Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Bluetooth klávesnice - Freedom keyboard

Plusy: Všech pět řad kláves Možnost připojení k různým zařízení pomocí BT Stojánek na pda přímo v zařízení Klasické rozměry kláves Speciální "Fn" tlačítka na nejpoužívanější funkce (bohužel jsem nezprovoznil na WM6) Automatické vypnutí (režim spánku) při nečinnosti klávesnice Mínusy: Horší kvalita zpracování Celkové rozměry Úvod: Klávesnice, příslušenství ke každému počítači, mobilu, notebooku, PDAčku, bez klávesnice nevytočíme číslo, nenapíšeme textovou zprávu, E-mail… Prostě si lidově ani neškrkneme. Když jsem přemýšlel jakou klávesnici si pořídit k mému stávajícímu PDA tak jsem dlouho, ale opravdu dlouho hledal, až jsem našel. Klávesnic je spousta druhů. Od druhu připojení, přes velikost až po rozložení a počet kláves. Cenová relace se pohybuje zhruba od 1700,- až po cca 3000,- . Pro mě připadla v úvahu ta spodní hranice, tedy něco okolo se...

Plusy:

  • Všech pět řad kláves
  • Možnost připojení k různým zařízení pomocí BT
  • Stojánek na pda přímo v zařízení
  • Klasické rozměry kláves
  • Speciální "Fn" tlačítka na nejpoužívanější funkce (bohužel jsem nezprovoznil na WM6)
  • Automatické vypnutí (režim spánku) při nečinnosti klávesnice

Mínusy:

  • Horší kvalita zpracování
  • Celkové rozměry

Úvod:

Klávesnice, příslušenství ke každému počítači, mobilu, notebooku, PDAčku, bez klávesnice nevytočíme číslo, nenapíšeme textovou zprávu, E-mail… Prostě si lidově ani neškrkneme.

Když jsem přemýšlel jakou klávesnici si pořídit k mému stávajícímu PDA tak jsem dlouho, ale opravdu dlouho hledal, až jsem našel. Klávesnic je spousta druhů. Od druhu připojení, přes velikost až po rozložení a počet kláves. Cenová relace se pohybuje zhruba od 1700,- až po cca 3000,- . Pro mě připadla v úvahu ta spodní hranice, tedy něco okolo sedmnácti set.

Klávesnice v zavřeném stavu (na rohu je vidět má drobná oprava )Popis:

Za co jsem strašně rád je skládací konstrukce a hlavně rozložení kláves, které je stejné jako na klasické klávesnici. Hlavně pět řad kláves se u tohoto typu klávesnic vidí jen zřídka, a pokud se vyskytují, tak jen u dražších klávesnic. Rozměry kláves jsou také podle norem. Klávesnice je připojena pomocí BT a komunikuje s protokoly SPP a HID. Tím pádem se dá požít jak na PDA, SP, PC tak i na tzv.chytré telefony s operačním systémem symbian. Takže konektivita s různými typy zařízení je zaručena, zatím jsem zkoušel připojit jen k PDA. Je to otázka chviličky, pár tapnutí po displeji, spárování a můžete směle psát. Připojení k PC nebude určitě žádný problém. K symbianu jsem připojení nezkoušel, je potřeba příslušný ovladač, který jde stáhnout z webu výrobce. Klávesnice je svou velikostí docela veliká, ale dá se „zlomit“ na půl, tím pádem zabere polovičku místa, ale i tak to není žadný drobek, do kapsy u kalhot nebo u košile se vám prostě nevejde, já ji nosím v batůžku, který ale nosím pořád, protože tahat věci po kapsách mi trošku vadí. V klávesnici je zabudovaný také stojánek na PDA SP, Takže ho nemusíte mít položený na stole. Klávesnice má dokonce tři stupně poloh, takže si vybere každý. Napájení zajišťují dvě AAA baterie (za tu dobu co klávesnici vlastním, cca pul roku, tak jsem ještě neměnil baterie). Klávesnice obsahuje všechny potřebné klávesy známé i klasické PC klávesnice. Kloub je plastový, ale kryt kloubu je z pevné hliníkové slitiny. Co se týče kvality zpracováni, mohli kloub vyrobit pevnější. Hlavně případným zájemcům nedoporučuji pouštět z jakékoli výšky na zem, možná trochu pomůže ochranné pouzdro, které je součástí balení, ale plast kolem krajů kloubu není z nejpevnějších plastů. Mně spadla na zem a rozbil se plast u kloubu a už to není co dřív, musel jsem jí vyztužit dalším plastem. Na druhou stranu slepit ty střepy lepidlem byl docela oříšek, ale nic z funkcí nebylo ohroženo a klávesnice funguje jak má, dokonce se dá i zavřít:o)

Klávesnice v otevřeném stavuObsah balení:

Balení obsahuje samotnou klávesnici, manuál v češtině, baterie, pouzdro z koženky a CD s ovladači. To je asi vše, nic jiného tam tuším nebylo. Dokonce se dá sehnat program interkey portable na přemapování kláves na české, ale není to freeware.

Koženkové pouzrdro ochrání klávesnici během přenášeníZávěr:

Závěrem bych chtěl doplnit, že tato klávesnice je alespoň pro mě nejlepší volba, co se poměru cena/výkon týče. Kvalita zpracování sice není úplně nejšťastnější řešení, ale za tu cenu výborné. Vřele doporučuji i přes trochu větší rozměry.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Jaké jsou možnosti propojení počítače s Windows 10 a telefonu s Androidem?

Microsoft průběžně pracuje na užší provázanosti telefonů a počítačů s různými operačními systémy. V tomto článku naleznete průběžně aktualizovaný přehled aktuálních možností.

Jindřich Lukeš | články 27 | 07 | 17

Windows 10 používá více než 500 miliónu uživatelů, na Android to ale již nestačí

Windows 10 se rozrůstají nejrychleji ze všech verzí Windows v historii. Jak se jim ovšem daří v porovnání s všudypřítomným Androidem?

Jindřich Lukeš | články 11 | 05 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Recenze: Microsoft Universal Foldable Keyboard – kompaktní bezdrátová klávesnice pro všechna zařízení

V dnešní recenzi si představíme malou kompaktní klávesnici od Microsoftu, kterou můžete mít neustále u sebe a připojit ji jednoduše k tabletu nebo telefonu.

Tereza Kratochvílová | recenze 06 | 04 | 16

Microsoft Band vs. Band 2 - V čem je Band 2 lepší než jeho předchůdce?

V dnešním článku se podrobněji podíváme na chytrý náramek Band 2 a na to, jak si vede v porovnání se svým předchůdcem.

Tereza Kratochvílová | články 29 | 10 | 15