Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

HTC Touch HD - Po nahrání oficiální ROM zažízení nefunguje

Dnes HTC vydalo na svých oficiálních stránkách novou ROM pro oblíbené zařízení HTC Touch HD. ROM je momentálně dostupná ve verzích pro různé regiony (podle informací pro: Europe, WWE, Dutch, Norwegian, Finnish, Italian, Swedish, French) bohužel CZ na seznamu není. Uživatelům oficiálních českých kusů se tato ROM stáhnout podaří a to nejspíše v tom případě pokud mají jedno z prvních zařízení, která k nám byla importována a mají S/N: pro region Europe. Po naflešování této oficiální ROM verze 1.56.401.0 se může vyskytnout problém.

Reálný problém může vzniknout pouze jeden. Ve chvíli, kdy máme v zařízení z předchozích zásahů nahrané HardSPL ve verzi 1.14.OliNex a nahrajeme oficiální ROM 1.56.401.0, tak po jejím úspěšném naflešování nám obrazovka zařízení rozhodně nezobrazí obrázky na které jsme zvyklí a nebude reagovat dotyková vrstva.

Postup nápravy:

1) Odpojit zařízení od PC, vyndat baterii a opět vložit do zařízení

2) Zařízení zapnout v bootloader modu (na vypnutém zařízení držet tlačítko ztlumování hlasitosti a současně zařízení zapnout)

3) Připojit k PC (na kterém je zakázáno připojení ActiveSync) a naflešovat nejlépe původní ROM ve verzi 1.14

4) Vrátit podle návodu zde na WMmánii původní SPL verze 1.14

5) Zařízení zapnout v bootloader modu (na vypnutém zařízení držet tlačítko ztlumování hlasitosti a současně zařízení zapnout)

6) Připojit k PC (na kterém je zakázáno připojení ActiveSync) a spustit v PC soubor blac_uspl.exe (ve verzi 2,5)

7) Po úspěšném proběhnutí procesu by se v bootloader modu mělo místo SPL-1.14.0000 objevit SPL-1.15.USPL

8) V této chvíli už nezbývá nic jiného než bez jakéhokoliv dalšího zásahu pouze spustit opět flešování oficiální ROM verze 1.56.401.0.

Po skončení celého tohoto procesu bude však zařízení bez HardSPL, tzn. že pro flešování neoficiálních ROM bude nutné vždy použít postup flešování s pomocí

USPL (od bodu 6 dále) anebo pro ROM založené na tomto základě počkat až nějaký mistr vytvoří a dá k dispozici HardSPL ve verzi 1.56 anebo vyšší pro možné další oficiální verze ROM.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Jak správně nabíjet akumulátory (baterie) v mobilních zařízeních? (aktualizováno)

V tomto podrobném článku se zaměříme na problematiku baterií (akumulátorů) a poradíme, jak je správně nabíjet, skladovat a jak o ně celkově vhodně pečovat. Vyvrátíme také mýty, kterých je plný internet a které přebírají i některé média.

Jindřich Lukeš | návody 19 | 08 | 15

Tipy a triky pro Windows Phone 8.1 (3) – Klávesnice a SMS

V tomto novém seriálu naleznete desítky tipů, triků a návodů, jak efektivně využívat operační systém Windows Phone 8.1 vč. jeho skrytých funkcí.

Jindřich Lukeš | návody 17 | 10 | 14

Vydrží HTC One s Windows Phone 2x déle než s Androidem? (test)

Podle údajů výrobce by HTC One s Windows Phone mělo vydržet na jedno nabití 2x déle než stejný model s Androidem. Potvrdí tyto papírové údaje také praktickém výsledky?

Jindřich Lukeš | články 27 | 08 | 14

HTC One (M8) s Windows Phone 8.1 – Oficiálně představeno

Aktualizace (20.8.): Včera bylo HTC One (M8) s Windows Phone oficiálně představeno. HTC připravuje první letošní model vybavený operačním systémem Windows Phone 8.1 (GDR1), který bude patřit do té nejvyšší kategorie. V tomto článku naleznete souhrn všech zatím dostupných informací.

Jindřich Lukeš | články 20 | 08 | 14

Recenze: Samsung Vehicle Dock – Povedený univerzální držák do auta

Sháníte kvalitní univerzální držák do auta, kam umístíte v podstatě jakýkoliv telefon? Máme pro vás tip na povedený kousek od Samsungu, který využijete nejen pro Nokii 520 ale i 1520. Porobnosti naleznete v naší recenzi.

Jindřich Lukeš | recenze 19 | 08 | 14