Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

GRemotePRO - Dálkové ovladání PC

O této perfektní aplikaci, která slouží k bezdrátovému ovládání PC pomocí Vašeho zařízení, už jsme zde psali. Dnes se však zaměříme na placenou verzi, která veškeré funkce bezplatné verze dovádí k dokonalosti.

Aktualizace (18.9.10): Vydána nová verze v1.4.7
- Přidána funkce "Wake On Lan"
- Vylepšena práce přes BT
- Odstraněn konflikt s AVG Antivirem
- Přidána nová podporovaná BT zařízení
- Oprava drobných chyb
---------------------------------------------------------------------

Původní článek s popisem jednotlivých verzí, řadou videí a možností stažení bezplatné verze naleznete ZDE.

Placenou verzi můžete zakoupit na webu http://gbmsoftware.com/, nyní s 30% slevou, tedy za 9,95 USD.

Co tedy za necelých 200 Kč získáte? Je toho opravdu hodně. Celá aplikace má zcela přepracovanou grafiku vč. mnohem jednoduššího vládání. Vše funguje perfektně. Veškeré funkce jsou doladěny do posledního detailu a nabízejí celou řadu dalších možností. Osobně jsem si tuto aplikaci velice oblíbil díky její jednoduchosti a perfektní využitelnosti.


Instalace a první spuštění

Po zakoupení získate instalační balíček, který stačí jednoduše nainstalovat. Do PC se nainstaluje potřebný klient, který nabízí celou řadu možností nastavení, do zařízení pak klasická aplikace na ovládání. Pro bezproblémové použití není třeba v desktopovém klientu nic dalšího nastavovat. Po dokončení instalace se sám spustí a je připraven k použití. Nyní stačí v zařízení aktivovat požadovaný způsob připojení (BT nebo Wi-fi), spustit aplikace GRemotePro a zařízení "spárovat". Sparování se provede velice jednoduše. Klikněte na "Setings" poté na "Add computer" a nyní už stačí jen použít tlačítko "Find...". Pokud je vše připojeno jak má (U Wi-Fi jsem se s problémem nestekal. Stačí když budou obě zařízení připojená ke stejné síti. Trochu problémy nastávájí při použití BT, kde je třeba nejříve zařízení korektně spárovat s Vaším počítačem a to není vždy uplně bezproblémové), aplikace sama vyhledá PC a Vy jen tuto položku potvrdíte. Nyní už jen stačí na úvodní obrazovce kliknout na "Connect".

GRemotePro GRemotePro GRemotePro GRemotePro

 

 

Jednotlivé funkce

K dispouici je 6 samostatných ovládacích prvků.

GRemotePro

 

Gmouse

- Praktická náhrada klasické myši, která se ovládá pomocí G-Senzoru. Kurzor v PC se pohybuje podle toho, jak se zařízením pohybujete v prostoru. Na dipleji jsou pak dvě klasická tlačítka.

GRemotePro

 

Touchpad

- Tuto funkci není třeba moc představovat. Jedná se o perfektní náhradu klasického notebookového touchpadu. Ve freeverzi jsou pohyby poměrně trhavé. V placené verzi touchpad funguje snad lépe než ten klasický, který je v notebooku :) Vhodné taky pro pohldné ovládaní netbooků, které mají většinou touchpad velice malý.

GRemotePro

 

GPad

- GPad  použijete zejména pro hraní her. Obsahuje klasický čtyřsměrný kříž a 4 tlačítka.

GRemotePro

 

GMedia

- Praktický ovládací panel pro ruznorodé multimediální přehrávače. Nabízí základní ovládací prvky, jako je přepínání skladeb, ovládaní hlasitosti atd.

GRemotePro

 

Touchpad (2)

- Další touchpad, tentokrát orientovaný naležato a doplněný o 4 tlačítka.

GRemotePro

 

GRace

- Herní lahůdka, kterou použijete zejmena v automobilových závodech namísto klasického volantu. Více na přiložených videích. (v článku o free verzi)

GRemotePro

 

Explorer

- Drobnou ikonku exploreru obsahuje většina výše zmíněných ovládacích prvků. V PC stačí zvolit nějaký oblíbený adresář (může to být i celý disk) a ten poté můžete ze zařízení bezproblémově procházet a otevírat libovolné soubory.

GRemotePro

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Playcast – multimediální přehrávač s možností streamu

Playcast je pokročilá aplikace sloužící jako multimediální přehrávač, který nabízí také možnost streamu.

Tereza Kratochvílová | software 19 | 08 | 16

Star Walk 2 – odkryjte tajemství vesmíru se skvělou aplikací

Star Walk 2 je aplikace sloužící pro určení polohy hvězd, planet, souhvězdí, komet, mlhoviny a další.

Tereza Kratochvílová | software 16 | 08 | 16

Spoticast – neoficiální klient Spotify pro Windows 10 (Mobile)

Spoticast je aplikace fungující jako neoficiální Spotify klient pro všechna zařízení s Windows 10.

Tereza Kratochvílová | software 07 | 08 | 16

Fantasia Painter - bezkonkurenční editor fotografií pro Windows Phone (aktualizováno)

Fantasia Painter Free je skvělá aplikace na úpravu fotek, která hravě zvládne konkurovat i těm nejlepším fotoeditorům dostupných pro Android a iPhone.

Tereza Kratochvílová | software 27 | 06 | 16

gMaps – Google mapy pro telefon i PC/tablet nyní s podporou offline režimu

Aktualizace (24.4.): Nová podpora offline režimu a plánování tras s průjezdními body.// V dnešním článku si představíme povedenou aplikaci, která přinese Google mapy do vašeho mobilního zařízení.

Tereza Kratochvílová | software 25 | 04 | 16