Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

HiddenSMS - Konečně, soukromí v mobilní komunikaci

V dnešní recenzi se zaměříme na originální a velice povedený prográmek, který dokáže skrýt a maskovat veškerou (SMS, MMS, hovory ...) komunikační činnost (na/z vybraných kontaktů). Získáte tak soukromí, o kterém se Vám dříve ani nesnilo. Vhodné zejména pro uživatele, kterým záleží na vysoké míře zabezpečení soukromí (pokročlilý algoritmus, řada perfektních a propracovaných funkcí a mnoho dalšího)....
an>

Aktuálně:

Vydána LITE verze, jejíž hlavní funkcí je pouze skrývání SMS. Výhodou je velice nízká cena za licenci. Více inormací naleznete ZDE.

_______________________________________________________________________

Aktuálně:

Exkluzivně můžete získat SLEVU 25% na každou licenci. Více informací ZDE.

_______________________________________________________________________


Každý z nás určitě někdy narazil na problém soukromí ve svém vlastním mobilním přístroji. Příčin může být celá řada. Od základních, například když půjčujete svůj přístroj někomu cizímu a nechcete, aby někdo četl SMS od Vaší přítelkyně. V této souvislosti mě napadá typické půjčování telefonů ve školních lavicích. Do cílové skupiny uživatelů, kteří ocení možnosti tohoto programu, však mohou patřit i tzv. "záletníci" :), kteří potřebují tajit veškeré hovory a SMS/MMS od své tajné přítelkyně. Uplatnění programu je velice rozsáhlé,nabízí diskrétnost a maximální ochranu dat.


HiddenSMS je velice kvalitní program vyvíjený společností Kandox s.r.o., jehož funkce jsou do detailu propracovány. V bodech zmíním ty nejpodstatnější:

  • skrytý příjem a odesílání SMS
  • maskování skutečných kontaktů falešnými
  • skrytý adresář kontaktů
  • utajené volání a historie hovorů
  • přeposílání SMS na e-mail a jiný mobilní telefon
  • program běží v mobilu zcela skrytě
  • šifrování veškerých uložených dat
  • kryptování (šifrování) dat silnou šifrou
  • možnosti přejmenování názvu programu, změny ikony, umístění a názvu kryptovaného datového souboru.
  • mnoho dalších užitečných funkcí.


Stažení a instalace


Nejříve je třeba říci, že HiddenSMS je nabízen jako placený software, který můžete po dobu 30 dní zdarma vyzkoušet. Instalace placené a zkušební verze jsou oddělené.

Zkušební verzi si můžete stáhnout ZDE. Po stažení provedeme klasickou instalaci z PC pomocí Active Sync. Více informací a podrobný postup naleznete ZDE. Pro méně zkušené uživatele doporučuji důkladně pročíst !

Instalace není zcela standardní, ale velice se podobá klasické instalaci z PC. V první řadě je nutné mít zařízení připojeno k ActiveSync. Stažený instalátor aplikace spustíme v PC a řídíme se pokyny průvodce (vše je pěkně česky). Na závěr potvrdíme restartování zařízení na displeji.

Plnou verzi taktéž nalezneme na domovském webu. Odkaz pro přímé stažení naleznete ZDE. Postup instalace je až na jednu drobnost téměr totožný se zkušební verzí. Rozdíl je pouze v nutnosti zadat v průběhu instalace Číslo objednávky a Licenční číslo, které získáte po zakoupení licence programu (viz. dále).


Spuštění a prvotní nastavení

Po úspěšné instalaci nás čeká první spuštění programu. Na úvodní obrazovce nastavíme jazyk, hlavní heslo a heslo pro použití falešného zápisníku. Potvrdíme tlačítkem "OK" a program nám zobrazí několik doporučení.

hiddensmshiddensms

V tuto chvíli je nutné si objasnit první "maskovací" a velice povedenou funkci, která se jmenuje Falešný zápisník. Konkrétně se jedná o část programu, kam se také dají zapsat určitá data a která má za účel pouze maskování programu. Do módu Falešného zápisníku vstoupíte po zadání hesla Falešného zápisníku při vstupu do programu.

(Pokud např. před partnerem, potřebujete zdůvodnit používání programu a samozřejmě chcete utajit jeho pravou funkci, zadejte při vstupu do programu místo Hlavního hesla, Heslo falešného zápisníku a otevře se tento Falešný zápisník. Předem si tam zapište určitá privátní data, která postačí k vysvětlení, proč tento program používáte.



Základní členění programu je velice jednoduché a intuitivní. Na výběr máme ze čtyř sekcí: Kontakty, Doručené SMS, Přehled zpráv a Zápisník.


hiddensms


Přidání kontaktů

V první řadě je pro správnou funkci nutné program řádně nastavit, aby splňoval veškeré naše požadavky. To nejdůležitější najdeme v sekci "Kontakty", kam musíme zadat telefoní čísla osob, jejichž komunikaci chceme skrýt. K dipozici je vložení číslel ze standardních kontaktú v přístroji nebo SIM a také ruční vložení. Při vložení kontaktu máme k dispozici několik zajímavých voleb. Nejdříve nastavíme jméno a telefoní číslo osoby, zaškrtneme zachytávání SMS/MMS (dle potřeby) a také zachytávání hovorů. V případě hovorů můžeme zvolit, zda se bude zobrazovat "neznámé číslo" nebo libovolné jméno/číslo.


hiddensmshiddensms


Výsledek předchozího nastavení v praxi vypadá nějak takto (Kontakt uložený v aplikaci jako "Terezka :)" má nastaveno krycí jméno a číslo jako "Jarda - práce" s telefoním číslem "123456". Doložené screeny dokazují, že to opravdu funguje :


hiddensmshiddensms


Od editace/přidávání kontaktu ještě neustoupíme. V menu "Nabídka" (pravá softkey) se nabízí několik zajímavých funkcí. Jednou z nich je přiřazení upozorňovací SMS. Tedy SMS, která přijde v případě, že nám tento kontakt napíše (bez ohledu na to, co bude v originální zprávě). Tuto "krycí" zprávu si můžeme vybrat ze seznamu předpřipravených, nebo si ji sami nadefinovat. Více o vytvoření vlastních naleznete v nastavení programu, viz. dále.


hiddensmshiddensms


Další v seznamu jsou "Speciální funkce", které nabízí přeposlání SMS na jiné telefonní číslo nebo e-mail (Možnosti nastavení vidíte na přiložených obrázcích). Tato funce v praxi funguje výborně. Aniž by to bylo jakýmkoliv způsobem zřejmé (na displeji telefonu), aplikace automaticky přepošle Originální nebo Skrytou SMS přímo na zadané telefonní číslo nebo e-mail (viz. přiložený obrázek). Poslední možností v této nabídce je volba selektivního hesla. Toto heslo slouží ke speciálnímu spouštění aplikace, kdy budou viditelná jen data, která se týkají kontaktu u něž je heslo vyplněno. (Pokud budete chtít spustit aplikaci s využitím selektivního hesla, musíte ho zadat ve formátu "Hlavní heslo mezera Selektivní heslo).


hiddensmshiddensmshiddensmshiddensmshiddensms


Pokud máme vše nastaveno, můžeme kontakt uložit tlačítkem "OK". Aplikace provede automatické šifrování.


hiddensms



Nastavení aplikace

Nyní se dostáváme k vlastnímu nastavení celé aplikace. (Toto nastavení je z praktického hlediska vhodnější prováděť ještě před přidáváním kontaktů. Z hlediska přehlednosti článku jsem ho však umístil až jako následný krok)

Do hlavního nastavení se dostaneme z výchozího menu aplikace přes pravou softkey, označenou jako "Nabídka". Zde nás bude zajímat hlavně položka "Pokročilá nastavení", kde první volbou jsou "Hesla". K obrazu svému si můžeme přizpůsobit odblokování aplikace. Po zadání hesla může zůstavat stále odemčená po zadaný časový interval ("Časové odblokování") nebo bez omezení ("Nekonečné odblokování"). Možnost "Program je vypnutý" slouží k vypnutí aplikace. Díky pokročilé integraci do systému WM nelze program vypínat standardním způsobem. Totéž platí i pro odinstalaci, ta se provádí pomocí tlačítka "Odinstalace programu".

hiddensmshiddensmshiddensms


Další volbou je "Identifikace". Zde se nastavují konkrétní prvky, které na displeji signalizují aktivní zachytávání popř. tajnou příchozí SMS/MMS. Jedná se o body, resp. znaky (zobrazující se na displeji) u nichž můžeme nastavit barvu, velikost, umístění a dobu zobrazení. Na to, jak tyto ukazatele vypadají v praxi, se podívejte na přiložené screeny.


hiddensmshiddensmshiddensms


V nabídce Data můžeme přesunout a přejmenovat vlastní datový soubor aplikace. Tonto soubor je také možné zálohovat (např. přesunutím do PC). Později je možné jej znovu použít, pokud data nahrajeme zpět do telefonu (ke kterému byla koupena licence) a program HiddenSMS na něj znovu nainstalujeme. V tomto okamžiku však narážíme na problém, jenž způsobuje licenční politika výrobce. Ten standardně umožňuje pouze jednu instalaci aplikace. Pokud tedy častěji provádíte HR nebo si pořídíte nový přístroj, bude třeba výrobce kontaktovat. Po vzájemné domluvě by neměl být problém ve zvýšení počtů možných reinstalací.

hiddensms


Velice zajímavou a hlavně "maskovací" funkcí je změna názvu a ikony vlastního programu ("Název a ikona programu"). Název můžeme volit libovolný (V mém případě jsem zvolil název "Antivirus" :) ). Osobně však doporučuji nějaký nenápadný ;). Změna systémové ikony je pak přístupná pouze v plné verzi.


hiddensmshiddensms


Poslední nabídkou, která stojí za zmínku, jsou "Upozorňovací SMS". Již jsem se o nich dříve zmiňoval. Konkrétně se jedná o "krycí SMS", kterou si můžeme nadefinovat a která přijde místo originální SMS. V praxi to pak vypadá tak, že pokud z telefoního čísla uloženého v aplikaci přijde SMS/MMS, automaticky se uloží do skytého inboxu (přístupny z menu aplikace) a na displeji se objeví právě tato "krycí" SMS, která se nijak neodlišuje od všech ostatních. Výrobce již několik šikovných zpráv přichystal. Můžete si je však rozšířit o libovolný počet dalších. Na přiložených obrázcích můžete vidět praktické přiklady, kde jsem nastavil vlastní "krycí" SMS, která vypadá jako informační mail z WMmanie. Na dalším obrazku pak vidíte vlastní inbox s originální SMS, která je dostupná v menu aplikace.


hiddensmshiddensmshiddensmshiddensmshiddensms


Další funkce

Automatické zapnutí aplikace po zapnutí telefonu (po vybití baterie, po restartu...), automatické skrytí programu na pozadí (=zavření aplikace) po zhasnutí displeje, automatické vypnutí všech funkcí aplikace po výměně SIM (aby program nebyl prozrazen, pokud telefon půjčíme někomu jinému a on si tam dá svoji SIM a má náhodou některé stejné kontakty jako mám já ty "skryté" - typicky je to vlastní manželka, a kontakt na její kamarádku:-)) ).


V základní nabídce programu se nacházejí ještě 2 položky, o kterých jsem se nezmiňoval. První z nich je "Přehled zpráv", kde najdeme veškerou komunikaci, kterou jsme pomocí programu provedli. Vše je velice podobné klasickému správci SMS a ovládaní je intuitivní.


hiddensmshiddensms


Poslední položkou je "Zápisník", který slouží k zaznamenávání důležitých dat. Práce s ním je trochu komplikovanější, ale určitě ji každý zvládne. Můžete vytvařet nové soubory (listy), do kterých umístíte například PINy, čísla kreditních karet atd. Díky celkovému zabezpečení aplikace budou tato data na nejbezpečnějším místě, na které se nikdo nedostane. Zde je třeba upozornit, že tento zapisník není totožný s "Falešným zapisníkem", který slouží pouze k maskování. Data v tomto zápisníku se nacházejí spolu s SMS ve stejném souboru, který je silně zabezpečen, a proto je vhodný pro Vaše nejcitlivější data.




Praktické zkušenosti a hodnocení

K dispozici mám na testování plnou verzi programu. Většina screenů však pochází ze zkušební verze. Než sem začal samotný program testovat, byl sem k němu poměrně skeptický. Během testování jsem však postupně měnil názor. Již na první pohled je zřejmé, že autor propracoval veškeré funkce do detailu. Po důležitém (poměrně dlouhém) nastavení všech kontaktů a fukcí se jedná o skvělý nástroj, který dokáže téměř dokonale zabezpečit Vaše soukromí. Veškeré funkce (popsány výše), které jsou v tomto směru potřeba, jsou z praktického hlediska splněny. Aplikaci jsem velice podrobně testoval a případné nejasnosti jsem obratem konzultoval s výrobcem.


K dokonalosti programu však chybí ještě doladit několik maličkostí. Při testování jsem narazil na jeden drobný nedostatek, který je zřetelný u funkce "skrytí příchozího hovoru", konkrétně ve fázi, kdy se příchozí hovor od dotyčné ("maskované") osoby zobrazí na displeji. Aplikaci totiž chvíli (zlomek sekundy) trvá než příchozí hovor (resp. vyskakující upozornění) "podchytí" a nahradí ho vlastním. Skutečně se jedná pouze o okamžik, ale ne zas tak malý, aby nebyl vidět. (Povedlo se mi udělat i screen). Tuto chybu nelze zcela připisovat výrobci, jelikož se spíše jedná o vlastnost hardwaru resp. operačního systému zařízení, který je v okamžiku příchozího volání značně vytížen. A právě proto, aby nedošlo při tomto vytížení k nějakým nesrovnalostem oproti standardu, následuje tato drobná prodleva, která dokaže příchozí hovor odhalit. V praxi to ovšem není tak horké, jak se může zdát. Aby byl hovor odhalen, musela by neopránvěná osoba sledovat zařízení 24 hodin denně a pak si ve zlomku vteřiny dané 9ti místné číslo zapamatovat. Upřímně pochybuju, že by toto někdo dokázal. Tento fakt navíc podporuje skutečnost, že veškerá komunikace vč. historie volaní bude po otevření prázdná (popř. nahrazena krycími čísly) a po prvotním (originálním) čísle nebude ani stopa.

hiddensmshiddensms

Posledním, ne v pravém slova smyslu, nedostatkem je cena plné verze aplikace, která činí 3980 Kč. (Aktuálně: Sleva 25% - Více informací ZDE) Osobně si ale myslím, že tato cena je přijatelnou "obětí" za Vaše soukromí, které bude dokonale chráněno. V dohledné době autor aplikace slibuje vydání Lite verze, která bude obsahovat jen základní funkce (zřejmě pouze Skrytí SMS). Bude ale o poznání levnější. A také verzi PROFI, kde se můžete těšit ještě na další vymoženosti, jako například skryté posílání GPS souřadnice zařízení, přeposílání historie hovorů a mnoho dalšího


Doporučuji také navštívit web výrobce, kde mimo jiné naleznete pěkného obrázkového průvodce funkcemi programu...

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, směřujte je prosím do fóra. Rád na vše odpovím, popř. otestuji co bude třeba.

Na závěr ještě krátký průvodce instalací a zakoupením licence:



Zakoupení licence

Pro bezproblémový provoz plné verze je nutné zakoupit licenci. Vše jednoduše a pohodlně provedete na webu aplikace pod tlačítkem "Koupit". Po kliknutí budete vyzváni k zadání e-mailu a vybrání způsobu platby.

hiddensms

Po kliknutí na "Potvrdit" se dostanete na stránku s rekapitulací vyplněných údajů. Tlačítkem "Dokončit" odešlete závaznou objednávku.

hiddensms

Po dokončení se zobrazí číslo objednávky a licence, která však bude aktivní až po zaplacení požadované částky. Pokud jste vyplnili i e-mailovou adresu, můžete kopii údajů očekávat ve Vaší schránce.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Instagram – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(23.03.): Podpora více fotografií v jednom příspěvku. // Oficiální aplikace Instagram určená pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 23 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 22 | 01 | 17

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16