HD Photo Viewer 8.1 – alternativní prohlížeč fotografií s pokročilými funkcemi

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje integrovaný prohlížeč fotografií a obrázků (málo funkcí, ovládání, apod.) doporučujeme vyzkoušet jeho velmi povedenou alternativu v podobě aplikace HD Photo Viewer 8.1.

Aplikace HD Photo Viewer 8.1 přináší oproti integrovanému řešení mnoho užitečných funkcí navíc. V první řadě je to prohlížení fotografií v plném rozlišení a kvalitě. Integrovaný prohlížeč pro zrychlení prohlížení a hlavně přibližování zobrazuje fotografie značně rozmazané (a tak i komprimované). Tato aplikace řeší nejen tento neduh a nutno říci, že je prohlížení stále velmi rychlé a svižné. Rozdíl mezi rychlostí práce s HD Photo Viewer 8.1 a integrovaným prohlížečem je minimální až nepozorovatelný.

 

Veškeré zobrazované fotografie lze dále přibližovat a to více jak v integrovaném prohlížeči. U telefonů Lumia 1020 a 1520 můžete dokonce zkopírovat do speciální složky fotografie v originálním plném rozlišení, které se při fotografování vytvářejí pro účely dodatečných/zpětných úprav. Zároveň se tato „plná“ fotografie zpřístupní pro ostatní aplikace.

 
Nokia Lumia 630 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Podívejte se na pár ukázek detailů fotografií po přiblížení. První ukázka: 5/16MPx, druhá: 33MPx (Zleva: náhled z integrovaného prohlížeče, náhled v aplikaci HD Photo Viewer 8.1, náhled v plném rozlišení v aplikaci HD Photo Viewer 8.1)

Aplikace HD Photo Viewer 8.1 pracuje se složkami stejným způsobem jako integrovaná aplikace. To znamená, že přistupuje k paměti telefonu i kartě SD současně a systémové složky (Camera Roll, ...) slučuje do jedné. Zároveň obě aplikace umí zobrazit náhled GIF animací, ale pouze HD Photo Viewer 8.1 dokáže animace i rozpohybovat. Sice je výskyt GIF animací stále menší, přesto se tato funkce může hodit.

Další funkcí aplikace je možnost vytváření složek a organizování fotografií. Toto ocení zejména nároční fotografové, kteří se tak nebudou muset zdlouhavě procházet jedinou složku plnou různorodých fotek. Určitě potěší i zámek rotace displeje.

Složky se vytvářejí, podle nastavení na kartě SD či v paměti telefonu, přímo ve složce Pictures. O výsledek organizace tak do budoucna nepřijdete a rozřazená alba lze jednoduše přenést třeba do PC.

Další užitečnou funkcí je odeslání fotografie v plném rozlišení jako přílohu emailu. Nedojde tak ke kompresi do řádů stovek kilobytů, ale pouze k přiložení fotografie v plném rozlišení. V našem případě tak odešleme fotku v rozlišení 33MPx o velikosti 7,3MB bez problému.

Fotografii lze také sdílet standardně např. přes sociální služby nebo třeba přidat do výběru pro živou dlaždici. Ta může být jak průhledná (či v barvě motivu telefonu), tak může zobrazovat právě vámi zadaný výběr fotografií.

V nastavení aplikace lze upravit chování živé dlaždice, nastavit emailový účet pro odesílání fotografií, jazyk aplikace a základní nastavení samotného prohlížeče, jako je světlé/tmavé schéma, základní/maximální přiblížení, prioritu načítání náhledu/plného rozlišení fotografie a chování tlačítka pro zámek orientace displeje. Aplikaci lze také zamknout heslem proti neoprávněnému přístupu jiných osob. S existencí integrované aplikace je to ale tak trochu nesmysl.

Pokud jste tedy alespoň trochu zapáleni do fotografování, aplikace HD Photo Viewer 8.1 je určena právě pro vás. Nabídne lepší náhledy fotografií a obrázků ve vysokém rozlišení, možnosti roztřídění fotografií do složek, možnost posíláni e-mailem v plném rozlišení a mnoho dalšího.

Aplikace je v bezplatné verzi plně funkční a bez reklam, případnou odměnu formou koupě aplikace za nízkou cenu 20kč si však autor určitě zaslouží. Doporučuji tak vyzkoušet!

Komentáře (2)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

htcjirka

07 | 05 | 14 19:54
Ten pouzivam od jeho vzniku, coz je pomerne dlouho a vždy byl lepsi variantou nez defautni galerie. 0

Jindřich Lukeš

07 | 05 | 14 17:56
Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje integrovaný prohlížeč fotografií a obrázků (málo funkcí, ovládání, apod.) doporučujeme vyzkoušet jeho velmi povedenou alternativu v podobě aplikace HD Photo Viewer 8.1. http://wmmania.cz/software/grafika/hd-photo-viewer-81/ 0

Mohlo by vás zajímat

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software včera v 12:59

Windows 10 (Mobile) Insider Preview v. 14951: Nové Insider sestavení pro PC a telefony

Nové Fast Insider sestavení pro počítače i telefony ke stažení. Co přináší nového?

Jindřich Lukeš | články včera v 10:38

Acer Jade Primo za neuvěřitelných 7 990 Kč v oficiální distribuci

Přemýšlíte o kvalitním zařízení za bezkonkurenční cenu? Acer Jade Primo se sníženou cenou by vám rozhodně neměl uniknout.

Jindřich Lukeš | články 19 | 10 | 16

Seznam.cz – Povedený internetový prohlížeč pro Windows 10 Mobile

Seznam.cz představil svůj vlastní (velice povedený) internetový prohlížeč pro Windows 10 Mobile, který potěší nejen uživatele Seznamu, ale i všechny ostatní.

Jindřich Lukeš | software 18 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím