Data Sense - aplikace pro měření dat od Microsoftu

Aktualizace (4.11.): Nejnovější verze Data Sense obsažená v GDR3 přináší nové funkce a zajímavé stavové ikonky systému. Data Sense je velmi užitečnou aplikací, která je součástí druhé aktualizace systému Windows Phone 8 a umožňuje detailní správu datového připojení (statistiky apod.)

Aktualizace (4.11.):

Třetí větší aktualizace systému (GDR3) přinese kromě systémových změn i aktualizaci aplikace Data Sense. Novinek je hned několik, s velkou pravděpodobností se u nás však dočkáme pouze jediné, kterou je možnost omezit data na pozadí během roamingu. Tato možnost je k dispozici v současné verzi Data Sense obsažené ve vývojářské verzi GDR3.

Podstatně zajímavější novinkou jsou nové stavové ikonky indikující aktuální stav komunikace se sítí. Bohužel tyto stavové ikonky musí být schváleny operátorem, což je v našich poměrech dosti nereálné, podobně jako funkce měření hovorů a SMS, kterou aplikace Data Sense v některých zemích také nabízí.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Součástí druhé velké aktualizace systému Windows Phone 8 je také aplikace Data Sense. Ačkoliv tato aplikace v některých sítích zahraničních operátorů umožňuje měřit provolané minuty, počítat odeslané SMS a hlídat prosurfovaná data, v našich končinách se budeme muset spokojit pouze s poslední jmenovanou funkcí. Aplikace totiž ke svému plnohodnotnému chodu vyžaduje přístup do systému operátora, odkud čerpá aktuální data. To v případě ČR zatím není možné a tak aplikace nabídne pouze přístup k datům. Proč Microsoft zvolil toto „nešťastné“ řešení s napojením na operátory bohužel není zřejmé.

Práce s aplikací je velice jednoduchá, než ji však začnete používat, doporučuji zavítat do nastavení, kde je možné si zvolit hodnoty, které odpovídají vašemu datovému tarifu (typ a velikost FUP limitu, den obnovení apod.)

Nokia AMBER Nokia AMBER

Po základním nastavení zobrazí první karta aplikace celkové přehled, který nabídne základní představu o čerpání dat a obnovení FUP limitu.

Nokia AMBER

Druhá záložka nabízí detailnější statistiky využití. Je zde vidět množství dat, která byla získána ze sítě operátora a z Wifi, a také čerpání jednotlivých aplikací.

Nokia AMBER Nokia AMBER

Poslední užitečnou funkcí, je možnost omezení čerpání dat v případě, že se FUP limit téměř vyprázdní. Praktické zkušenosti s touto funkcí do článku doplním až následně (až vyčepám svůj stávající FUP).

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software před 1 den

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím