GoogleTranslator 1.6

Google si zaslouží respekt za jeho Google Překladač, který umí online automaticky překládat mezi více, než čtyřiceti jazyky. Ze začátku byly překlady stránek a textů spíše informativního charakteru, ale nyní už jsou překlady velmi kvalitní, přestože nemohou dosáhnout hodnoty lidského překladu. Pro pohodlné používání Google Překladače na mobilním zařízení je zde tato rychlá utilita.

GoogletranslatorZobrazovat stránku translate.google.com v mobilním prohlížeči je celkem nekomfortní a datově náročnější, než tato neoficiální aplikace, která používá vlastní rozhraní a překlad je s ní pohodlný a rychlý. Obsahuje základní možnosti pro editaci textu (kopírování, vkládání, editace, zadávání…), možnost nastavení typu a velikosti písma nebo případného proxy serveru. Intuitivní hlavní obrazovka je rozdělena do dvou částí: Do vrchní části se zadává nebo vkládá (podržte stylus -> „Paste“) text k překladu, ve spodní části se později zobrazí překlad. Nejprve v první nabídce nahoře vyberte jazyk, ze kterého se bude překládat (nebo můžete nechat „Detect language“ pro automatické rozpoznání) a v druhé nabídce zvolte jazyk, do kterého chcete text přeložit. Pravé „Translate“ se připojí k serveru Překladače Google a získá vytvořený strojový překlad. Když do vrchní části napíšete jediné slovo, vrátí se překlad ze slovníku (včetně slovního druhu, dalších významů…). Obsah spodního výsledného pole můžete jednoduše celý zkopírovat do systémové schránky (podržte stylus -> „Copy All“) nebo uložit do souboru („Save to file“).


„Menu“ -> „Swap languages“ prohodí zdrojový a cílový jazyk, v „Settings“ není problém na první záložce změnit formát písma, na druhé povolit a zadat případný proxy server a na čtvrté změnit jazyk prostředí aplikace (čeština zde není).


Oficiální stránky najdete zde.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software včera v 13:28

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(2.11.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 11 | 16

Facebook (Beta) – testovací verze oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(2.11.): Nová verze s řadou novinek. // Facebook vydal první betaverzi své oficiální aplikace pro Windows 10 Mobile, která nahrazuje původní aplikaci vyvíjenou Microsoftem.

Jindřich Lukeš | software 02 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím