Duely aplikací (1): TV Programy - Který je lepší?

V tomto novém seriálu se zaměříme na srovnání dvou nejlepších aplikací ve svém oboru a vybereme vždy tu lepší. Oproti běžným článkům zde zazní podstatně více kritiky. První díl je zaměřen na televizní programy.

Jelikož se na Marketplace začínají objevovat aplikace od různých autorů, které však mají na první pohled stejné funkce, rozhodli jsme se, že vytvoříme nový seriál článků, kde nejlepší aplikace se stejným zamřením přímo srovnáme a následně vybereme vítěze.

První dvojicí aplikací jsou televizní programy. Konkrétně se jedná o aplikace:

Název:

TV Program ....................                .............. Český TV Program
(autor: Robert Varga) .......................................... (autor: Mobildrive.cz)

TV program TV program

 

Základní rozhraní

Po spuštění obou aplikací nás přivítá v podstatě totožné zobrazení, kde je vidět výpis programů, přehrávaný pořad, čas a lišta vyjadřující časový průběh běžícího programu. Dokonce i název záložky je totožný, což navádí k myšlence, zdali od sebe autoři trochu „neopisovali“.

TV program TV program

Také další záložka je totožná (i když každá aplikace řadí pořady trochu jinak), tentokrát zde nalezneme pořady následující.

TV program TV program

Další záložky se již naštěstí liší.
Aplikace od Roberta Vargy obrazuje záložku „dle času“, kde je možno zvolit časový interval, ve kterém se zobrazí příslušné programy všech vybraných stanic, a záložku „dle stanice“, kde se zobrazí pořady pouze vybrané stanice ve zvolený den. Aplikace od Mobildrive obsahuje pouze jednu záložku „Večer“, kde se zobrazují pořady všech stanic vysílané od 20:00.

TV program TV program

Pokud chceme vidět kompletní denní program libovolné stanice, stačí v aplikace od Mobildrive kliknout na libovolný pořad (k dispozici jsou také záložky s programem na zítra a pozítří). V konkurenční aplikaci je nutné využít záložku „dle stanice“, což je uživatelsky trochu méně přívětivé. Na druhou stranu je zde možnost vyhledávat dle zadaného času.

TV program TV program

V této oblasti jsou síly vyrovnány, jelikož oběma aplikacím k dokonalosti něco chybí.

0 : 0

 

Detail programu

Pokud potřebujeme zjistit více informací o zvoleném pořadu, stačí na něj v obou aplikacích pouze kliknout. Zobrazené informace jsou totožné.

0 : 0

TV program TV program

 

Upozornění

Obě aplikace umožňují upozornit na zvolený program 10, resp. 15 minut před jeho začátkem. Toto upozornění se nastavuje vždy v detailu daného pořadu (viz předchozí obrázky). V případě aplikace Roberta Vargy je však možné nastavit pravidelné týdenní či denní upozornění. V nastavení aplikace je navíc možné upozornění spravovat (rušit), což je velice důležité a praktické. Aplikace od Mobildrive nejen, že neumožňuje opakované upozornění, ale neexistuje zde ani žádný správce. Pokud tedy chcete upozornění zrušit, musíte pracně hledat požadovaný pořad. Verdikt je tedy jasný.

1 : 0

 

Nastavení

Nastavení obou aplikací je podobné a nabízí zejména možnost volby stanic, jejichž program se má zobrazovat. Aplikace od Mobildrive obsahuje také drobnost v podobě možnosti vlastního seřazení stanic. Tato drobnost však na body v této kategorii nestačí.

0 : 0

TV program TV program

 

Dlaždice

Aplikace od Roberta Vargy obsahuje živou dlaždici, která přebírá barevnost aktuálního tématu a díky tomu vždy na ploše ladí. Její zadní strana navíc obsahuje nejbližší pořad a jeho čas, na který je nastaveno upozornění. Na ploše tak vždy přehledně uvidíte, kdy si máte zapnout TV. Konkurenční aplikace nabízí 2 statické dlaždice. Tou první je standardní zástupce pro spuštění aplikace, který je bohužel v oranžové barvě. Pokud si tedy potrpíte na barevné sladění své plochy, nebudete nadšeni. Druhou dlaždici je možno přiřadit zobrazení programu vybrané stanice. V tomto případě není verdikt již tak jednoduchý. Robert si ovšem dal na živé dlaždici podstatně více záležet a toto řešení je velice praktické. Zaslouží si tedy bod.

1 : 0

TV program TV program

 

Doplňkové funkce

TV program již odhalil všechny své trumfy. Ovšem Český TV Program má ještě jeden v rukávu. Konkrétně se jedná o zobrazení časové osy, které je velice praktické. Tato funkce sice zaslouží ještě drobné kosmetické změny, jelikož není tak úplně přehledná (hodily by se alespoň svislé osy v celých hodinách apod.), ale rozhodně je to velký krok kupředu. V této kategorii udělím bonusové body.

0 : 2

TV program TV program

 

Cena

Obě aplikace jsou v podstatě zdarma. Český TV program obsahuje všudypřítomné reklamy a odkazy na web vývojářů. TV program je zase oficiálně veden jako placená aplikace, která má však k dispozici neomezenou trial verzi, která se od té plné liší pouze tím, že čas od času vyskočí tabulka nabádající k jejímu zakoupení.

0 : 0

 

Závěr

A jaký je tedy závěr? Pokud bychom měli brát čistě bodové hodnocení, jedná se o remízu. Ovšem aplikace od Mobildrive trpí drobnými prodlevami při načítání, zejména při vstupu do nastavení, zobrazení časové osy a návratu zpět. Aplikace od Roberta Vargy navíc získala své body ve více kategoriích, a proto si zaslouží být vítězem tohoto duelu.

2 : 2

Oba vývojáři by však měli na svých aplikacích ještě zapracovat, jelikož je stále co zlepšovat.

Pro inspiraci přikládám zobrazení časové osy z TV programu na konkurenční platformě Android, která by mohla být vzorem pro budoucí úpravy aplikací.

TV program

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

18 | 06 | 12 00:23
V tomto novém seriálu se zaměříme na srovnání dvou nejlepších aplikací ve svém oboru a vybereme vždy tu lepší. Oproti běžným článkům zde zazní podstatně více kritiky. První díl je zaměřen na televizní programy. http://wmmania.cz/software/ostatni/duely-aplikaci-1-tv-programy/ 0

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17

Instagram – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(23.03.): Podpora více fotografií v jednom příspěvku. // Oficiální aplikace Instagram určená pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 23 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím