Gibo SMS - Jak posílat SMS z Windows Mobile ZDRAMA! (2.díl)

Gibo SMS je velice povedená aplikace, kterou osobně používám již několik let. Můžeme ji použít jak v PDA tak i ve stolním počítači nebo notebooku. Hlavním cílem aplikace je snadné posílání SMS pomocí datových připojení (GPRS, EDGE, Wi-Fi atd).

 

Určitě mi dáte za pravdu, že pohled na výúčtování za mobilní služby, zejména koncem měsíce, není zrovna příjemný. Dokonce bych řekl, že občas až hrozivý :) Operátoři si někdy účtují až přemrštené ceny a to hlavně za SMS. Určitě si říkáte, že s tím těžko něco uděláte, ale opak je pravdou. Již řadu let všichni tři čeští mobilní operátoři umožňují posílat SMS z internetových SMS bran zdarma. Tato možnost je však využitelná pouze z PC, které je většinou v práci nebo doma. Ale co dělat když jsem s mobilem venku? Řešení je poměrně jednoduché, stačí mít ve svém Windows Mobile zařízení nainstalovaný příslušný program, který spojení s SMS bránou zprostředkuje (pomocí GPRS, popř. Wi-Fi).

___________________________________________________________________

Aktualizace (1.8.09):

Telefónica O2 zavádí od 1.8.09 nový způsob účtování za datové přenosy. Nyní se účtuje po časových (10 min) intervalech, nikoliv za přenesená data jako dříve. Pokud nemáte datový tarif, rozhodně se nevyplatí posílat SMS dle návodu v tomto článku !!!
___________________________________________________________________Nyní se naskýtá otázka, když už budu mít příslušný program kolik tedy ušetřím?
Jak už bylo výše zmíněno, samotné odeslání SMS přes bránu je zdarma. Zaplatíte pouze za data, která putují z Vašeho zařízení přes internet k bráně. Dle dlouholetých zkušeností mohu objektivně říci, že jedna SMS (samozřejmě také záleží na počtu znaků) "spotřebuje" 2-5 kB. U většiny tarifů i předpacených karet se cena za 1 kB pohybuje v řádu 0,05-0,07 Kč (za standardní SMS tedy zaplatíte průměrně 18 haléřů). V této chvíli ale pozor na účtování mobilních operátorů za přenesená data. Pouze Vodafone účtuje po jednom kilobajtu, zbylí dva operátoři bohužel účtují po pěti. To v praxi znamená, že za SMS o velikosti 2 kB zaplatíte vždy 5kB (tedy cca. 30 haléřů). Ale i v tomto případě se tato služba několikanásobně vyplatí. Nejlépe jsou na tom ti, kteří mají nějaký neomezený datový tarif, pro ně je pak taková SMS zcela zdarma.

 

Gibo SMS

Gibo SMS je velice povedená aplikace, kterou osobně používám již několik let. Můžeme ji použít jak v PDA tak i ve stolním počítači nebo notebooku. Ve své podstatě je Gibo velice podobné programu Kubík SMS, o kterém jsme psali v předchozím díle tohoto článku. Po nainstalování Giba máme k dispozici pouze 30 volných SMS, které nám poslouží k vyzkoušení programu. Pokud se Vám program zalíbí, můžete si zakoupit roční licenci za rovných 100 Kč.

Po spuštění programu bude třeba provést jednoduché nastavení programu. Vyplníme své telefoní číslo, heslo (získáte po registraci na domovském webu výrobce), e-mail a další drobnosti. Nastavení potvrdíme tlačítkem "OK" a program nás automaticky přesměruje do nové SMS. Po vyplnění příslušného textu klikneme na tlačítko "Poslat". Zde máme na výběr několik možností odeslání SMS. Přes volbu "Web SMS zdarma" pošleme SMS klasicky přes bránu operátora, "SMS za 1 Kč" je placená služba, kdy je třeba si nejdříve "nabít" nějaký kredit. "Mobilní email" je služba, kterou nabízí operátor. Jedná se o e-mailovou adresu, ze které nám operátor přepošle příchozí e-maily ve formě SMS. Telefoní číslo a mobilní email je ale nejdříve třeba zadat na domovských stránkách do databáze. ("V principu to totiž funguje tak, že veškeré emaily poslané na mobilní email jsou přeposílány na mobil (prvních 160 znaků zprávy v případě T-Mobile, 350 v případě Vodafone a 60 znaků v případě O2). Toho využijem tak, že když k nám přijde požadavek na poslání SMS na Vaše číslo, tak místo toho, abysme Vám poslali zprávu jako SMS, tak to pošleme na Váš mobilní email a operátor Vám to pošle na mobil jako textovku.). Po výběru požadované varianty se SMS odešle. U některých operátoru je ještě třeba opsat kód z obrázku. O úspěšném odeslání jsme informováni na displeji. U opisování kódu se ještě na chvíli zastavíme. Jelikož stažení obrázku s kódem a následné odeslaní našeho opisu spotřebuje nějaký ten KB, nabízí tvůrce aplikace na svém webu tzv. Vodafone piktogram body, které získáme tak, že si "dopředu" (na PC) opíšeme libovolné množství kódů a ty pak nebudeme muset opisovat při odesílání z našeho mobilního přístroje. Tímto způsobem je opět možné ušetřit nějaký ten drobný peníz.K dispozici je také verze pro klasický počítač. Můžeme tak jednoduše posílat SMS z nám známého prostředí a bez nutnosti opakovaného hledání a vypisování údajů do SMS bran našich operátorů. Nastavení a používání pragramu je obdobné jako u své mobilní verze, navíc zde máme na výběr i několik skinů.Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(2.11.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 11 | 16

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody 24 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím