Finger Keyboard 2.1 - Nejlepší klávesnice pro WM

Pokud hledáte opravdu pohodlnou prstovou SW klávesnici, přestaňte, protože jste možná právě našli tu nejlepší. Inspirována je tou z posledních verzí TouchFLO 3D nebo z iPhonu, ale nabízí opravdu nesrovnatelně víc funkcí a možností, které přitom není složité používat. Nechybí jí podpora českých znaků, vibrační či zvuková odezva, tvorba vlastních tlačítek, rychlost a další.

finger keayboardPo instalaci (doporučeno do zařízení - ne na kartu) budete přesměrováni do nastavení, kde zatím odškrtejte rozložení, která nebudete potřebovat (nechte si například jen „cze“ a „eng“). Prozatím potvrďte pravým „Apply“. Finger Keyboard je nastaven jako výchozí při zadávání textu v systému. Krátkým stiskem tlačítka napíšete jeho znak, defaultně bude potvrzen krátkou vibrací. Při stisku se náhled zobrazí nad tlačítkem, takže ho pohybem můžete opravit. Delší stisk napíše druhou funkci klávesy, při českém rozložení nechybí na druhé funkci ve vrchní řadě česká diakritika. Popisovat jednotlivé funkce kláves nelze, neboť se při různých skinech a rozložení liší. Šipka nahoru funguje jako „Shift“ (velká písmena + další druhé funkce tlačítek + klávesa přepínající na další rozložení klávesnice přepíná na číselnou klávesnici). Pokud tuto klávesu déle podržíte (vytvoříte funkci „Caps Lock“) a zároveň používáte skin se směrovými šipkami, můžete jimi označit text. Také budou ve spodní řadě klávesnice tlačítka pro vyjmutí, kopírování, vložení a funkci zpět. Dlouhé podržení mezerníku napíše tečku a mezeru.


Do nastavení klávesnice se vstupuje buď z klasického nastavení klávesnic, nebo zástupcem „Finger Keyboard“ v Programech. Na první záložce se vybírají rozložení a barevné skiny, kterých je opravdu mnoho. Druhá záložka „Options“ nastavuje případný zvuk stisku, vibrace stisku, čas potřebný k aktivaci druhé funkce a poté čas k aktivaci opakování, zobrazení spodní lišty v portrait a landspace režimu (nezobrazením ušetříte místo), dobu zobrazení malého náhledu nad klávesou a prvotní/druhotnou funkci tlačítka pro přepínání rozložení a tlačítka Backspace. Třetí záložka „Smilies“ umožňuje nakonfigurovat vlastní smajlíky (nebo cokoli jiného, třeba písmena ů/ú): „Key text“ je text na tlačítku a „Action text“ je text, který se po dlouhém stisku napíše. Úplně stejně slouží i čtvrtá záložka „Shortcuts“. Pátá záložka „HTC xT9“ je nastavení případného slovníku od HTC.


V oficiální diskusi na fóru xda-developers.com si musíte stáhnout verzi pro své rozlišení displeje. Před instalací nové verze odinstalujte tu starou! České rozložení je obsaženo ve všech instalacích kromě těch s úpravami od „utak3r“. Jde o značně rozsáhlou aplikaci, takže si v zmiňované diskusi přečtěte další informace. QVGA a VGA verze od „Giannis86“ jsou upravené a rozšířené (s označením „arrows“ obsahují i směrové šipky – které neupravené verze jinak obsahují).

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software před 6 hod.

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software před 12 hod.

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím