HTC Compass - Digitální kompas a jednoduchá GPS navigace od HTC

HTC Compass je klasickou aplikací, kterou znají téměř všichni majitelé HTC zařízení s jakýmkoliv operačním systémem. Nedávné vydání této aplikace pro Windows Phone 7 je však podstatně zajímavější, jelikož je to jediná alternativa, která umožňuje přístup k digitálnímu kompasu. Nabízí navíc zajímavou funkci v podobě jednoduché, ale velice užitečné GPS navigace.

O Windows Phone 7 a jeho omezeních bylo napsáno již mnoho. Jednou z nejzásadnějších věcí je omezení přístupu běžných programátorů k ovládání některých hardwarových součástí zařízení. Tento fakt lze na jednu stranu považovat za omezení (i když např. digitalní kompas každé zařízení obsahuje, není možno jej v běžných aplikacích využívat), na druhou stranu výrazně přispívá ke stabilitě a rychlosti celého systému (znemožňuje programovat aplikace, které by mohly výrazně negativně ovlivnit chod zařízení). Je tedy otázkou, co se dá považovat za nevýhodu a co už nikoliv.

HTC, jako výrobce zařízení, má možnost přistupovat k samotnému hardwaru zařízení, a proto bylo možné vytvořit aplikaci HTC Compass, která umožňuje využití digitálního kompasu. Tuto funkci je však možno využít pouze u HTC zařízení. Pokud vlastníte zařízení jiné značky a máte jej odemčené pro instalaci neoficiálních aplikací, můžete zkusit aplikaci také nainstalovat pomocí výše přiloženého instalačního souboru.

HTC Compass HTC Compass HTC Compass

Samotná aplikace je opět o stupeň výše než její předchozí verze pro ostatní operační systémy. Po spuštění se přes 2/3 displeje zobrazí poloprůhledný kompas a pod ním (na ploše celého displeje) aktuální poloha na mapě (určena pomocí GPS). Využívány jsou klasické Bing mapy, kde je na výběr z klasického anebo foto zobrazení. Perfektní funkcí je možnost navigace. Na mapě si jednoduše označíte cíl cesty a aplikace zvýrazní nejkratší možnou trasu po které Vás bude navigovat pomocí natáčení kompasu. Na pozadí stále uvidíte mapu s vyznačenou trasou.

HTC Compass HTC Compass HTC Compass

Aplikaci je možno stáhnou zdarma klasicky na Marketplace. Zajímavé je, že se nenachází v HTC Hubu, kde jsou všechny ostatní aplikace vyrobené společností HTC.

Zdroj: http://www.wp7connect.com

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

29 | 03 | 11 01:26
HTC Compass je klasickou aplikací, kterou znají téměř všichni majitelé HTC zařízení s jakýmkoliv operačním systémem. Nedávné vydání této aplikace pro Windows Phone 7 je však podstatně zajímavější, jelikož je to jediná alternativa, která umožňuje přístup k digitálnímu kompasu. Nabízí navíc zajímavou funkci v podobě jednoduché, ale velice užitečné GPS navigace. http://wmmania.cz/software/wp7/htc-compass/ 0

Mohlo by vás zajímat

Outlook Mail a Kalendář pro Windows 10 (Mobile) - detailní pohled (aktualizováno)

(25.10.): Interaktivní notifikace a další funkce ve verzi pro PC.// Podrobná recenze systémové aplikace sloužící ke správě e-mailů a kalendáře ve Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software před 2 hod.

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software včera v 16:08

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody včera v 10:48

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:13

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím