Glympse – Sdílejte nejen aktuální polohu ale i průběh cesty

Glympse je velmi užitečná aplikace, která umožňuje jednoduše sdílet s libovolnými kontakty nejen vaši současnou polohu, ale především aktuální průběh cesty, což se dá velmi často efektivně využít také v praxi.

Aplikací, které umí sdílet vaši aktuální polohu je nespočet. Dokonce se jedná o tek běžnou funkci, že je obsažena i v klasických komunikačních aplikacích jako je WhatsApp, Viber apod. V praxi je totiž velmi rychlé a názorné sdílet aktuální polohu na mapě, než složitě popisovat, kde se zrovna nacházíte. Jsou však situace, kdy pouhé sdílení statické polohy nestačí, a je třeba sdílej aktuální průběh cesty v reálném čase. Například pokud máte zpoždění a chcete dát dotyčnému vědět, kde se právě nacházíte a kdy vás může očekávat, pro sledování svého partnera nebo jako univerzální odpověď na otázku: „Kdy dorazíš?“.

Nejen v těchto situacích pomůže aplikace Glympse, která sdílení aktuální polohy v reálném čase umí. Navíc je multiplatformní a obsahuje také povedené webové rozhraní, s kompatibilitou tak nebude žádný problém.

 

Aktuální poloha

Po spuštění aplikace vás přivítá jednoduché a moderní rozhraní. Pokud kliknete na dlaždici „map“, zobrazí se vaše aktuální poloha, včetně záznamu již absolvované cesty.

 

Sdílení polohy

Podstatně zajímavější je však dlaždice „share location“, která slouží ke sdílení. Zde si v první řádce („To“) vyberete kontakty a způsob, jakým chcete polohu sdílet. Na výběr je SMS, e-mail a schránka. Vždy se v podstatě sdílí jen klasický hypertextový odkaz, a pokud tedy chcete svou polohu sdílet jiným způsobem než prostřednictvím SMS či e-mailu, vyberte třetí ikonku schránky (clipboard), což v praxi znamená zkopírování odkazu (obdoba Ctrl+C), který následně můžete kamkoliv zase vložit.

Nastavení sdílení obsahuje ještě další užitečné funkce. Např. v „Duration“ si nastavujete, po jaké době bude sdílení polohy automaticky ukončeno. Díky tomuto nastavení zamezíte situaci, kdy zapomenete sdílení vypnout a přátelé vás budou moci nepřetržitě sledovat.

Další položkou je „Message“ (zpráva), která bude spolu s odkazem doručena příjemci (při odeslání SMS či e-mailem). Zajímavější, ovšem v ČR zatím příliš nefungující je „Destination“, což je možnost nastavit si cíl trasy. Aplikace následně sama vyhledá trasu a zobrazí ji na mapě. Vy a všichni, se kterými aktuální cestu sdílíte, uvidí, kam míříte, kudu pojedete a jakou vzdálenost jste již absolvovali.

Pozornost si zaslouží také trojice tlačítek ve spodní liště. První umožňuje nastavení uložit, druhá připnout na plochu jako dlaždici a třetí slouží k odeslání (sdílení).

 

Správa sdílení

Další dlaždicí v menu aplikace je „active & recent“. Zde uvidíte historii všech sdílení. Vždy je uvedena informace o způsobu sdílení, délce a času. V tomto seznamu je také možné aktuální probíhající sdílení vypnout tlačítkem „stop“.

 

Prohlížení sdílené polohy

Pokud vám dorazí odkaz s polohou z aplikace Gympse, primárně se otevře ve webovém prohlížeči. Stránky jsou však uzpůsobeny tak, že je možné průběžnou polohu sledovat pohodlně i na webu. K dispozici je ale možnost zobrazit vše přímo v aplikaci. Stačí kliknout v pravém horním rohu na tlačítko „View in App“, případně pustit aplikaci ručně, vybrat z menu dlaždici „view a glympse“ a vložit doručený odkaz.

Glympse je velmi povedenou aplikací, která navíc nevyžaduje žádnou registraci. Sdílejí je rychlé, pohodlné a díky automatickému intervalu deaktivaci i bezpečné. Pohodlně tak můžete sledovat svého partnera při cestě z práce, ujistit se, že je v pořádku např. při běhu či jízdě na kole, nebo informovat svého obchodního klienta, že sice máte zpoždění, ale už jste na cestě. Aplikace také poslouží v případech, kdy potřebujete např. najít členy rodiny v zábavním parku apod. Praktické využití je skutečně široké.

 

Aplikace je na Storu dostupná zdarma, ovšem zatím chybí mezinárodní verze. Pro její instalaci tak bude nutné změnit region zařízení na USA, aplikaci nainstalovat a následně zase změnit region zpět. Více zde: Změna regionu ve Windows Phone 8 – Získejte nové aplikace a funkce systému.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

20 | 06 | 14 12:22
Glympse je velmi užitečná aplikace, která umožňuje jednoduše sdílet s libovolnými kontakty nejen vaši současnou polohu, ale především aktuální průběh cesty, což se dá velmi často efektivně využít také v praxi. http://wmmania.cz/software/gps/glympse/ 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Mobile Insider Preview v. 15226 (Fast) a 15223 (Slow)

Nové Fast Insider sestavení pro mobilní telefony, které se nese pouze v duchu oprav. To samé platí pro poslední Slow sestavení.

Stanislav Forejt | články 22 | 06 | 17

Současný Windows 10 Mobile končí! Co bude dál?

Microsoft potvrdil, že současná vývojová větev Feature2 je pro Windows 10 Mobile konečná.

Stanislav Forejt | články 20 | 06 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Jak bude vypadat nové Continuum?

Podívejte se, jak se v nové verzi systému promění Continuum. Stane se z něj konečně plnohodnotná náhrada PC?

Jindřich Lukeš | články 13 | 06 | 17

Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují (aktualizováno)

(12.6.): Další velice zajímavý patent Microsoftu. // Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

Jindřich Lukeš | články 12 | 06 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím