HTC HD2 (Leo) - Jak nainstalovat HSPL ?

V tomto článku si ukážeme, jak nainstalovat HSPL (Hard SPL) do HTC HD2 (Leo). Jinými slovy by se dalo říci, jak připravit zařízení, aby do něj bylo možné nahrát jakoukoliv ROM...

Aktualizovaný návod naleznete ZDE.

Tento návod je prakticky ověřený a přeložený postup zveřejněný na XDA-Developers.com . Celý postup jsem prováděl na OS Windows 7 (32bitová verze) se všemi aktualizacemi.


Proč vlastně instalovat HSPL do zařízení? Je to proto, že výrobce moc často aktualizace ROM nevydává a začíná se objevovat spousta ROM od nadšenců především z XDA-Developers.com. Aby bylo možné třeba i ROM z těchto stránek instalovat (anebo samostatné RadioROM) je nutné mít zařízení „odemčené“ pro instalaci jakékoliv ROM. Pokud tomu tak nebude, objeví se nám při flešování tato hláška:

hspl hd2

 

Rozdíly mezi flešováním pomocí GoldCard (GC), SoftSPL (SSPL) a HardSPL (HSPL):

 

Pomocí GC je možné flešovat pouze oficiální ROM od HTC určené třeba i pro jiný region anebo jiného operátora. GC nezůstává zapsaná v software zařízení. Pomocí SSPL je navíc oproti GC možné flešovat neoficiální pouze čistou ROM (software telefonu bez software ovládající hardware – především komunikační část). SSPL nezůstává zapsané v software zařízení. Pomocí HSPL je navíc oproti SSPL možné flešovat ještě samostatně RadioROM (část software telefonu ovládající hardware – především komunikační část). HSPL modifikuje SPL část software zařízení. Je v zařízení zapsané až do doby dokud není přepsané. HSPL je vhodné odstranit nejlépe vždy před každou návštěvou servisu, aby se předešlo možným problémům s uznáním záruky.

 

Co budeme potřebovat:

1) zařízení HTC HD2 s verzí SPL 1.42.0000

hspl hd2

2) HSPL_HD2.zip

 

Co instalací HSPL získáme:

- Již zmíněná možnost flešovat jakoukoliv oficiální ROM od HTC určenou třeba i pro jiný region anebo jiného operátora

- Úroveň zabezpečení = 0, takže je možné používat všechny příkazy bootloaderu (pro vývojáře)

- Toto HSPL nebude přepsáno flešnutím kompletní ROM včetně SPL pomocí flešovací utility RUU pomocí PC

- Možnost flešovat neoficiální ROM (není prováděna kontrola signatury v .nbh souboru)

 

Postup instalace HSPL:

Vstoupit do bootloaderu a zkontrolovat verzi SPL. Pokud je stejná jako na předchozím obrázku (1.42.0000) je možné pokračovat dále. Pokud je jiná naflešovat do zařízení kompletní oficiální ROM, která by toto SPL měla obsahovat. Do bootloaderu se dá vstoupit tak, že stačí na vypnutém zařízení při zapnutí držet tlačítko ztlumování hlasitosti. Z bootloaderu se „vyskakuje“ vyndáním baterie anebo provedením SoftResetu.

 

Soubor hspl.zip po stažení rozbalíme kamkoliv do PC, klidně do složky na plochu. Zařízení připojíme k počítači, na kterém budeme flešovat a necháme připojit přes profil ActiveSync. Počkáme, až se nám zařízení k PC připojí a celou akci spustíme souborem HSPL.exe.

hspl hd2

Instalaci HSPL začneme stiskem tlačítka Next. V této chvíli se zařízení automaticky přepne do bootloaderu.

 

Po chvilce se nám na obrazovce PC objeví toto:

hspl hd2

 

Pokud vidíme na obrazovce zařízení nápis „We hacker it!“ pokračujeme potvrzením dotazu na PC pomocí tlačítka Ano. Za okamžik se zobrazí na displeji zařízení teploměr jako při flešování nové ROM a tak za 3 sekundy je vše hotovo. Zařízení se samo restartuje a na obrazovce PC jsme o úspěšné instalaci HSPL informování touto hláškou:

hspl hd2

Po potvrzení pomocí tlačítka OK se celý proces dokončí.

Pro kontrolu jestli jsme byli úspěšní je ještě možné ověřit v bootloaderu verzi SPL v zařízení.

Mělo by to vypadat takto:

hspl hd2

 

V této chvíli nám již nic nebrání v tom nahrávat si do zařízení jakoukoliv libovolnou ROM anebo samostatnou RadioROM, která je pro HD2 určena.

 

 

Vrácení původního SPL do zařízení:

Tento postup NEPROPVÁDĚT s ROM 3.14 !!!

Rozbalíme si oficiální ROM od HTC ze souboru.exe např. pomocí WinRaru. Po rozbalení vybereme soubor RUU_signed.nbh a nakopírujeme na paměťovou kartu. Přejmenuje ho na leoimg.nbh a přepneme zařízení do bootloaderu.

 

Vyskočí na nás tato tabulka:

hspl hd2

Z této obrazovky můžeme dále pokračovat stisknutím zapínacího tlačítka (začne flešování) anebo stisknutím tlačítka ztlumování hlasitosti (celý proces se stornuje a zařízení se vrátí do bootloaderu). Pokud stiskneme zapínací tlačítko zařízení se přeflešuje kompletně i to i včetně původního SPL. Správnost této operace opět můžeme ověřit na obrazovce bootloaderu.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Acer Jade Primo – první PC telefon (podpora Continuum) s W10M představen

Acer Jade Primo – první PC telefon (podpora Continuum) s W10M představen

Acer na tiskové konferenci v Berlíně představil první PC telefon – Jade Primo s Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | články před 11 hod.

Instragram – oficiální aplikace pro Windows Phone

Instragram – oficiální aplikace pro Windows Phone

Aktualizace (2.9.2014): Oficiální aplikace Instagram se dočkala drobné aktualizace opravující chyby// Na Storu je k dispozici betaverze oficiální aplikace Instagram. Windows Phone se tak konečně dočkal další důležité a dlouho očekávané oficiální aplikace.

Jindřich Lukeš | software před 11 hod.

Zálohování a obnova dat ve Windows Phone 8.1 a Windows 10 Mobile

Zálohování a obnova dat ve Windows Phone 8.1 a Windows 10 Mobile

V tomto podrobném návodu se detailně podíváme na funkce pro zálohovaní a obnovu dat ve Windows Phone 8.1 a Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | návody před 23 hod.

Surfy – jedinečný internetový prohlížeč pro Windows Phone

Surfy – jedinečný internetový prohlížeč pro Windows Phone

Surfy představuje skvělý internetový prohlížeč, který nabízí řadu zajímavých funkcí.

Tereza Kratochvílová | software včera v 09:20

6tag – Nejlepší Instagram klient pro Windows Phone (aktualizováno)

6tag – Nejlepší Instagram klient pro Windows Phone (aktualizováno)

Aktualizace (31.8.): Aplikace se dočkala aktualizace přinášející několik podstatných novinek.// 6tag je bezkonkurenčně nejlepší aplikací pro Instagram a v mnoha směrech překonává i oficiální aplikaci.

Tereza Kratochvílová | software 31 | 08 | 15