Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

HiddenSMS LITE – Odlehčená verze správce Vašeho soukromí

Před měsícem jsme si zde představili perfektní aplikaci HiddenSMS od české společnosti Kandox s.r.o., jejíž hlavním cílem je zabezpečení soukromí ve Vašem mobilním zařízení. V dnešním článku se zaměříme na odlehčenou a podstatně levnější verzi tohoto programu, jejíž hlavním cílem je skrývání (maskování) SMS od zvolených kontaktů.
an>

Před měsícem jsme si zde představili perfektní aplikaci HiddenSMS od české společnosti Kandox s.r.o., jejíž hlavním cílem je zabezpečení soukromí ve Vašem mobilním zařízení. Mezi hlavní přednosti patří maskování příchozích hovorů a SMS, pokročilá míra šifrování, možnosti přeposílání „citlivých“ SMS zpráv a celá řada dalších funkcí, které dokážou skrýt veškerou mobilní komunikaci se zvolenými čísly. Pokud Vás tento stručný popis zaujal, podrobnou recenzi tohoto programu naleznete ZDE.


V dnešním článku se zaměříme na odlehčenou a podstatně levnější verzi tohoto programu, jejíž hlavním cílem je skrývání (maskování) SMS od zvolených kontaktů. Opět máme k dispozici 30 dní na vyzkoušení produktu, po této době je nutné si aplikaci zakoupit na webu výrobce. Postup instalace a zakoupení licence je totožný jako u klasické verze, proto Vás opět pouze odkážu do minulého článku.

Když aplikaci poprvé spustíme, přivítá nás úvodní obrazovka se základním nastavením. Zde je nutné vybrat jazyk (čeština je samozřejmostí) a nastavit heslo pro spuštění programu (následně i jeho ověření). Po potvrzení na displeji následuje doporučení výrobce (zobrazí se pouze při prvním spuštění programu) a pak již hlavní menu programu.


hiddensms litehiddensms litehiddensms lite

Nejdříve je nutné zamířit do nastavení (zvolíme tlačítko „Nabídka“ v pravém dolním rohu displeje), kde si můžeme upravit několik vlastností. Po kliknutí se nám zobrazí menu, kde nejdůležitější je hned první položka „Pokročilá nastavení“. V této nabídce máme několik možností. Pod tlačítkem „Hesla“ se skrývá možnost změny hlavního hesla, odinstalace (Hidden SMS nelze odinstalovat klasickým způsobem uskutečněným z nabídky „Odebrat programy“ přímo v menu zařízení.) a vypnutí samotné aplikace. V tuto chvíli si asi říkáte, proč musím vypnutí programu někde nastavovat? Odpověď je jednoduchá. HiddenSMS má tu vlastnost, že se spouští automaticky a skrytě hned po spuštění přístroje (nemusíte se tak o nic starat a Vaše SMS jsou stále v bezpečí). O jejím provozu jsme informování pouze drobnou žlutou ikonkou v levé horní části displeje.

hiddensms litehiddensms litehiddensms litehiddensms lite

Další položkou v nastavení jsou „Data“, kde se nám nabízí možnost rekonstrukce databáze. Poslední podstatnou volbou v nastavení je položka „Další nastavení“, kde si můžeme zatrhnout, zda se u příchozí SMS z utajeného čísla ozve zvukový signál, či nikoliv. Pokud tuto možnost necháme zatrženou, v praxi to vypadá tak, že příchozí SMS „zapípá“, ale nikde nebude vidět. Pokud však budeme pozorní, všimneme si miniaturního červeného indikátoru (velikosti cca 2px) uprostřed horní lišty (mezi stavovými ikonkami), který zde bude svítit až do přečtení příchozí SMS v menu aplikace.

hiddensms litehiddensms litehiddensms litehiddensms lite

Nyní máme za sebou veškerá nastavení a můžeme se pustit do toho nejdůležitějšího, a tím je přidání kontaktů, jejichž SMS chceme skrýt. Opět se jedná o jednoduchý úkon. Vstoupíme do menu „Kontakty“ z hlavní nabídky. Zde klikneme na „Nový“, nastavíme potřebné informace (jméno a tel. číslo) a zapneme zachytávaní SMS. Po potvrzení chvíli počkáme, než program provede zašifrování nového kontaktu a máme hotovo. Pokud chceme přidat další kontakt, stačí předchozí postup opakovat. Pod tlačítkem „Nabídka“ nalezneme další možnosti editace kontaktu.

hiddensms litehiddensms litehiddensms litehiddensms litehiddensms lite

Nyní máme všechna nastavení za sebou a můžeme začít aplikaci plnohodnotně používat. V praxi to vypadá tak, že provedeme nastavení, zadáme kontakty a aplikaci zavřeme (ta se však nezavře – pouze minimalizuje). Pokud přijde SMS od vybraného kontaktu, ozve se zvuk (pokud je tato možnost povolena) a objeví se červený indikátor. Nyní otevřeme aplikaci klasickým způsobem, zadáme heslo a v menu uvidíme počet příchozích SMS. Tyto zprávy si můžeme přečíst, upravit a také na ně odepsat. Prostě vše, co můžeme dělat standardně v zařízení s tím rozdílem, že zde je vše tajné a nikdo kromě Vás se o tom nemá šanci dozvědět.

hiddensms litehiddensms litehiddensms litehiddensms litehiddensms litehiddensms lite

Poslední drobnou funkcí je skrytí hovoru, který byl uskutečněn z menu aplikace. Pokud tedy máte uloženo nějaké číslo v kontaktech v HiddenSMS a vytočíte ho pomocí zeleného tlačítka, tak po ukončení hovoru nebude toto volání zobrazeno v historii a nikdo tak nepozná, že jste někomu volali.


Z dlouhodobého testu

obou verzí (Lite i Full) mohu objektivně říci, že tato aplikace nemá v současné době konkurenci. Lite verze nabízí za rozumnou cenu základní funkce, které budou stačit nejednomu uživateli. Pro ty náročnější je tu verze Full, která umožňuje nastavit téměř vše, co Vás napadne.


Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Instagram – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(23.03.): Podpora více fotografií v jednom příspěvku. // Oficiální aplikace Instagram určená pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 23 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 22 | 01 | 17

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16