HeaderTiles – Uspořádejte si domácí obrazovku

HeaderTiles nabízí skutečně rozsáhlé možnosti tvorby vlastních dlaždic, které po připnutí na plochu pomohou zvýšit její přehlednost a umožní organizaci dlaždic do různých skupin.

Stažení S příchodem Windows Phone 8 dostala domácí obrazovka systému zcela nový rozměr. Kromě odstranění volného místa v pravé části displeje přibyl i třetí rozměr dlaždic, který se stal velmi oblíbeným. Někteří uživatelé dokonce používají žádný jiný a z domácí obrazovky Windows Phone tak vytváření nepříliš přehlednou matici ikon známou například z iPhonů.

Této skutečnosti si všimli i někteří programátoři a na Storu se začínají objevovat aplikace, které výrazně usnadní organizaci plochy a celkově ji zpřehlední. Obecně by se dalo říci, že tyto aplikace slouží pro vytváření modifikovatelných dlaždic, které si každý může přizpůsobit svým potřebám.

Jednou z těchto aplikací je HeaderTiles.

Po spuštění aplikace vás přivítá příjemné a intuitivní prostředí, ve kterém se během několika málo okamžiků zorientujete a následně jednoduše vytvoříte dlaždici dle svých představ. Aplikace nabízí skutečně široké možnosti nastavení jednotlivých dlaždic.

HeaderTiles

1) Náhled

V horní části displeje vidíte aktuální náhled výsledné dlaždice.

2) Content

Tlačítko „Content“ vám umožní vložit do dlaždice libovolný text (nadpis). Pokud zvolíte položku „subtitle“, je možné vložit ještě podnadpis.

HeaderTiles

 

3) Style

Druhé tlačítko „Style“ zobrazí nabídku všech dostupných editačních funkcí. Můžete měnit styl celé dlaždice (style), nastavit barvu pozadí (accent), barvu textu (text color), styl textu (font style) a velikost (text size).

HeaderTiles HeaderTiles HeaderTiles HeaderTiles

4) Resize

Poslední tlačítkem je „Resize“, které umožňuje zvolit velikost celé dlaždice. Tato velikost však slouží pouze pro zobrazení správného náhledu v horní části displeje. Pokud dlaždici přidáte na plochu, vloží se ve standardním tvaru, který je nutné si zmenšit/zvětšit.

HeaderTiles HeaderTiles HeaderTiles

Vytvořené dlaždice si můžete rovnou připnout na plochu, anebo uložit přímo v aplikaci (pro pozdější použití). Tyto funkce naleznete v menu u spodního okraje displeje.

HeaderTiles nabízí skutečně široké možnosti nastavení dlaždic, ze kterých si vybere i náročnější uživatel. Níže přikládám pro názornost i několik vlastnoručně vytvořených dlaždic.

HeaderTiles HeaderTiles


Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software včera v 17:18

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím