Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

HTC Touch HD, Touch Pro2, HD2: Jak nahrát ROM a RadioROM ?

Univerzalní podrobný návod na přehrání ROM a RadioROM pro většinu moderních zařízení pro HTC (Touch HD, Touch Pro2, HD2, ...). Tento návod je určen především pro ty, kdo nemají ještě žádné zkušenosti v této oblasti anebo si nejsou až tak jistí při nahrávání ROM do zařízení.
an>

Tento návod je univerzální a je možné jej použít u většiny moderních zařízení od HTC, jako přesný postup při přehrání ROM a RadioROM. Jedná se například o Touch HD, Touch Pro2 nebo HD2. Je však třeba mít na vědomí, že postup na odblokování zařízení (nahrání HSPL) je pro každé zařízení odlišný, stejně tak jako konkrétní ROM, kterou lze nahrát pouze do příslušného modelu. Toto prakticky znamená, že HSPL, ROM a RadioROM jsou určeny vždy pro konkrétní model a nelze je vzájemně kombinovat. (Např. ROM pro Touch HD lze nahrát jedině do Touch HD).

-----------------------------
Obrázky a dílčí informace pocházení z postupu přehrání ROM u Touch HD
-----------------------------
Celý proces začneme výběrem nějaké „favorizované“ ROM - ať již oficiální od výrobce anebo upravené jedním z mnoha fandů (kde jinde než) na
XDA-Developers . Pro účely tohoto návodu jsem stáhl uživatelem upravenou oficiální ROM HTC WM6.1 WWE 1.19.831.0, které dal název: Touch_of_HD_BS_2.2. Popis k nahlédnutí ZDE. Pokud chcete nahrát nějakou neoficiální ROM, je nejdříve třeba zařízení "odemknout". Podrobné návody naleznete zde: Touch HD, HD2, Touch Pro2.
-----------------------------
Ještě před započetím akce je nutno zálohovat si všechny soubory z paměti zařízení o které nechceme přijít, například na paměťovou kartu. Při přehrávání ROM dochází vždy k vymazání interní paměti. Data na paměťové kartě nejsou vymazána.

-----------------------------
Pokud po rozbalení archivu s RadioROM naleznete pouze soubor *.nbh, budete k jeho nahrání potřebovat ještě vlastní flashovací aplikaci, kterou stáhnete zde: http://wmmania.cz/soubor/603/. (Pro bezproblémové nahrání RadioROM stačí mít soubor *.nbh a CustomRUU.exe v jedné složce a dále pokračovat dle návodu níže.)
-----------------------------
Pokud přehráte ROM u HTC HD2 po několikáté, je nutno odstranit pozůstatky předchozí ROM pomocí aplikace Task 29. Další informace naleznete v úpravě #225 ve Velkém přehledu úprav.
-----------------------------

WMM Servis

Pokud nemáte čas či chuť návod studovat, můžete využít náš WMM Servis, kde Vám zařízení upravíme dle vašich představ.


Postup:

Připojíme zařízení k PC, kde je nainstalováno a povoleno připojení ActiveSync (anebo WMDC ve Vistách). Zde doporučuji používat pro toto zásadně notebook. Je to z důvodu, že pokud dojde k výpadku elektrického proudu při flešování na klasickém PC a tím pádem k přerušení nahrávání může dojít k velkým problémům a následně k nutnosti složitého oživování zařízení. Že je zařízení správně připojeno a připraveno nám signalizuje stavová ikona AS (WMDC) tím, že „zezelená“.

Osobně před flešováním nevyndávám ani paměťovou kartu, ani SIM kartu ze zařízení a ani nedávám offline mód. Někteří doporučují provést před nahráním HardReset (údajně pro srovnání interní paměti), toto také neprovádím.


Po stažení programu s ROM do PC spustíme proces souborem s příponou .exe (jedno jestli to bude samorozbalovací archív anebo jako v tomto případě přímo soubor CustomRUU.exe).

Pak již následují jednotlivé obrazovky s informacemi a žádostmi o potvrzení, tak jako to již známe z nahrání HSPL do zařízení.


Informace na této obrazovce si zaslouží naši pozornost. Jako první podstatný a ještě jsem se o tom nezmínil je příkaz, aby si uživatel vypnul před započetím procesu všechny možné úsporné, hibernační a uspávácí režimy v systému počítače na kterém budeme flešovat. Ještě doplním, že je nejjistější (tak jak je napsáno na obrázku červeně) v průběhu celé operace na PC mít vypnuté všechny ostatní programy – prostě na PC nedělat nic jiného! Další podstatná věc, kterou si systém hlídá je nabití baterie zařízení. Pokud je baterie nabita pod 50%, flešování nepokračuje a vyskočí na nás tato obrazovka.
V takovém případě není nic jednoduššího než kliknout na Exit, baterie nechat patřičně nabít (na více jak 50% včetně) a celý postup zopakovat od začátku.


Pokud je baterie nabitá zobrazí se nám jako další tato obrazovka:

A je tu další obrazovka s informacemi o původní verzi ROM.
Po kliknutí na Update se nám zobrazí toto:
Po kliknutí na Next na obrazovce s informacemi o původní i nové ROM se nám zobrazí toto:
Po kliknutí na Next konečně proces flešování začne. O průběhu jsme informováni jak na obrazovce monitoru PC tak i na obrazovce zařízení.


Na displeji zařízení se nám postupně zobrazují tyto obrazovky informující nás o průběhu flešování, které trvá na tomto zařízení a touto ROM cca 8 minut.
Pro ukončení flešovacího programu je ještě nutné v PC na této obrazovce stisknout Finish.


Po restartu zařízení, který automaticky následuje ihned po ukončení flešování musíme zařízení nastavit, tak jako po prvním zapnutí (anebo Hard resetu). Někteří doporučují ihned po naflešování provést ještě Hard reset pomocí kombinace tlačítek. Osobně zastávám názor, že je to zbytečné, protože zařízení si samo ihned po naflešování Hard reset provede samo a automaticky. Tak a to je vše, postup skutečně jedoduchý, který je při zachování všech uvedených zásad naprosto bezpečný, bez rizik umrtvení zařízení.


Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Jak správně nabíjet akumulátory (baterie) v mobilních zařízeních? (aktualizováno)

V tomto podrobném článku se zaměříme na problematiku baterií (akumulátorů) a poradíme, jak je správně nabíjet, skladovat a jak o ně celkově vhodně pečovat. Vyvrátíme také mýty, kterých je plný internet a které přebírají i některé média.

Jindřich Lukeš | návody 19 | 08 | 15

Tipy a triky pro Windows Phone 8.1 (3) – Klávesnice a SMS

V tomto novém seriálu naleznete desítky tipů, triků a návodů, jak efektivně využívat operační systém Windows Phone 8.1 vč. jeho skrytých funkcí.

Jindřich Lukeš | návody 17 | 10 | 14

Vydrží HTC One s Windows Phone 2x déle než s Androidem? (test)

Podle údajů výrobce by HTC One s Windows Phone mělo vydržet na jedno nabití 2x déle než stejný model s Androidem. Potvrdí tyto papírové údaje také praktickém výsledky?

Jindřich Lukeš | články 27 | 08 | 14

HTC One (M8) s Windows Phone 8.1 – Oficiálně představeno

Aktualizace (20.8.): Včera bylo HTC One (M8) s Windows Phone oficiálně představeno. HTC připravuje první letošní model vybavený operačním systémem Windows Phone 8.1 (GDR1), který bude patřit do té nejvyšší kategorie. V tomto článku naleznete souhrn všech zatím dostupných informací.

Jindřich Lukeš | články 20 | 08 | 14

Recenze: Samsung Vehicle Dock – Povedený univerzální držák do auta

Sháníte kvalitní univerzální držák do auta, kam umístíte v podstatě jakýkoliv telefon? Máme pro vás tip na povedený kousek od Samsungu, který využijete nejen pro Nokii 520 ale i 1520. Porobnosti naleznete v naší recenzi.

Jindřich Lukeš | recenze 19 | 08 | 14