GPSTracka 0.5

Tato aplikace zaznamenává GPS data ve vámi zvolených intervalech do GPX souboru, který poté může být použit například pro geotagování vašich fotografií nebo importován do kterékoli jiné aplikace podporující formát GPX. Můžete si tedy přiřadit umístění ke snímkům nebo si později prohlédnout trasu své cesty.

gpstrackaJeště před popisem použití malá ukázka: Autor aplikaci otestoval na své dovolené v Řecku a poté použil aplikaci na geotagging, do které importoval výsledné GPX soubory, porovnal časy zaznámenání souřadnic v těchto souborech s časy vytvoření fotografií a souřadnice poté k těmto fotografiím přiřadil. Mapu s opravdu povedeným výsledkem si můžete prohlédnout zde (dole na liště vyberte fotku a na mapě se zároveň zobrazí pozice jejího vytvoření).


V spuštěné aplikaci je nejprve nutné vybrat COM port vašeho GPS přijímače (v nabídce „Read“ – pokud nevíte který, otestujte všechny tlačítkem „Verbose“, které musí vypsat NMEA data). Interval záznamu souřadnic nastavte v poli „every“ např. 60 „s“ (autor doporučuje 300 sekund, 60 sekund je minimální hodnota). Spodní „to File“ nechte zatržené (pro vytváření samotného GPX souboru) a „To Textbox“ také, aby se log vypisoval i do velkého pole uprostřed. Stiskem vrchního „Start“ začne logování souřadnic. Tlačítko „Vebose“ slouží k vypsání přímých raw GPS NMEA dat, které GPS přijímač získává (pro otestování přijímaných souřadnic). Poslední tlačítko „Cls“ vymaže obsah textového pole uprostřed.

Data jsou přijímána ve formátu „112358,49.2582123,-123.188958“, což znamená například 11:23:58 dopoledne, 49.2582123 severně a 123.188958 západně. GPX soubory se ukládají do složky „\\My Documents\\GPSLogs“ ve vašem zařízení s názvem rrrrMMdd.gpx (rok, měsíc, den). Pokud si chcete geotaggovat fotografie, autor doporučuje aplikaci GeoSetter. Také mějte na paměti, že aktivní GPS je náročné na baterii a jeho připojení někdy může trvat až hodinu.


Kompletní informace a zdrojový kód najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software včera v 10:00

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 22 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím