File Explorer: Neoficiální průzkumník souborů pro Windows Phone 8

Aktualizace (31.12.13): Nová verze aplikace přináší novou grafiku, přepracované uživatelské rozhraní a další funkce. Chybí vám na Windows Phone průzkumník souborů? V tomto článku si představíme jeden z těch nejpovedenějších, který nabízí také synchronizaci s PC a přístup na Skydrive.

Stažení

Aktualizace (31.12.13):

File Exploerer se dočkal druhé verze, která přináší přepracovanou grafiku a uživatelské rozhraní, nové funkce (další souborové operace) a také konfigurovatelnou hlavní stránku.

 

Popis aplikace:

 

Nedávno se v oficiálním fóru Microsoftu objevila informace, že průzkumník souborů pro Windows Phone je dokončen. Jak se ale záhy ukázalo, tato informace nebyla pravdivá. Jednalo se pouze o chybu jednoho z administrátorů.

Pokud tedy stále preferujete centralizovaný přístup ke svým souborům, nezbývá nic jiného, než používat průzkumníky třetích stran.

Jedním z nejlepších je „File Explorer“, který nabízí celou řadu funkcí, stále je však stejně jako všechny jeho alternativy limitován velmi přísným zabezpečením operačního systému. Na toto zabezpečení existují dva pohledy. Řada uživatelů ho vítajá především proto, že systém může být skutečně bezpečný a aplikace si nemohou libovolně přistupovat k jakýmkoliv souborům. Existují ale také uživatelé (a není jich málo), kteří tento v dnešní době možná i trochu staromódní přístup, stále preferují a vyžadují, aby aplikace pro správu souborů měly do systému větší přístup.

 

Ať už se řadíte do jakékoliv skupiny, jedno je jisté, v blízké době se na stávajícím stavu pravděpodobně nic nezmění. A jak vůbec ten stávající stav vypadá? Aplikace třetích stran (ze Storu) mohou v paměti přístroje přistupovat pouze ke knihovnám (tedy složka s hudbou a obrázky). U paměťové karty je to bez omezení a je vidět celý její obsah. Problém je v tom, že tento přístup je omezen pouze na čtení a není možné soubory nijak upravovat (přejmenovávat, mazat apod.).

Vlastní aplikace je rozdělena do několika záložek. V první naleznete soubory a složky nacházející se ve vnitřní paměti a paměťové kartě. Těmito složkami však můžete pouze procházet a jednotlivé soubory otevírat. V tomto případě velmi potěší integrovaný přehrávač videa, prohlížeč obrázků a čtečky e-knih. V případě pdf či Office dokumentu se automaticky nabídne výchozí systémová aplikace. Z aplikace je tedy možné cokoliv otevřít.

V první záložce je třeba ještě upozornit na složku „LocalFolder“, což je lokální úložiště aplikace. V tomto úložišti je možné soubory a složky libovolně upravovat, přejmenovávat, mazat apod. Všechny funkce jsou přístupné v kontextové nabídce, která se zobrazí po přidržení prstu na souboru.

Druhou záložkou je Skydrive. Aby bylo možné spravovat soubory, je třeba aplikaci autorizovat přihlášením. Následně je možné provádět všechny standardní operace (mazání, přejmenování, přesouvaní apod.). Otevřené soubory na Skydrive se automaticky stáhnou do „LocalFolder“.

V třetí záložce se nachází funkce pro přenos souboru z PC pomocí Wi-Fi. K tomuto účelu je třeba nainstalovat klasického desktop klienta pro PC z uvedené internetové stránky. K dispozici je také možnost zabezpečení heslem.

FileExplorer je v rámci možnosti celkem povedená aplikace, škoda jen, že Microsoft alespoň neumožňuje mazat a přejmenovávat soubory ve výchozích knihovnách (foto+hudba).

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

23 | 12 | 13 01:36
Chybí vám na Windows Phone průzkumník souborů? V tomto článku si představíme jeden z těch nejpovedenějších, který nabízí také synchronizaci s PC a přístup na Skydrive. http://wmmania.cz/software/ostatni/file-explorer/ 0

Mohlo by vás zajímat

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software před 10 hod.

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17

Gartner: Windows Phone má pouze 0,3% zastoupení aktuálních prodejů na trhu chytrých telefonů

Jindřich Lukeš | články 17 | 02 | 17

MeteoStation – osobní meteorologická stanice pro Windows 10 od autorů Meteoservisu (aktualizováno)

(17.2.): Nová verze s řadou novinek. // Autoři velmi populární české aplikace pro předpověď počasí Meteoservis vydali svou další aplikaci, která je zaměřená na zobrazení aktuální meteorologických veličin ze stanic NetAtmo.

Jindřich Lukeš | software 17 | 02 | 17

Garmin Connect Mobile – plná podpora pro chytré hodinky a fitness náramky od Garminu konečně i na Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(17.2.): Nová verze s řadou důležitých vylepšení. // V dnešním článku si představíme nově vydanou aplikaci Garmin Connect Mobile, která slouží k propojení chytrého náramku/hodinek od Garminu s vaším Windows 10 zařízením (PC i telefonem).

Tereza Kratochvílová | software 17 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím