HTC Compass - Digitální kompas a jednoduchá GPS navigace od HTC

HTC Compass je klasickou aplikací, kterou znají téměř všichni majitelé HTC zařízení s jakýmkoliv operačním systémem. Nedávné vydání této aplikace pro Windows Phone 7 je však podstatně zajímavější, jelikož je to jediná alternativa, která umožňuje přístup k digitálnímu kompasu. Nabízí navíc zajímavou funkci v podobě jednoduché, ale velice užitečné GPS navigace.

O Windows Phone 7 a jeho omezeních bylo napsáno již mnoho. Jednou z nejzásadnějších věcí je omezení přístupu běžných programátorů k ovládání některých hardwarových součástí zařízení. Tento fakt lze na jednu stranu považovat za omezení (i když např. digitalní kompas každé zařízení obsahuje, není možno jej v běžných aplikacích využívat), na druhou stranu výrazně přispívá ke stabilitě a rychlosti celého systému (znemožňuje programovat aplikace, které by mohly výrazně negativně ovlivnit chod zařízení). Je tedy otázkou, co se dá považovat za nevýhodu a co už nikoliv.

HTC, jako výrobce zařízení, má možnost přistupovat k samotnému hardwaru zařízení, a proto bylo možné vytvořit aplikaci HTC Compass, která umožňuje využití digitálního kompasu. Tuto funkci je však možno využít pouze u HTC zařízení. Pokud vlastníte zařízení jiné značky a máte jej odemčené pro instalaci neoficiálních aplikací, můžete zkusit aplikaci také nainstalovat pomocí výše přiloženého instalačního souboru.

HTC Compass HTC Compass HTC Compass

Samotná aplikace je opět o stupeň výše než její předchozí verze pro ostatní operační systémy. Po spuštění se přes 2/3 displeje zobrazí poloprůhledný kompas a pod ním (na ploše celého displeje) aktuální poloha na mapě (určena pomocí GPS). Využívány jsou klasické Bing mapy, kde je na výběr z klasického anebo foto zobrazení. Perfektní funkcí je možnost navigace. Na mapě si jednoduše označíte cíl cesty a aplikace zvýrazní nejkratší možnou trasu po které Vás bude navigovat pomocí natáčení kompasu. Na pozadí stále uvidíte mapu s vyznačenou trasou.

HTC Compass HTC Compass HTC Compass

Aplikaci je možno stáhnou zdarma klasicky na Marketplace. Zajímavé je, že se nenachází v HTC Hubu, kde jsou všechny ostatní aplikace vyrobené společností HTC.

Zdroj: http://www.wp7connect.com

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

29 | 03 | 11 01:26
HTC Compass je klasickou aplikací, kterou znají téměř všichni majitelé HTC zařízení s jakýmkoliv operačním systémem. Nedávné vydání této aplikace pro Windows Phone 7 je však podstatně zajímavější, jelikož je to jediná alternativa, která umožňuje přístup k digitálnímu kompasu. Nabízí navíc zajímavou funkci v podobě jednoduché, ale velice užitečné GPS navigace. http://wmmania.cz/software/wp7/htc-compass/ 0

Mohlo by vás zajímat

Band 2 v bílé barvě exkluzivně pouze pro zaměstnance Microsoftu

Jindřich Lukeš | články 27 | 11 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(2.11.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 11 | 16

Facebook (Beta) – testovací verze oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(2.11.): Nová verze s řadou novinek. // Facebook vydal první betaverzi své oficiální aplikace pro Windows 10 Mobile, která nahrazuje původní aplikaci vyvíjenou Microsoftem.

Jindřich Lukeš | software 02 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím