Data Sense - aplikace pro měření dat od Microsoftu

Aktualizace (4.11.): Nejnovější verze Data Sense obsažená v GDR3 přináší nové funkce a zajímavé stavové ikonky systému. Data Sense je velmi užitečnou aplikací, která je součástí druhé aktualizace systému Windows Phone 8 a umožňuje detailní správu datového připojení (statistiky apod.)

Aktualizace (4.11.):

Třetí větší aktualizace systému (GDR3) přinese kromě systémových změn i aktualizaci aplikace Data Sense. Novinek je hned několik, s velkou pravděpodobností se u nás však dočkáme pouze jediné, kterou je možnost omezit data na pozadí během roamingu. Tato možnost je k dispozici v současné verzi Data Sense obsažené ve vývojářské verzi GDR3.

Podstatně zajímavější novinkou jsou nové stavové ikonky indikující aktuální stav komunikace se sítí. Bohužel tyto stavové ikonky musí být schváleny operátorem, což je v našich poměrech dosti nereálné, podobně jako funkce měření hovorů a SMS, kterou aplikace Data Sense v některých zemích také nabízí.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Součástí druhé velké aktualizace systému Windows Phone 8 je také aplikace Data Sense. Ačkoliv tato aplikace v některých sítích zahraničních operátorů umožňuje měřit provolané minuty, počítat odeslané SMS a hlídat prosurfovaná data, v našich končinách se budeme muset spokojit pouze s poslední jmenovanou funkcí. Aplikace totiž ke svému plnohodnotnému chodu vyžaduje přístup do systému operátora, odkud čerpá aktuální data. To v případě ČR zatím není možné a tak aplikace nabídne pouze přístup k datům. Proč Microsoft zvolil toto „nešťastné“ řešení s napojením na operátory bohužel není zřejmé.

Práce s aplikací je velice jednoduchá, než ji však začnete používat, doporučuji zavítat do nastavení, kde je možné si zvolit hodnoty, které odpovídají vašemu datovému tarifu (typ a velikost FUP limitu, den obnovení apod.)

Nokia AMBER Nokia AMBER

Po základním nastavení zobrazí první karta aplikace celkové přehled, který nabídne základní představu o čerpání dat a obnovení FUP limitu.

Nokia AMBER

Druhá záložka nabízí detailnější statistiky využití. Je zde vidět množství dat, která byla získána ze sítě operátora a z Wifi, a také čerpání jednotlivých aplikací.

Nokia AMBER Nokia AMBER

Poslední užitečnou funkcí, je možnost omezení čerpání dat v případě, že se FUP limit téměř vyprázdní. Praktické zkušenosti s touto funkcí do článku doplním až následně (až vyčepám svůj stávající FUP).

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Outlook Mail a Kalendář pro Windows 10 (Mobile) - detailní pohled (aktualizováno)

(25.10.): Interaktivní notifikace a další funkce ve verzi pro PC.// Podrobná recenze systémové aplikace sloužící ke správě e-mailů a kalendáře ve Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software před 9 hod.

Microsoft ukončil podporu Skypu pro Windows Phone 8.1 a starší

Jindřich Lukeš | software včera v 17:11

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software včera v 16:08

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody včera v 10:48

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:13
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím