předchozí modely (Lumia 800/900). Jejich hlavním nedostatkem však byla tlačítka a „plíšek“ v oblasti fotoaparátu, který se velmi snadno poškrábal (snad i obyčejným položením přístroje na stůl). Nokia se však poučila z vlastních chyb, a model 920 osadila tlačítky a „plíškem“ vyrobeným ze zirkonia. Tento materiál je také velmi obtížné poškodit.

Crash test Nokia Lumia 920

Na níže připojených (poměrně drsných) videích je vidět, že Lumia 920 vydrží skutečně hodně. Až praxe však ukáže, jak se dokáže vyrovnat s vlasovými škrábanci na těle i displeji, kterými trpěly oba předchůdci. Konkrétně v případě Lumie 800 existovaly dvě série, které se odolností displeje výrazně lišily. Ačkoliv se stále jednalo o technologii CORNING® GORILLA® GLASS, displeje první série telefonů byly velmi náchylné na drobné škrábance.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

20 | 11 | 12 01:46
V dnešním krátkém článku, doplněném o názorné (poměrně drsné) video pocházející z webu phonebuff.com, se prakticky přesvědčíme o tom, co všechno snese Nokia Lumia 920. http://wmmania.cz/clanky/obecne/crash-test-co-vsechno-vydrzi-nokia-lumia-920/ 0

Mohlo by vás zajímat

Outlook Mail a Kalendář pro Windows 10 (Mobile) - detailní pohled (aktualizováno)

(25.10.): Interaktivní notifikace a další funkce ve verzi pro PC.// Podrobná recenze systémové aplikace sloužící ke správě e-mailů a kalendáře ve Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:19

Microsoft ukončil podporu Skypu pro Windows Phone 8.1 a starší

Jindřich Lukeš | software před 1 den

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody před 2 dny

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software před 2 dny
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím