Ještě před popisem použití malá ukázka: Autor aplikaci otestoval na své dovolené v Řecku a poté použil aplikaci na geotagging, do které importoval výsledné GPX soubory, porovnal časy zaznámenání souřadnic v těchto souborech s časy vytvoření fotografií a souřadnice poté k těmto fotografiím přiřadil. Mapu s opravdu povedeným výsledkem si můžete prohlédnout zde (dole na liště vyberte fotku a na mapě se zároveň zobrazí pozice jejího vytvoření).
V spuštěné aplikaci je nejprve nutné vybrat COM port vašeho GPS přijímače (v nabídce „Read“ – pokud nevíte který, otestujte všechny tlačítkem „Verbose“, které musí vypsat NMEA data). Interval záznamu souřadnic nastavte v poli „every“ např. 60 „s“ (autor doporučuje 300 sekund, 60 sekund je minimální hodnota). Spodní „to File“ nechte zatržené (pro vytváření samotného GPX souboru) a „To Textbox“ také, aby se log vypisoval i do velkého pole uprostřed. Stiskem vrchního „Start“ začne logování souřadnic. Tlačítko „Vebose“ slouží k vypsání přímých raw GPS NMEA dat, které GPS přijímač získává (pro otestování přijímaných souřadnic). Poslední tlačítko „Cls“ vymaže obsah textového pole uprostřed.
Data jsou přijímána ve formátu „112358,49.2582123,-123.188958“, což znamená například 11:23:58 dopoledne, 49.2582123 severně a 123.188958 západně. GPX soubory se ukládají do složky „\\My Documents\\GPSLogs“ ve vašem zařízení s názvem rrrrMMdd.gpx (rok, měsíc, den). Pokud si chcete geotaggovat fotografie, autor doporučuje aplikaci GeoSetter. Také mějte na paměti, že aktivní GPS je náročné na baterii a jeho připojení někdy může trvat až hodinu.
Kompletní informace a zdrojový kód najdete na oficiálních stránkách aplikace.