HTC Compass - Digitální kompas a jednoduchá GPS navigace od HTC

HTC Compass je klasickou aplikací, kterou znají téměř všichni majitelé HTC zařízení s jakýmkoliv operačním systémem. Nedávné vydání této aplikace pro Windows Phone 7 je však podstatně zajímavější, jelikož je to jediná alternativa, která umožňuje přístup k digitálnímu kompasu. Nabízí navíc zajímavou funkci v podobě jednoduché, ale velice užitečné GPS navigace.

O Windows Phone 7 a jeho omezeních bylo napsáno již mnoho. Jednou z nejzásadnějších věcí je omezení přístupu běžných programátorů k ovládání některých hardwarových součástí zařízení. Tento fakt lze na jednu stranu považovat za omezení (i když např. digitalní kompas každé zařízení obsahuje, není možno jej v běžných aplikacích využívat), na druhou stranu výrazně přispívá ke stabilitě a rychlosti celého systému (znemožňuje programovat aplikace, které by mohly výrazně negativně ovlivnit chod zařízení). Je tedy otázkou, co se dá považovat za nevýhodu a co už nikoliv.

HTC, jako výrobce zařízení, má možnost přistupovat k samotnému hardwaru zařízení, a proto bylo možné vytvořit aplikaci HTC Compass, která umožňuje využití digitálního kompasu. Tuto funkci je však možno využít pouze u HTC zařízení. Pokud vlastníte zařízení jiné značky a máte jej odemčené pro instalaci neoficiálních aplikací, můžete zkusit aplikaci také nainstalovat pomocí výše přiloženého instalačního souboru.

HTC Compass HTC Compass HTC Compass

Samotná aplikace je opět o stupeň výše než její předchozí verze pro ostatní operační systémy. Po spuštění se přes 2/3 displeje zobrazí poloprůhledný kompas a pod ním (na ploše celého displeje) aktuální poloha na mapě (určena pomocí GPS). Využívány jsou klasické Bing mapy, kde je na výběr z klasického anebo foto zobrazení. Perfektní funkcí je možnost navigace. Na mapě si jednoduše označíte cíl cesty a aplikace zvýrazní nejkratší možnou trasu po které Vás bude navigovat pomocí natáčení kompasu. Na pozadí stále uvidíte mapu s vyznačenou trasou.

HTC Compass HTC Compass HTC Compass

Aplikaci je možno stáhnou zdarma klasicky na Marketplace. Zajímavé je, že se nenachází v HTC Hubu, kde jsou všechny ostatní aplikace vyrobené společností HTC.

Zdroj: http://www.wp7connect.com

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

29 | 03 | 11 01:26
HTC Compass je klasickou aplikací, kterou znají téměř všichni majitelé HTC zařízení s jakýmkoliv operačním systémem. Nedávné vydání této aplikace pro Windows Phone 7 je však podstatně zajímavější, jelikož je to jediná alternativa, která umožňuje přístup k digitálnímu kompasu. Nabízí navíc zajímavou funkci v podobě jednoduché, ale velice užitečné GPS navigace. http://wmmania.cz/software/wp7/htc-compass/ 0

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software včera v 17:18

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím