Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Jak nainstalovat HSPL (Hard SPL) do HTC HD (BlackStone)

V tomto článku si ukážeme, jak nainstalovat HSPL (Hard SPL) do HTC HD (BlackStone). Jinými slovy by se dalo říci, jak připravit zařízení, aby do něj bylo možné nahrát jakoukoliv ROM....

_________________________________________

Aktuálně (2.9.09):

Vydán update článku, ve kterém se zaměříme na nahrání HSPL kompatibilního s nejnovějšími verzemi ROM. Tento článek naleznete ZDE.

_________________________________________
Úvod:

Proč vlastně instalovat HSPL do zařízení? Je to proto, že výrobce moc často aktualizace ROM nevydává a je spousta ROM od nadšenců především z XDA-Developers. Aby bylo možné třeba i ROM z těchto stránek instalovat (anebo ROM oficiální, které jsou určené pro jiné regiony anebo operátory) je nutné mít zařízení „odemčené“ pro instalaci jakékoliv ROM. Pokud tomu tak nebude objeví se nám při flešování tato hláška:
Co budeme potřebovat:

1) nainstalovaný .NET framework v počítači
2) zařízení HTC Touch HD identifikující se jako BLAC1003) Unsigned_HardSPL_for_Blackstone_OliNex.zip
4) SSPL-Manual-TouchHD.zip
5) Restore_Stock_SPL_114.zipPostup instalace HSPL:

Tento návod je prakticky ověřený a přeložený postup zveřejněný na XDA-Developers. Celý postup jsem prováděl na OS Windows XP se všemi aktualizacemi.

Soubor Unsigned HardSPL for Blackstone OliNex.zip rozbalíme do prázdného adresáře v počítači. Připojíme zařízení k počítači na kterém máme již z dřívějška nainstalovaný ActiveSync (anebo WMDC na Vistách – je nutné mít stažené poslední aktualizace od Microsoftu) a počkáme až nám stavová ikonka „zezelená“. Z našeho adresáře spustíme soubor HardSPLWrapper_Blackstone.exe.
Na této obrazovce klikneme na zatržítko a pokračujeme dále tlačítkem Next.
Opět zatržítko a tlačítko Next.
Na této obrazovce klepnout na tlačítko Update.
Další upozornění a opět tlačítko Next.
V této chvíli už začne probíhat nahrávání HSPL do zařízení. O stavu jsme informování na obrazovce.


Na displeji zařízení se objeví žádost o potvrzení operace.Operaci je třeba potvrdit tlačítkem Yes. Pokud nebudeme dostatečně rychlí objeví se nám na monitoru PC tato hláška:Pokud se tak stane není nic jednoduššího než celý proces spustit opět od začátku.


V případě úspěšnosti se nám na displeji zařízení zobrazí postupně tyto obrazovky:


A v PC bude mít akce tento průběh:
Po kliknutí na tlačítko Finish je celá operace, která trvá několik sekund dokončena.
O úspěšnosti celé operace jsem informováni na obrazovce Bootloaderu.
Namísto původního SPL-1.14.000 je zobrazeno SPL-1.14.OliNex. Do Bootloaderu je možné také vstoupit tak, že stačí na vypnutém zařízení při zapnutí držet tlačítko ztlumování hlasitosti.

V této chvíli nám již nic nebrání v tom nahrávat si do zařízení jakoukoliv libovolnou ROM, která je pro Touch HD určena.


Další dva soubory, na které jsou přiloženy odkazy v úvodu jsou za:

1) pro případ pokud tento jednoduchý postup nefunguje. Nakopírovat rozbalený SSPL-Manual-TouchHD.zip - SSPL-Manual-TouchHD.exe do zařízení a tam ho spustit. Pak již pokračovat podle popsaného postupu – platí pro zařízení, která odmítají při flešování HSPL vstoupit do nahrávacího režimu automaticky.

2) pro případ kdyby bylo nutné vrátit původní SPL zpět, použít rozbalený soubor Restore_Stock_SPL_114.zip - RUU_Signed.nbh. Tento postup nemám vyzkoušený a zatím jsem se nesetkal ani s tím, že by záruční servis toto kontroloval. Dokonce jsem jednou zasílal zařízení do záručního servisu, které v Bootloaderu mělo nahoře nápis „Security Unlocked“ a záruka prošla naprosto bez problémů.


Další důležité informace:

Hardwarový Hard reset: na vypnutém zařízení současně stisknout a držet obě boční tlačítka hlasitosti (+ i -) a k tomu ještě zařízení zapnout zapínacím tlačítkem. Dále pokračovat podle instrukcí na displeji.

Bootloader: Na zapnutém zařízení současně stisknout a držet obě boční tlačítka hlasitosti (+ i -) a k tomu ještě pod krytem baterie stylusem stisknou resetovací tlačítko na 2-3 sekundy.


Nahrání vlastní ROM:

Na závěr se dostáváme k tomu nejpodstatnějšímu a tím je vlatní nahrání ROM. Ani v tomto případě nepřijdete o přehledný návod. Můžete se na něj podívat na TÉTO adrese.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se