GeoTask – Perfektní správce úkolů s geolakačními funkcemi

GeoTask je velice povedený správce úkolů, který Vám umožní k jednotlivým úkolům nastavit také polohu jejich realizace. Pokud se následně vyskytnete v blízkosti cílového místa, telefon Vás na úkol automaticky upozorní.

StaženíNa Marketplace je v současné době přes 100 000 aplikací, jejich kvalita je však v převážné většině nevalná a těch kvalitních (s nápadem a praktickou použitelností) je jako šafránu. Vzhledem k této skutečnosti vždy potěší, když se objeví něco nového a účelného, navíc od českých autorů.

Konkrétně mám na mysli aplikaci GeoTask, jejímž hlavním účelem je práce s úkoly. Nejedná se však pouze o klasický ukolovník (kterých je k dispozici celá řada), ale o úkolovník doplněný o geolokační funkce. Co si pod tímto termínem konkrétně představit?

Nežli se pouštět do složitého popisování ve skutečnosti velice jednoduché funkce, vysvětlíme si celý princip na praktickém příkladu (ze života): Vaše drahá polovička Vás požádá, zdali byste po cestě z práce nenakoupili v obchodě, který máte po cestě. Jelikož však nevíte, v kolik přesně v práci skončíte, nemůžete si nastavit klasickou časovou upomínku a tak si jen do telefonu vložíte poznámku, že je třeba nakoupit. Jelikož je poznámka bez jakéhokoliv upozornění, je velmi pravděpodobné, že se na mobil před odchodem z práce vůbec nepodíváte a na nákup tedy následně zapomenete (pozn. autora: můj typický případ :) ). Právě v těchto situacích na řadu přichází aplikace GeoTask, která celý tento „zapeklitý“ problém velice elegantně vyřeší. Při vytváření nového úkolu totiž můžete zvolit cílovou lokaci, kde má být realizován. Z mapy tedy jednoduše vybere polohu obchodu a o nic víc už se nestaráte. Aplikace si v poklidu poběží na pozadí a bude kontrolovat Vaši polohu. Ve chvíli, kdy se objevíte v blízkosti obchodu (nastavené polohy), vyskočí na displeji klasické upozornění (horní lišta + zvuk), které Vám nákup připomene.

GeoTask

Toto řešení je při běžném fungování až neuvěřitelně praktické a návykové. Aplikace navíc nabízí i několik dalších nastavení. Například je možné zvolit, zdali se má upozornění zobrazovat při vstupu na označené místo, nebo po jeho opuštění. Je také možné nastavit okruh (okolo zvoleného místa), ve kterém se upozornění zobrazí. K dispozici jsou vzdálenosti 10, 25, 50, 100, 250, 500, 1000, 2500, 5000, a 10 000 metrů. Úkoly tedy můžete použít nejen pro konkrétní místa (obchod, pošta, apod.), ale také např. pro celá města („Až přijedeš do Prahy, tak mi zavolej.“).,

GeoTask GeoTask

Jednotlivé lokace se spravují v samostatném seznamu. Můžete si tak nastavit nejčastěji navštěvovaná místa a ty pak jednoduše pro konkrétní úkoly přiřazovat. Aplikace navíc nabízí i klasické časové upozornění. Můžete tedy zkombinovat upozornění ve zvolený čas spolu s upozorněním v závislosti na poloze.

GeoTask GeoTask

Pro kontrolu polohy je nutný běh aplikace na pozadí, což bohužel není možné u starších verzí operačního systému Windows Phone (7.5, 7.8). V těchto verzích mají totiž aplikace možnost kontroly pouze jednou za 30 minut, což není pro reálné použití GeoTasku dostačující. Aplikace je tedy k dispozici pouze pro Windows Phone 8.

Při praktickém testování jsem neobjevil žádný závažnější problém (z pohledu spolehlivosti). Je třeba však upozornit na jednu nepříjemnou vlastnost, která plyne z podstaty (nastavení) samotného operačního systému. Ten totiž neumožňuje odlišit zvuky upozornění pro jednotlivé aplikace. Pokud tedy používáte aplikací více (např. WhatsApp, Twitter, Facebook apod.), všechny (vč. GeoTasku) budou mít stejné zvukové upozornění. Při běžném používání (telefon v kapse) tedy nepoznáte, zdali Vás přístroj upozorňuje na aktuální úkol, nebo Vám jen někdo píše na Facebooku.

GeoTask naleznete standardně na Marketplace. V současné době ještě platí zaváděcí cena 32 Kč, která bude v únoru zdvojnásobena. K dispozici je samozřejmě také zkušební verze zdarma.

 

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

31 | 01 | 13 08:38
GeoTask je velice povedený správce úkolů, který Vám umožní k jednotlivým úkolům nastavit také polohu jejich realizace. Pokud se následně vyskytnete v blízkosti cílového místa, telefon Vás na úkol automaticky upozorní. http://wmmania.cz/software/kancelar/geotask/ 0

Mohlo by vás zajímat

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 16

Windows 10 (Mobile) Insider Preview v. 14951: Nové Insider sestavení pro PC a telefony

Nové Fast Insider sestavení pro počítače i telefony ke stažení. Co přináší nového?

Jindřich Lukeš | články 20 | 10 | 16

Acer Jade Primo za neuvěřitelných 7 990 Kč v oficiální distribuci

Přemýšlíte o kvalitním zařízení za bezkonkurenční cenu? Acer Jade Primo se sníženou cenou by vám rozhodně neměl uniknout.

Jindřich Lukeš | články 19 | 10 | 16

Seznam.cz – Povedený internetový prohlížeč pro Windows 10 Mobile

Seznam.cz představil svůj vlastní (velice povedený) internetový prohlížeč pro Windows 10 Mobile, který potěší nejen uživatele Seznamu, ale i všechny ostatní.

Jindřich Lukeš | software 18 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím