Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

HTC HD (BlackStone) - Jak nainstalovat HSPL (Hard SPL) - Update

V tomto článku si ukážeme, jak nainstalovat HSPL (Hard SPL) do HTC HD (BlackStone). Jinými slovy by se dalo říci, jak připravit zařízení, aby do něj bylo možné nahrát jakoukoliv ROM....Jedná se o aktualizovaný návod, podle kterého je možné nahrát i nejnovější verze neoficiálních ROM...

Tento návod je prakticky ověřený a přeložený postup zveřejněný na XDA-Developers. Celý postup jsem prováděl na OS Windows XP se všemi aktualizacemi.


Co budeme potřebovat:

1) nainstalovaný .NET framework v počítači
2) zařízení HTC Touch HD identifikující se jako BLAC100


3) Unsigned_HardSPL_for_Blackstone_OliNex.zip – pro flešování ROM ve verzích nižší než 1.56
4) HSPLWrapper_Blackstone_156OliNex.zip – pro flešování ROM ve verzi 1.56 anebo vyšších
5) SSPL-Manual-TouchHD.zip


Upozornění:

HardSPLWrapper_Blackstone.exe je určený pro další flešování ROM, které jsou ve verzích nižších než 1.56.

HSPLWrapper_Blackstone_156OliNex.exe je určený pro další flešování ROM, které jsou ve verzi 1.56 anebo vyšších.

HardSPL není zpětně kompatibilní s verzemi ROM pro které není určené! Pokud se nám podaří naflešovat špatnou verzi ROM k HardSPL poznáme to okamžitě po startu zařízení. Celý systém je zpomalený, špatně reaguje dotyková vrstva a jsou rozhozené barvy na displeji. Nic zásadního se však nestane. Stačí v PC zakázat připojení v programu Active sync, zařízení přepnout ručně do bootloaderu, připojit přes USB a naflešovat správnou verzi ROM k naflešované verzi HardSPL. Potom již celý postup zopakovat se správnými soubory.Proč vlastně instalovat HSPL do zařízení? Je to proto, že výrobce moc často aktualizace ROM nevydává a je spousta ROM od nadšenců především z XDA-Developers. Aby bylo možné třeba i ROM z těchto stránek instalovat (anebo ROM oficiální, které jsou určené pro jiné regiony anebo operátory) je nutné mít zařízení „odemčené“ pro instalaci jakékoliv ROM. Pokud tomu tak nebude objeví se nám při flešování tato hláška:Postup instalace HSPL:

Soubor Unsigned HardSPL for Blackstone OliNex.zip nebo HSPLWrapper_Blackstone_156OliNex.zip rozbalíme do prázdného adresáře v počítači. Připojíme zařízení k počítači na kterém máme již z dřívějška nainstalovaný ActiveSync (anebo WMDC na Vistách – je nutné mít stažené poslední aktualizace od Mcrosoftu) a počkáme až nám stavová ikonka „zezelená“. Z našeho adresáře spustíme soubor HardSPLWrapper_Blackstone.exe anebo HSPLWrapper_Blackstone_156OliNex.exe.Na této obrazovce klikneme na zatržítko a pokračujeme dále tlačítkem Next.Opět zatržítko a tlačítko Next.Na této obrazovce klepnout na tlačítko Update.Další upozornění a opět tlačítko Next.V této chvíli už začne probíhat nahrávání HSPL do zařízení. O stavu jsme informování na obrazovce.

Na displeji zařízení se objeví žádost o potvrzení operace.Operaci je třeba potvrdit tlačítkem Yes. Pokud nebudeme dostatečně rychlí objeví se nám na monitoru PC tato hláška:Pokud se tak stane není nic jednoduššího než celý proces spustit opět od začátku.

V případě úspěšnosti se nám na displeji zařízení zobrazí postupně tyto obrazovky:

A v PC bude mít akce tento průběh:

Po kliknutí na tlačítko Finish je celá operace, která trvá několik sekund dokončena.

O úspěšnosti celé operace jsem informováni na obrazovce Bootloaderu.Namísto původního SPL-1.14.000 je zobrazeno SPL-1.14.OliNex aneboSPL-1.56.OliNex.Do Bootloaderu je možné také vstoupit tak, že stačí na vypnutém zařízení při zapnutí držet tlačítko ztlumování hlasitosti.

V této chvíli nám již nic nebrání v tom nahrávat si do zařízení jakoukoliv libovolnou ROM, která je pro Touch HD určena.

Další soubor, na který je přiložen odkaz v úvodu je pro případ pokud tento jednoduchý postup nefunguje. Nakopírovat rozbalený SSPL-Manual-TouchHD.zip - SSPL-Manual-TouchHD.exe do zařízení a tam ho spustit. Pak již pokračovat podle popsaného postupu – platí pro zařízení, která odmítají při flešování HSPL vstoupit do nahrávacího režimu automaticky.

Další důležité informace:

Hardwarový Hard reset: na vypnutém zařízení současně stisknout a držet obě boční tlačítka hlasitosti (+ i -) a k tomu ještě zařízení zapnout zapínacím tlačítkem. Dále pokračovat podle instrukcí na displeji.Závěrem: V současné době již nejsou žádné „nové“ neoficiální ROM postavené na základě oficiálních ROM s nižším číslem než 1.56. V praxi by tedy neměl nastat problém pokud sáhneme před flešováním ROM bez rozmyslu při flešování HardSPL rovnou po HardSPL ve verzi 1.56.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Jak správně nabíjet akumulátory (baterie) v mobilních zařízeních? (aktualizováno)

V tomto podrobném článku se zaměříme na problematiku baterií (akumulátorů) a poradíme, jak je správně nabíjet, skladovat a jak o ně celkově vhodně pečovat. Vyvrátíme také mýty, kterých je plný internet a které přebírají i některé média.

Jindřich Lukeš | návody 19 | 08 | 15

Tipy a triky pro Windows Phone 8.1 (3) – Klávesnice a SMS

V tomto novém seriálu naleznete desítky tipů, triků a návodů, jak efektivně využívat operační systém Windows Phone 8.1 vč. jeho skrytých funkcí.

Jindřich Lukeš | návody 17 | 10 | 14

Vydrží HTC One s Windows Phone 2x déle než s Androidem? (test)

Podle údajů výrobce by HTC One s Windows Phone mělo vydržet na jedno nabití 2x déle než stejný model s Androidem. Potvrdí tyto papírové údaje také praktickém výsledky?

Jindřich Lukeš | články 27 | 08 | 14

HTC One (M8) s Windows Phone 8.1 – Oficiálně představeno

Aktualizace (20.8.): Včera bylo HTC One (M8) s Windows Phone oficiálně představeno. HTC připravuje první letošní model vybavený operačním systémem Windows Phone 8.1 (GDR1), který bude patřit do té nejvyšší kategorie. V tomto článku naleznete souhrn všech zatím dostupných informací.

Jindřich Lukeš | články 20 | 08 | 14

Recenze: Samsung Vehicle Dock – Povedený univerzální držák do auta

Sháníte kvalitní univerzální držák do auta, kam umístíte v podstatě jakýkoliv telefon? Máme pro vás tip na povedený kousek od Samsungu, který využijete nejen pro Nokii 520 ale i 1520. Porobnosti naleznete v naší recenzi.

Jindřich Lukeš | recenze 19 | 08 | 14