HERE Maps (Nokia Mapy) v nové verzi s exkluzivní funkcí LiveSight

HERE Maps (Nokia mapy) přinášejí uživatelům Lumií celou řadu užitečných a exkluzivních funkcí. Za zmínku stojí například kvalitní mapové podklady, navigace pro pěší, synchronizace oblíbených míst apod. V poslední verzi navíc přibyla povedená funkce rozšířené reality.

Stažení Nokia Mapy, později přejmenovány na HERE Maps, přináší na Windows Phone celou řadu zajímavých a užitečných funkcí. Samotná aplikace patří do výbavy všech Lumií již od samého počátku. Pro Windows Phone 7.X přináší podstatně kvalitnější mapové podklady, které se s těmi ve výchozích Bing mapách nedají srovnávat.

V případě Windows Phone 8 již rozdíly v mapových podkladech nenajdeme, jelikož výchozí aplikace používá mapy od Nokie, k dispozici je však několik zajímavých a velmi pokročilých funkcí.

 

Mapové podklady

Nokia před lety koupila společnost Navteq, která je jedním z lídrů na poli mapových podkladů. Mapy Nokie tedy patří k jedněm z nejkvalitnějších. V samotné aplikaci máte standardně na výběr z několika vrstev – mapa, satelitní, veřejná doprava a doprava. Mapy je navíc možno stáhnout do telefonu a používat offline.

HERE maps

 

Plánování tras a navigace pro pěší

Velmi užitečnou funkcí je plánování tras a možnost následné navigace. Jednoduše stačí zadat cílové místo, aplikace automaticky naplánuje cestu a zobrazí její přesný rozpis. Vybrat můžete z různých druhů dopravy – pěší, MHD, autem. Po kliknutí na tlačítko „zahájit navigaci“ budete přepnuti do navigačního módu, kde uvidíte všechny potřebné informace (přehled trasy, pokyny apod.) potřebné pro zdárné dosažení cíle.

HERE maps HERE maps HERE maps

HERE maps HERE maps HERE maps

 

Zájmová místa

Mapy od Nokie se také vyznačují obsáhlou databází zájmových míst, které je možné zobrazit a vyhledat. Přidávat lze také vlastní oblíbená místa. Samozřejmosti je možnost připnutí na plochu ve formě dlaždice.

HERE maps HERE maps

 

Synchronizace s internetovými mapami

Pokud v nastavení zadáte své přihlašovací údaje k Nokia účtu, můžete synchronizovat oblíbená místa mezi telefonem a webovou verzí map.

 

LiveSight – rozšířená realita

Třešničkou na dortu je funkce Live Sign, která je dostupná v poslední aktualizaci aplikace. Jedná se v podstatě o integraci aplikace Nokia City Lens do Nokia Maps. Co to v praxi znamená? Mapy jsou obohaceny o tzv. rozšířenou realitu.

HERE maps

Pokud v nabídce vrstev zvolíte LiveSight a telefon držíte vodorovně se zemí, mapa se ohraničí kružnicí a na pozadí se aktivuje fotoaparát. Pokud přístroj postupně natočíte (jako byste chtěli fotit), mapa se začne sklápět a přemisťovat ke spodnímu okraji displeje. Na displeji se začnou objevovat názvy jednotlivých objektů a jejich vzdálenost. Vše je možné si kontrolovat na mapě dole. Po kliknutí na libovolný objekt se zobrazí bližší informace.

HERE maps HERE maps

Tato funkce je ideální v neznámém prostředí, kdy stačí vytáhnout telefon, zacílit na libovolnou zajímavou stavbu a aplikace vám ihned sdělí, oč se jedná. Další možnosti využití přicházejí ve chvíli, kdy hledáte nějaké obchodní centrum, kavárnu apod.


Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

22 | 05 | 13 13:36
HERE Maps (Nokia mapy) přinášejí uživatelům Lumií celou řadu užitečných a exkluzivních funkcí. Za zmínku stojí například kvalitní mapové podklady, navigace pro pěší, synchronizace oblíbených míst apod. V poslední verzi navíc přibyla povedená funkce rozšířené reality. http://wmmania.cz/software/nokia-aplikace/here-maps/ 0

Mohlo by vás zajímat

Zajímavý koncept Surface Phonu vytvořený na základě nedávno schválených patentů Microsoftu

Jindřich Lukeš | články včera v 00:00

Podpora notifikací z Windows 10 (Mobile) nejen ve Fitbitu na obzoru (aktualizováno)

Jindřich Lukeš | články 13 | 01 | 17

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Nová kumulativní aktualizace pro PC (KB3213986) i telefony (14393.693) s Windows 10 (Mobile)

Jindřich Lukeš | články 11 | 01 | 17

Windows 10 jsou již na téměř 25% všech osobních počítačů

Jindřich Lukeš | články 04 | 01 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím