GPSTracka 0.5

Tato aplikace zaznamenává GPS data ve vámi zvolených intervalech do GPX souboru, který poté může být použit například pro geotagování vašich fotografií nebo importován do kterékoli jiné aplikace podporující formát GPX. Můžete si tedy přiřadit umístění ke snímkům nebo si později prohlédnout trasu své cesty.

gpstrackaJeště před popisem použití malá ukázka: Autor aplikaci otestoval na své dovolené v Řecku a poté použil aplikaci na geotagging, do které importoval výsledné GPX soubory, porovnal časy zaznámenání souřadnic v těchto souborech s časy vytvoření fotografií a souřadnice poté k těmto fotografiím přiřadil. Mapu s opravdu povedeným výsledkem si můžete prohlédnout zde (dole na liště vyberte fotku a na mapě se zároveň zobrazí pozice jejího vytvoření).


V spuštěné aplikaci je nejprve nutné vybrat COM port vašeho GPS přijímače (v nabídce „Read“ – pokud nevíte který, otestujte všechny tlačítkem „Verbose“, které musí vypsat NMEA data). Interval záznamu souřadnic nastavte v poli „every“ např. 60 „s“ (autor doporučuje 300 sekund, 60 sekund je minimální hodnota). Spodní „to File“ nechte zatržené (pro vytváření samotného GPX souboru) a „To Textbox“ také, aby se log vypisoval i do velkého pole uprostřed. Stiskem vrchního „Start“ začne logování souřadnic. Tlačítko „Vebose“ slouží k vypsání přímých raw GPS NMEA dat, které GPS přijímač získává (pro otestování přijímaných souřadnic). Poslední tlačítko „Cls“ vymaže obsah textového pole uprostřed.

Data jsou přijímána ve formátu „112358,49.2582123,-123.188958“, což znamená například 11:23:58 dopoledne, 49.2582123 severně a 123.188958 západně. GPX soubory se ukládají do složky „\\My Documents\\GPSLogs“ ve vašem zařízení s názvem rrrrMMdd.gpx (rok, měsíc, den). Pokud si chcete geotaggovat fotografie, autor doporučuje aplikaci GeoSetter. Také mějte na paměti, že aktivní GPS je náročné na baterii a jeho připojení někdy může trvat až hodinu.


Kompletní informace a zdrojový kód najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software před 1 den

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím