Duely aplikací (2): SMS jízdenky - Která je lepší?

V tomto novém seriálu se zaměříme na srovnání dvou nejlepších aplikací ve svém oboru a vybereme vždy tu lepší. Oproti běžným článkům zde zazní podstatně více kritiky. Druhý díl je zaměřen na SMS Jízdenky.

Jelikož se na Marketplace začínají objevovat aplikace od různých autorů, které však mají na první pohled stejné funkce, rozhodli jsme se, že vytvoříme nový seriál článků, kde nejlepší aplikace se stejným zamřením přímo srovnáme a následně vybereme vítěze.

V prvním dílu jsme podrobně srovnali TV programy. Dnes se zaměříme na SMS Jízdenky. Tedy aplikace pro umožňující snadné objednání jízdenek na MHD z mobilního telefonu. Konkrétně se jedná o aplikace:

 

Název:

SMS jízdenka ...........................................SMS Jízdenka
(autor: Martin Suchan)                     .................. (autor: Inmite s.r.o.)

SMS Jízdenka SMS Jízdenka
(po kliknutí na ikonu budete přesměrováni na Marketplace)

Základní rozhraní

Obě aplikace jsou z pohledu grafického rozhraní a ovládání velice jednoduché a účelné. Grafika se však diametrálně liší. Aplikace od Martina striktně dodržuje Metro rozhraní, kdežto aplikace od Inmite s Metrem v podstatě nemá nic společného. Martinova aplikace právě díky metru podstatně lépe hospodaří s místem na displeji a je přehlednější. SMS jízdenka tedy získává první bod.

SMS Jízdenka SMS Jízdenka

1 : 0

 

Druhy jízdenek (Města)

Z pohledu výběru jednotlivých „druhů“ jízdenek jsou obě aplikace vyrovnány. K dispozici jsou v podstatě všechna „dostupná“ města: Praha, Ústí nad Labem, Ostrava, České Budějovice, Liberec, Plzeň a Hradec Králové. Aplikace od Inmite navíc nabízí možnost zakoupit jízdenku i pro slovenská města: Bratislava, Košice, Žilina a Prešov. V podmínkách ČR ale bude asi jen málo uživatelů používat aplikaci na obou stranách státní hranice, proto bez bodu.

SMS Jízdenka SMS Jízdenka

0 : 0

 

Upozornění

Nejdříve je třeba říci, že ve Windows Phone nemají aplikace přístup k doručeným SMS zprávám, a proto není možné přesně monitorovat čas platnosti doručené jízdenky. Aplikace od Inmite však zaznamená alespoň čas odeslání žádosti a dle druhu objednané jízdenky „odměřuje“ její platnost. 15 minut před vypršením platnosti se na displeji přístroje zobrazí také upozornění. V praxi je přesnost „odpočítávání“ závislá na prodlevě při doručení platné jízdenky (+-5minut). Aplikace od Martina bohužel žádnou funkci upozornění neobsahuje. Výsledek je tedy jasný. Inmite dotahuje.

0 : 1

 

Dlaždice

Poslední oblastí srovnání je dlaždice. Zde má opět navrch aplikace od Inmite, která nabízí možnost připnout libovolnou jízdenku na plochu. Můžete tak podstatně jednodušeji bez nutnosti hledání v aplikaci objednat vaši oblíbenou jízdenku. V praxi bych ovšem uvítal, kdyby se aplikace automaticky přepnula rovnou do SMS, bez zbytečného „dvojího“ potvrzení (v aplikaci a při odeslání SMS). Aplikace od Martina bohužel nabízí pouze standardní dlaždici.

0 : 1

 

Cena

Obě aplikace jsou bez reklamy a zcela zdarma. Skóre tedy beze změny.

0 : 0

 

Závěr

Zaslouženým vítězem tohoto srovnání je aplikace SMS Jízdenka od Inmite s.r.o., která svou konkurenci převyšuje především díky možnosti upozornění (i když nepřesné) a „pokročilým“ dlaždicím. Obecně ale autorům doporučuji zapracovat zejména na grafické podobě aplikace, která je pro Windows Phone dosti netypická a zbytečně ubírá na přehlednosti a snadné ovladatelnosti.

1 : 2

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

12 | 07 | 12 15:05
Opraveno, nějak se "nepropsala" poslední aktualizace článku. 0

joklad

12 | 07 | 12 09:48
Proč? Je to dobře.....1:0,0:0,0:1,0:1,0:0= 1:2 0

Necroman

12 | 07 | 12 09:34
Ten součet ti na konci nějak neštymuje 0

Jindřich Lukeš

12 | 07 | 12 08:57
V tomto novém seriálu se zaměříme na srovnání dvou nejlepších aplikací ve svém oboru a vybereme vždy tu lepší. Oproti běžným článkům zde zazní podstatně více kritiky. Druhý díl je zaměřen na SMS Jízdenky. http://wmmania.cz/software/ostatni/duely-aplikaci-2-sms-jizdenky/ 0

Mohlo by vás zajímat

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software před hodinou

Windows 10 Insider Preview v. 15063.2 pro telefony

Jindřich Lukeš | články včera v 09:08

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články před 2 dny

Budoucnost nejen osobní elektroniky na videu z dílny Microsoftu

Pojďte si s námi připomenout video, které vás provede možnou blízkou budoucností osobní elektroniky ve vizích Microsoftu.

Jindřich Lukeš | články 24 | 03 | 17

Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují

(24.3.): Uveřejněn další velice zajímavý koncept skládacího zařízení. // Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

Jindřich Lukeš | články 24 | 03 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím