Google Maps Mobile 4.1.1

Možnost zobrazovat, vyhledávat a plánovat trasy v mapách na internetu je dnes velice oblíbené. Mít u sebe všechny potřebné mapy je někdy složité (pokud nemáte zakoupený navigační software s mapami) a v žádném případě u sebe nebudete mít podrobné mapy celého světa. Aplikaci Google Maps můžete mít se vším všudy s sebou kdekoli, kde máte své mobilní zařízení a přístup k internetu.

google maps mobile

Aktualizace (9.8.2010): Vydána drobná aktualizace v podobě nové verze programu 4.1.1.

Doplnění redakce: Vydána nová verze 4.1, která přináší vyhledávání podle hlasu. Stačí stisknout tlačítko pro přijetí hovoru a zadat cíl vaší cesty. Tato funkce je však dostupná pouze a angličtině.

 

Doplnění redakce: Vydána nová verze 4.0.0, která přináší novinku v podobě podpory Google Buzz (Google Hlášky)

 

O kvalitě aplikace vypovídá i to, že ji mnoho výrobců začleňuje do ROM svých zařízení již přímo. Nejde sice v žádném případě o plnohodnotnou auto navigaci, ale na cestách vás její schopnosti určitě nezradí.


Funkce Moje poloha dokáže určit vaši přibližnou polohu okamžitě bez využití GPS (i pokud GPS ve vašem zařízení vůbec nemáte) jen díky mobilnímu signálu (tedy i uvnitř budov, kde máte oproti GPS signál). Průměrná odchylka je okolo 1000 metrů a další informace najdete na oficiálních stránkách. Nová verze též přináší funkci Latitude, díky které můžete být stále v kontaktu s přáteli – podrobnější informace třeba na serveru navigovat.cz.


Možná jste slyšeli o nové schopnosti map Google - Zobrazení ulic. Jde o funkci reálného zobrazení dané ulice (3D fotografie), z pohledu chodce či řidiče. I mobilní verze aplikace přináší jejich podporu (podržte stylus na chtěné ulici a vyberte „Zobrazení ulic“, nebo přejděte na toto zobrazení z výsledků vyhledávání a tras). Pokud si nejste jisti, co je tím zobrazením ulic myšleno, podívejte se na toto oficiální zábavné video. Google pochopitelně zatím fotograficky nezdokumentoval všechny cesty světa, možnost tedy není dostupná všude.


Po hlavní obrazovce s mapou se můžete pohybovat tahy po displeji nebo směrovými tlačítky. K přibližování a oddalování lze použít ikony na displeji nebo dvojklik na mapu. Podržením stylusu na určité lokalitě vyvoláte nabídku s hledáním trasy sem nebo odtud (v ČR zatím nelze použít navigaci pro MHD), hledáním v blízkosti a možností uložit lokaci do oblíbených. Levým dialogovým tlačítkem „Hledat“ lze najít výsledky vložením požadavku v různých formátech.


Pokud ze svého mobilního prohlížeče navštívíte „google.com/gmm“, bude vybrána verze přímo pro vaše zařízení (jsou podporovány téměř všechny hlavní mobilní platformy).

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 24 | 10 | 16

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody 24 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím