HeaderTiles – Uspořádejte si domácí obrazovku

HeaderTiles nabízí skutečně rozsáhlé možnosti tvorby vlastních dlaždic, které po připnutí na plochu pomohou zvýšit její přehlednost a umožní organizaci dlaždic do různých skupin.

Stažení S příchodem Windows Phone 8 dostala domácí obrazovka systému zcela nový rozměr. Kromě odstranění volného místa v pravé části displeje přibyl i třetí rozměr dlaždic, který se stal velmi oblíbeným. Někteří uživatelé dokonce používají žádný jiný a z domácí obrazovky Windows Phone tak vytváření nepříliš přehlednou matici ikon známou například z iPhonů.

Této skutečnosti si všimli i někteří programátoři a na Storu se začínají objevovat aplikace, které výrazně usnadní organizaci plochy a celkově ji zpřehlední. Obecně by se dalo říci, že tyto aplikace slouží pro vytváření modifikovatelných dlaždic, které si každý může přizpůsobit svým potřebám.

Jednou z těchto aplikací je HeaderTiles.

Po spuštění aplikace vás přivítá příjemné a intuitivní prostředí, ve kterém se během několika málo okamžiků zorientujete a následně jednoduše vytvoříte dlaždici dle svých představ. Aplikace nabízí skutečně široké možnosti nastavení jednotlivých dlaždic.

HeaderTiles

1) Náhled

V horní části displeje vidíte aktuální náhled výsledné dlaždice.

2) Content

Tlačítko „Content“ vám umožní vložit do dlaždice libovolný text (nadpis). Pokud zvolíte položku „subtitle“, je možné vložit ještě podnadpis.

HeaderTiles

 

3) Style

Druhé tlačítko „Style“ zobrazí nabídku všech dostupných editačních funkcí. Můžete měnit styl celé dlaždice (style), nastavit barvu pozadí (accent), barvu textu (text color), styl textu (font style) a velikost (text size).

HeaderTiles HeaderTiles HeaderTiles HeaderTiles

4) Resize

Poslední tlačítkem je „Resize“, které umožňuje zvolit velikost celé dlaždice. Tato velikost však slouží pouze pro zobrazení správného náhledu v horní části displeje. Pokud dlaždici přidáte na plochu, vloží se ve standardním tvaru, který je nutné si zmenšit/zvětšit.

HeaderTiles HeaderTiles HeaderTiles

Vytvořené dlaždice si můžete rovnou připnout na plochu, anebo uložit přímo v aplikaci (pro pozdější použití). Tyto funkce naleznete v menu u spodního okraje displeje.

HeaderTiles nabízí skutečně široké možnosti nastavení dlaždic, ze kterých si vybere i náročnější uživatel. Níže přikládám pro názornost i několik vlastnoručně vytvořených dlaždic.

HeaderTiles HeaderTiles


Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Outlook Mail a Kalendář pro Windows 10 (Mobile) - detailní pohled (aktualizováno)

(25.10.): Interaktivní notifikace a další funkce ve verzi pro PC.// Podrobná recenze systémové aplikace sloužící ke správě e-mailů a kalendáře ve Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:19

Microsoft ukončil podporu Skypu pro Windows Phone 8.1 a starší

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody 24 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím