Facebook chat na WP – problémy a jejich řešení

Trápí vás nespolehlivý Facebook Chat na Windows Phone? Nechodí vám zprávy se zpožděním či se nezobrazují notifikace? V tomto článku se podíváme na příčiny a nabídneme funkční řešení.

Jednou z hlavních výhod operačního systému Windows Phone je provázanost a integrace sociálních sítí. Přímo do systému je možné přidat Facebook, Twitter a LinkedIn. Následně se data ze sociálních sítí ukáží v různých částech systému. Všechny důležitá data jsou ta stále aktuální a na dosah. Se svými kamarády můžete komunikovat bez potřeby dalších aplikací apod.

Ačkoliv není integrace sociálních sítí do systému 100% a některé funkce nejsou k dispozici nebo se k nim přistupuje trochu obtížněji, přítomnost aktuálních informací je přínosná. Poměrně využívanou funkcí integrovaného Facebooku je především chat (zprávy), který je dostupný přímo v aplikaci zprávy určené pro SMS. Je to geniální řešení, když můžete se svými přáteli komunikovat v jednom okně skrze SMS i Facebook.

Bohužel právě Facebook chat není funkčně zcela dotažený. Základní problém vznikl již dříve, kdy ještě existovaly samostatně Facebook zprávy a Facebook chat. Zprávy bylo možné odesílat kdykoliv a uživatel k nim mohl přistupovat i zpětně. Chat byl určen pouze pro online komunikaci. Facebook však následně obě tyto funkce sloučil a dnes pokud odešlete zprávu přes chat, automaticky se uloží i do zpráv a je dostupná i později. Ve Windows Phone je bohužel integrován pouze původní chat bez přístupu k historii zpráv. Pokud tedy s kýmkoliv komunikujete a on se odpojí, zprávu mu nelze odeslat. Stejný (principiálně závaznější) problém nastává i v opačném směru. Pokud vám na Windows Phone někdo napíše zprávu a přístroj se v danou chvíli odpojí (výpadek signálu, vypnutý telefon apod.), zpráva prostě nedorazí a telefon nedokáže zobrazit ani notifikaci. K dispozici je pouze na internetu nebo skrze oficiální aplikaci. Z integrovaného Facebooku se tak stává dosti problematický a nespolehlivý nástroj.

Kvůli tomuto „původnímu“ problému, ale tento článek nevznikl, i když bylo důležité jej připomenout. V posledních několika měsících se objevují další nesrovnalosti spojené se spolehlivostí doručování zpráv a zpožděných notifikacích. Konkrétním příkladem jsou zprávy doručené i s několika hodinovým zpožděním, nespolehlivé notifikace apod.

Samozřejmě si chyby a negativní zpětné vazby všimnuli i v Microsoftu. Oficiální vyjádření však zní tak, že problém není na straně operačního systému, ale Facebooku. Příčinu však nikdo zatím konkrétně „nepojmenoval“ a Facebook se v tomto směru nijak nevyjádřil. Zdá se, že řešení problému je na mrtvém bodě. V tuto chvíli se ukazuje, že integrace služby, která je závislá na jiném poskytovateli, může být dosti problematická a její oprava komplikovaná.

Pokud se Vám ale nechce čekat, až se Microsoft s Facebookem domluví, doporučuji aplikaci IM+. Jedná se o jednu z prvních komunikačních aplikací, která se postupem času výrazně zlepšila a v dnešní době nabízí nejlepší funkční alternativu. Obrovskou výhodou je podpora většiny známých sociálních síti a bezproblémové notifikace. Více informací naleznete v samostatném aktualizovaném článku: IM+: Univerzální IM klient pro WP (aktualizováno).


Komentáře (2)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

wizaard

25 | 09 | 13 11:53
Nevím, jak jsou na tom ostatní, ale já s FB chatem na WP (8) nemám už asi dva měsíce žádný problém, co to začal MS s FB řešit. Zprávy mi chodí hned, mohu odesílat zprávy i offline uživatelům... 0

Jindřich Lukeš

24 | 09 | 13 16:26
Trápí vás nespolehlivý Facebook Chat na Windows Phone? Nechodí vám zprávy se zpožděním či se nezobrazují notifikace? V tomto článku se podíváme na příčiny a nabídneme funkční řešení. http://wmmania.cz/clanky/zaciname/facebook-chat-na-wp-problemy-a-jejich-reseni/ 0

Mohlo by vás zajímat

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software včera v 12:59

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Aktualizace Redstone2 pro Windows 10 (Mobile) možná již v březnu 2017

Jindřich Lukeš | články 18 | 10 | 16

Automobilová navigace Sygic v akci se slevou až 70%

Jindřich Lukeš | software 14 | 10 | 16

Microsoft Band 2 - přehled všech aktualizací firmwaru vč. podrobného popisu novinek a vylepšení (aktualizováno)

(14.10.): Dobré opravy a vylepšení. // V tomto článku naleznete přehled všech aktualizací, které byly doposud vydány pro Microsoft Band 2, a to vč. podrobného popisu novinek a vylepšení v nich obsažených.

Jindřich Lukeš | články 14 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím